הומאופתיה - לטפל בפריחה מהשורש

על פריחות ותפרחות

הומאופתיה - לטפל בפריחה מהשורש

 

יומיים אחרי שיואב, בן 5.5, יצא לנטיעות עם הגן, החלה נזלת שמלווה בהתעטשויות תכופות והפרשה צורבת ושופעת, ששורפת ליואב בשפה העליונה ובאף. כל התעטשות לוותה בדמעות מהעיניים ובנוסף, הופיעה פריחה מעקצצת בעיקר באזורים החשופים ובפנים שהתגברה בעיקר בשעות הערב כשנכנס למיטה ומנעה ממנו שינה רציפה וטובה.

 

ההורים חיפשו פיתרון כולל למספר תלונות נוספות והגיעו לטיפול הומאופתי.

בתשאול מקיף אימו של יואב מספרת שמעבר לתגובה האלרגית הנקודתית, יואב סובל מהתקררויות כמעט מאז שנולד. כל התקררות אצלו מתחילה בנזלת שופעת שעוברת מהר לכיוון הגרון והריאות. הוא סובל מאסטמה בעיקר בחודשים החמים של השנה ונזקק לא פעם לאינהלציות. האסטמה מוחמרת בחום ומוטבת באוויר הצח.  

 

יואב קיבל מנה אחת מהרמדי על קיבה ריקה בבוקר. כמה שעות לאחר מכן כבר שם לב לשינוי. הוא סיפר לאימו שיש פחות נזלת ושזו פחות שורפת לו. הדמעת וההתעטשויות פחתו גם הם. שלושה לילות לאחר מכן, הפריחה העורית והגרד כמעט שלא הציקו לו, הוא נרדם יחסית מהר וישן שינה רציפה וטובה.

 

מעבר לכך, בפגישת ביקורת מסודרת כ- 5 שבועות לאחר מכן, ההורים מדווחים שהם לא זוכרים כמעט התקררות בחודש האחרון, ושאם הייתה הופעה של נזלת היא הייתה מועטה ובוודאי שלא ירדה לגרון ולריאות.

 

חצי שנה אחרי, בתקופת הקיץ, האסטמה פוחתת גם היא באופן משמעותי ויואב כמעט ולא נזקק לאינהלציות. סה"כ יואב קיבל את הרמדי 3 פעמים במשך השנה.

 

בעזרת הרמדי לא טיפלנו רק במצב האקוטי, דהיינו בתגובה האלרגית לאותה פריחה, אלא הרמדי אף עזרה לו בתמונה הכללית והכרונית יותר, מבחינת ההתקררויות החוזרות והאסטמה. יואב התחזק וגופו ידע לתת את ה"תשובה" לאותם גירויים חיצוניים שבעבר השפיעו עליו והוציאו אותו מאיזון.

 

כולנו מכירים חבר או בן משפחה שמזכירים את הסיפור של יואב.

אצל חלקם הבעיה העורית מופיעה בכל הדרה כבר מגיל ינקות, ואנו כהורים מורחים משחה שוב ושוב, בניסיון להעלים את הפריחה או התפרחת, ואצל חלקם אפילו נראה הימנעות מיציאה לטיול בטבע, בידיעה שעצם השהייה שם תעורר ותחריף את  הסימפטומים.

 

האם יש מה לעשות או שנאלץ להמשיך לסבול מאותן פריחות שוב ושוב?

 

אצל כל אחד מאיתנו בעיית העור תתבטא בצורה שונה ובעוצמה שונה, בהתאם לרגישות שלנו. התגובה יכולה להופיע מספר דקות לאחר חשיפה לאבקנים או חומר כימי מסוים או מספר ימים מאוחר יותר.

 

כחלק מהתופעות אפשר לראות עור אדום ומגורה, גרד, נפיחות ועוד, וגם אלו ישתנו בעוצמה שלהם מילד לילד. ברוב התופעות הקלות נמצא את עצמנו לא פעם רצים לבית המרקחת השכונתי הקרוב, רוכשים תכשיר אנטי היסטמיני אשר לכאורה מטפל באלרגיה או בפריחה.

 

אז אם טיילנו בין שדות ירוקים ופריחה והגבנו פעם אחת בתגובה אלרגית ופריחה על העור, והשתמשנו במשחה או כדורים, ניחא. ואם הילד חזר פעם אחת מהגן עם טוסיק מגורה והדבר לא חזרה על עצמו שוב, ניחא. אך האם זו באמת התשובה כשאנו מרגישים שהבעיה חוזרת ונשנית? האם הפתרון הוא אכן להימנע מיציאה לטבע ומטיול בשדות הירוקים, משום שכל חשיפה גורמת לנו לתגובות אלרגיות? האם כל פעם נאלץ להשתמש במשחות ובתרופות כדי למגר את הופעת הפריחה?

 

כשהגוף שלנו מציג את אותה תלונה שוב ושוב, למרות המשחות שאנו משתמשים בהם, אנו חייבים להבין שהגוף שלנו מאותת לנו שמשהו פנימי יותר דורש ריפוי. הגוף שלנו אינו יותר מתמרור אזהרה. הוא מדבר איתנו בשפתו שלו ומביע זאת באמצעות סימנים חיצוניים וסימפטומים אשר משתנים בין אדם אחד לשני.

 

בואו ניקח לשם הדוגמא את גן הילדים של יואב, שיצא לטבע בתקופת הנטיעות. עשרה ילדים עלולים להגיב בתגובה אלרגית, אך האלרגיה של כל אחד מהם תתבטא בצורה שונה.

 

אצל אחד האלרגיה תהיה קלה ותיעלם מעצמה תוך מספר דקות או שעות, ואילו אצל השני נראה החרפה של הסימפטומים ככל שהזמן עובר ונבין שאנו חייבים לטפל בו ומהר.

 

האחד יגיב בפריחה עורית מעקצצת ויחוש הקלה רק מקומפרסים קרים, ואילו השני יחוש תחושת בערה על העור ויחפש לשטוף את האזור דווקא במים חמים. אצל ילד שלישי אפשר שנראה דמעות ששורפות ואילו חברו יסבול מקושי נשימתי שמוטב רק על ידי אוויר קר. האחד יהיה עצבני יותר ויתגרד עד זוב דם, ואילו השני יחפש לישון יותר ויהיה מנומנם.

 

הבנה מלאה של "תמונת המחלה" תתקבל הן על פי הסימפטומים הפיזיים שמאפיינים אותנו לאחר החשיפה לאותו אלרגן והן על פי התמונה הרגשית והנפשית שאנו מבטאים באותו זמן. הטמפרמנט שלנו ותלונות נוספות ברובד הפיזי, הרגשי והנפשי גם הם יילקחו בחשבון ויאפשרו להתאים את הרמדי המתאימה ביותר לאדם הסובל מאותה אלרגיה.

 

רמדי נכונה תפעיל את כוחות הריפוי הפנימיים של הגוף ותשיב את החולה לידי ריפוי, כך שלגוף לא יהיה צורך להציג את אותם סימנים וסימפטומים.

 

בעזרת ההומאופתיה ניתן לטפל בסוגים שונים של אלרגיה, בין אם מדובר על אלרגיה שנגרמת כתוצאה מחשיפה לפריחה, או בין אם מדובר על אלרגיות למזונות שונים, לחומרי ניקוי, לאבק, לבעלי חיים ועוד.

 

במידה ומדובר על מצב אקוטי, בו לא סבלתם לפני כן מאלרגיה, אך הפעם נחשפתם לאלרגן עם תגובה חזקה יחסית, ואתם רוצים לטפל בעצמכם בצורה טבעית ונכונה, גשו להומאופת מוסמך. במקרים אקוטיים התגובה לטיפול ההומאופתי היא לרוב מהירה מאוד, תוך דקות עד שעות ותחסוך מכם לא פעם טיפול תרופתי.

אם תוך כדי התשאול ההומאופת יבין שמדובר על מצב שמציג התפרצות אקוטית, אך למעשה הוא יושב על תמונה כרונית ועמוקה יותר, תותאם רמדי עמוקה יותר אשר תביא את הגוף לידי ריפוי ממקום פנימי. רק ריפוי ממקום פנימי יאפשר את ההבראה גם ברמה הפיזית הנראית לנו לעין.

 

 

בברכת בריאות שלמה,

טלי לוי

 

 

על הכותבת:
טלי לוי,
הומאופתית קלאסית, RCHom,
מחברת הספר "להקדים רפואה למכה"
www.real-cure.com

 


עוד באותו נושא

משפחה עמידה בתקופת החורף

כשאיננו עומדים במשימה זו - הגוף ומערכת החיסון בפרט – נחלשים. כיצד ניתן להמנע מתחלואיי החורף? הכל בכתבה זו

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!