תזמורת הבמה הישראלית מייסודה של יד-חריף פותחת את העונה ה- 20 עם מחזמר מקורי בבכורה עולמית

תזמורת הבמה הישראלית מייסודה של יד-חריף פותחת את העונה ה- 20 עם מחזמר מקורי בבכורה עולמית.

 

מנצחת: טליה אילן, מחזה: אלעד וינגרד, מוזיקה מקורית: אי-אן שו וטליה אילן, בימוי: יוליה פבזנר, משחק ושירה: עינת אזולאי, נוי הלפרין, סיוון כהן, ליבי טננבוים, טליה בן מזיא, מתנאל בראשי, עיצוב וביצוע תפאורה ותלבושות – מאיה מידר מורן.

 

 

"בטח יש ילד בסין, שדומה לי ממש מכל הבחינות

הוא נראה בדיוק כמוני, רק עם עיניים מלוכסנות"

 

בספרו "בטח יש ילד" מספר אלעד וינגרד על ילד ישראלי שמדמיין ילד בסין, "שדומה לי ממש מכל הבחינות". וינגרד בחר בילד המתגורר בסין, על שום היותה של זו מדינה רחוקה ושונה מאוד, לכאורה לפחות.

אבל עבור המנצחת טליה אילן, הסיפור על ילד סיני ש"נראה בדיוק כמוני, רק עם עיניים מלוכסנות", היה קרוב ומוּכר. כשאילן נתקלה בספר, היא חשה שהוא נכתב בדיוק עבורה. "אני ובעלי אי-אן גדלנו כל כך רחוקים אחד מהשנייה, אבל בדברים רבים אנחנו דומים מאוד. בעיקר באהבה למוזיקה ובחלום שלנו, מילדות, לעסוק במוזיקה ובניצוח".

אילן, המנהלת המוזיקלית של "תזמורת הבמה הישראלית", יצרה קשר עם וינגרד ובין השניים נוצרה כימיה מידית . אילן הציעה כי וינגרד יכתוב מחזמר על בסיס הספר, והיא ובעלה אי-אן, יליד שאנגחאי, ילחינו את המוזיקה.

 

על מלאכת ההפקה הופקדה יעל יציב, בת זוגו של וינגרד, המנוסה בהפקות ילדים (בין היתר: ערוץ הופ! וקלאסיקלטת).   

כמה חודשים מאוחר יותר, כשנודע לבני הזוג  שאלעד בדרכו למסע של מפגשי סופר עם ילדים בסין (הספר יצא לאור באחת מהוצאות הספרים הגדולות בסין; ובישראל - בהוצאת "אגם"), ביקש זוג המוזיקאים לצייד את אלעד בשיר הנושא של המחזמר. אך הזמן היה דחוק. מי ש"הצילה" את בני הזוג היא בתם נויה, אז בת 8 חודשים, שניגנה כמה צלילים על קסילופון הצעצוע שלה. אי-אן השתמש בצלילים כמוטיב הפתיחה לשיר הנושא, שמושר בעברית ובסינית.

ואכן, באותו מסע לסין, במאי 2011, מאות ילדים סינים פיזמו בקלות ובהנאה את הנעימה הקליטה.

במחזמר המקורי 11 שירים,  שלושה מהם בעברית ובסינית.

גיבור המחזמר הוא תום, ילד ישראלי שאוהב לחלום ולדמיין, ומגלה שאי שם בסין יש ילד שדומה לו מכל הבחינות. בעזרת גלובוס קסום שקיבל מאימו במתנה, מתחלף תום עם תאומו הסיני - וכל אחד עובר לארצו של האחר. כך מתחיל מסע הרפתקאות מרתק, שנע בין פנטזיה למציאות.

"הדמות של תום מבוססת, בין היתר, על הילד שהייתי", אומר וינגרד. "גדלתי במושב קטן, ובילדותי אהבתי לדמיין ולחשוב כיצד חיים אנשים במקומות שונים, קרובים ורחוקים. במיוחד ריתקה אותי המחשבה אם יש,  אי שם, ילד שדומה לי".

במחזמר משתתפים ששה שחקנים-זמרים צעירים ובראשם עינת אזולאי (הופיעה במחזמר "אוויטה" בבימוי משה קפטן ובניהול מוסיקלי של טל פורר. שיחקה במחזמר "אנני" בבימוי מנחם גולן ובניהול מוסיקלי של דרור אלכסנדר. מדבבת בסדרות רבות לילדים: עולם האגדות, ארץ המילים, בוב ספוג, בראץ, באטמן ועוד) בתפקיד תום.

הבמאית היא יוליה פבזנר, במאית אופרה בעלת קריירה בינלאומית, גם היא אם לשתי בנות קטנות החשה קירבה לעולם הילדות והדמיון.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?