על טיפול הומאופתי במצבי עזרה ראשונה - לתינוקות, לילדים וגם להורים...

על טיפול הומאופתי במצבי עזרה ראשונה - לתינוקות, לילדים וגם להורים...

 

אימא יקרה, אבא יקר - כמה אתם רוצים שיהיה לילד שלכם רק טוב, שישמור על עצמו, שלא ייפצע, שידע להגן על עצמו.

 

אבל לפעמים מספיקה שנייה אחת שלא שמנו לב, שלא היינו ערניים מספיק, והילד החליק או נפל מהמגלשה בגן השעשועים, או חזר מבית הספר כשמישהו בעט כדור בדיוק על העין שלו ועוד ועוד סיפורים שונים ומגוונים.

 

נפילה מאופניים או ממגלשה, חבטה של הראש בקיר שלא במתכוון או סתם התנגשות הרגל בשולחן המטבח - אלה אירועים שכיחים בעיקר בקרב ילדים צעירים; אך גם בגיל המבוגר מתרחשות לא מעט תאונות באמבטיה, בבית, ברחוב ודווקא אצלם זמן ההחלמה ארוך יותר.

 

ומה לגבי שפשוף של הברך בגן המשחקים או במשחק כדורגל, שברים במקומות שאי אפשר לגבס, שמן רותח שניתז עלינו או על אחד הילדים, או פשוט עקיצה מקן צרעות שחבורה ילדים החליטה להתעסק איתה ?

 

והאם קרה לכם פעם שדלת הפלדלת נסגרה לכם או לילד על האצבעות ? הילד צורח וכאוב ולנו כהורים אין הרבה מה לעשות חוץ מלנסות ולהרגיע אותו ואולי לשים מעט קרח על המקום ולהמתין שהכאב יעבור.

 

האם לנו כהורים יש איך לסייע כדי להשיב את הילד לבריאות שלמה במהירות ובביטחון ?

 

מצב של עזרה ראשונה, בין אם מדובר על חבלה, חתך, שפשוף, כוויה, שבר וכן הלאה,  הוא מצב שהאדם אינו סובל ממנו בשגרה ולאורך זמן ומחייב התייחסות מיידית.

 

מתן הכנה הומאופתית במצב של עזרה ראשונה ובשעת הצורך יאפשר הקלה מיידית וירגיע אתכם ההורים כשהילד נפצע או נפגע וימזער או אפילו ימנע לחלוטין השפעות ארוכות טווח של טראומה.

 

בזכות המהירות שבה ההומאופתיה יכולה לסייע במצבי עזרה ראשונה שונים, היא יכולה לספק תוצאות יוצאות דופן מבחינת השבת הגוף לבריאות במהירות ועדינות, לרוב תוך דקות עד שעות בודדות. לרוב יהיה מדובר על החלמה מלאה אך אם הנזק גדול יותר, וצריך להגיע לבית החולים או לרופא, היא תפחית את הנזק או הכאב בצורה משמעותית עד התערבות חיצונית.

 

להלן מספר סיפורי מקרה שנעזרו בהומאופתיה במצבים שונים של עזרה ראשונה, ואשר הגיעו להחלמה מלאה ברוך השם.

 

מקרה ראשון

בחודש אוקטובר 2012 (ממש סמוך ליציאת הספר), בסיום ההפסקה, לינוי בתי רצה לכיתה ונתקלה עם הבוהן במדרגה. היא חשה כאב עז, התקשרה אלי וביקשה שאבוא לקחת אותה מבית הספר.

 

הבוהן הייתה נפוחה מאוד, בערך פי 3 מגודלה הרגיל, וסגולה. ראשית נתתי לה Arnica אך לצערי לא ראיתי שום שיפור, לא ברמת הנפיחות ולא בעוצמת הכאב.

 

לינוי אמרה שהיא מרגישה כאילו הבוהן שבורה, ואכן האזור הסגול היה מלווה במן פס, שהעיד שכנראה אכן מדובר על שבר.

 

מבלי לחשוב פעמיים נתתי להSymph 30c  , מנה אחת יבשה מתחת ללשון. תוך פחות משעתיים הנפיחות הצטמצמה ביותר מחצי והצבע הסגלגל כמעט שנעלם. מהלתי את הרמדי במים והוריתי ללינוי ללגום שלוש פעמים ביום, כל פעם לגימה קטנה. בערב הלכנו להביא קביים ולינוי יצרה קשר עם המנהלת שלה וביקשה שהשיעורים יילמדו בקומה התחתונה כדי שתוכל להגיע לבית הספר. המנהלת, ששמעה שלינוי שברה את הבוהן, סיפרה לה כאות הזדהות שאותו הדבר קרה גם לבנה ולקח לו חודש עד שהרגל הבריאה והוא הפסיד הרבה ימי לימודים.

 

אחרי שלושה ימים לינוי החזירה את הקביים והלכה כבר כמעט רגיל לגמרי. כמה ימים נוספים והכל היה מאחוריה.

 

מקרה שני

באחד מימי השבת התארחו אצלנו חברים עם ילדיהם. הילדים השתובבו ושיחקו, ותוך כדי משחק טרק אחד מהם את דלת הפלדלת על ידה של אחותו.

הכאב העז ומקום הפגיעה בקצות האצבעות הם שכיוונו אותי לתת לילדה 3 כדורונים מתחת ללשון של ההכנה Hypericum.

תוך דקות ספורות היא דיווחה על ירידה בעוצמת הכאב. שעה לאחר מכן ניתנה לה מנה נוספת, גם היא במציצה מתחת ללשון. היד חזרה לתפקד, והילדה חזרה לשחק והפסיקה להתלונן על הכאב.

 

מקרה שלישי

ילדה בת 8 נפלה תוך כדי שיעור בחוג גלגיליות. היא קיבלה חבטה מעצם הנפילה אך בנוסף מעצם הנפילה אחת הגלגיליות "דרסה" לה את האצבעות ביד. היא הגיעה אלי כשהאצבע כחולה ונפוחה וכולה כאובה ובוכה מכאב. כמובן שלא היה מה לחשוב על כתיבת החומר בכיתה מרוב הכאבים.

Arnica במים זה כל מה שהיא הייתה צריכה. כמה שעות לאחר מכן כבר דיווחה על שיפור ניכר בעוצמת הכאב ואף ניכרה ירידה משמעותית בנפיחות וברוגע של הילדה. יומיים למחרת האצבעות חזרו לתפקד והילדה שבה לכתוב ולהכין שיעורי בית.

 

אני ממליצה בחום להחזיק מספר הכנות הומאופתיות בסיסיות, וביניהן Arnica, Calendula, Ruta, HYpericum ו- Apis בכל בית. ההכנות ההומאופתיות אינן תופסות מקום ואין יעילות מהן בזמן אמת.

 

את שאר האינפורמציה והידע הפרקטי תוכלו לקבל בספר "להקדים רפואה למכה - טיפול הומאופתי במצבי עזרה ראשונה", שם תוכלו ללמוד אודות ההומאופתיה בכלל וכמובן על הכנות הומאופתיות שונות ויעילותם במצבים שונים, ולאפשר גם לכם ולבני בתיכם ריפוי מהיר ויעיל.

 

חשוב ! ההכנות ההומאופתיות יעילות מאוד ומביאות לתוצאות מדהימות, במיוחד במצבים אקוטיים ומצבי עזרה ראשונה. אולם הן לא מחליפות טיפול וייעוץ רפואי.

 

 

מאחלת לכולכם בריאות שלמה,

טלי

 

 

על הכותבת:
טלי לוי,
הומאופתית קלאסית RCHom
מחברת הספר "להקדים רפואה למכה - טיפול הומאופתי במצבי עזרה ראשונה".
www.real-cure.com

 

 


עוד באותו נושא

וירוס הקורונה

איך לדבר עם הילדים על וירוס הקורונה?

במצבי חוסר וודאות ולחץ, להורים יש תפקיד מרכזי בהרגעת הילדים, שמפרשים את המציאות דרך עיניהם והתגובות שלהם. איך מדברים עם הילדים על וירוס הקורונה?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?