הילדים בחופשה הארוכה ביותר בשנת הלימודים ואנו ההורים, תרים אחרי פעילויות מאווררות ומעשירות, רצוי בלי לקרוע את הכיס

פסח בירושלים עם הילדים

פסח בפתח, הילדים יוצאים לחופשה הארוכה ביותר לאורך שנת הלימודים ואנו ההורים, תרים אחרי פעילויות מאווררות ומעשירות, רצוי בלי לקרוע את הכיס.

 

הקרן למורשת הכותל מציעה, כבכל חג, לעלות לירושלים, ולהשתתף בשלל פעילויות וסיורים חוויתיים לכל המשפחה.

 

  • מאחורי הקלעים של הכותל המערבי - רובנו מכירים את רחבת הכותל המרוצפת - זו שאליה מגיעים מבקרים ותיירים מכל העולם כדי להתפלל, לחגוג בר מצווה ולטמון פתקים. רק מעטים נחשפו עד היום לממצאים המדהימים שהתגלו מסביב ומתחת לרחבה הזו, החל מימי בית ראשון. השנה נוכל להציץ בהם לראשונה, במסגרת הסיורים המודרכים של הקרן למורשת הכותל. במהלך הסיור נצעד על מרצפות האבן שהיו חלק מהרחוב הראשי של ירושלים לפני אלפיים שנה, ממש כמו עולי הרגל למקדש.

 

  • חפירות הכותל הדרומי - קצת קשה לדמיין היום את השוק הומה האדם שהיה כאן בימי העלייה לרגל, סמוך לכניסה להר הבית. באזור החפירות נוכל לצפות עם הילדים על ירושלים המודרנית מצד אחד, ועל שרידים מתקופת חורבן בית המקדש מהצד השני, ולהבין יחד איך התכוננו העולים לרגל לכניסה למקדש ולהעלאת הקורבנות בחג הפסח.

 

  • סיור משפחתי - ירושלים מי יודע - האם הילדים שלכם משחקים היום במשחקי רחוב או שהם צמודים רק למסך המחשב והטלוויזיה? בסיור "ירושלים מי יודע?" נבקר במוזיאון "חצר היישוב" ברובע היהודי, שבו יוכלו הילדים להכיר את משחקי הילדות של פעם, ואפילו להשתתף בתחרויות קפיצה בתוך שקים או לקלוע גוגואים (או "אג'ואים" כמו שהירושלמים קוראים להם). בשאר חדרי המוזיאון נוכל לראות איך חיו ברובע היהודי לפני היציאה מן החומות.

 

  • סיור לקהל הרחב – מעבדות לחירות - חג הפסח הוא חג החירות, אבל לא תמיד אנו מצליחים להבין מההגדה, מהסיפורים ומהשירים את המשמעות של יציאה מעבדות לחירות. בסיור הזה נגלה מקרוב איך יצאו תושבי ירושלים מעבדות לחירות שוב ושוב לאורך כל ההיסטוריה - עם חידוש היישוב בירושלים, לאחר היציאה מהחומות, עם שחרור העיר העתיקה במלחמת ששת הימים ועוד.

 

מי שמגיע לירושלים ליום שלם או למס' ימים, יוכל ליהנות מאטרקציות רבות אחרות שמציעה העיר לילדים במהלך חופשת הפסח, כמו כניסה חינם למוזיאונים, הצגות ילדים ייחודיות, מופעים וכמובן – עיר הקרח. אם אתם מגיעים מחוץ לעיר ברכבכם הפרטי, מומלץ לחנות באחד מחניוני "חנה וסע" בהר הרצל או בגבעה הצרפתית, ולהגיע לאזור העיר העתיקה באמצעות הרכבת הקלה – חוויה בפני עצמה לילדים.

 

כדאי גם להביא אתכם שתייה וארוחה קלה למהלך הסיור, כדי שאם הילדים ייתקפו ברעב לא תצטרכו להמתין בתורים ארוכים שעלולים להיווצר במסעדות ובבתי הקפה בשל עומס המבקרים בעיר בתקופת החג. עוגיות פסח או מצה עם שוקולד הם תמיד פתרון אהוב על הילדים.

 

לפרטים נוספים והרשמה הקליקו: פסח בירושלים

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!