נמאס לכם לשלם הון תועפות עבור תחפושת ירודה תוצרת סין? פשוט וקל להכין תחפושות מקוריות לבד בבית!

נמאס לכם לשלם הון תועפות עבור תחפושת ירודה תוצרת סין? פשוט וקל להכין תחפושות מקוריות לבד בבית.

המדריך ליצירת תחפושות בבית

בשביל המקוריות, בשביל הכיס, בשביל הנוסטלגיה או בשביל היצירתיות, זה כיף, קל ופשוט להכין תחפושות בבית ואפשר תמיד לשתף את הילדים בהכנה כדי שיוכלו להתגאות בתחפושת מעשה ידיהם.

ליקטנו עבורכם כמה רעיונות לתחפושות מבוקשות בקרב הטף שקל להכין לבד בבית.

 

פיה

מה צריכים?
בגד גוף ורוד, בד טול באיזה צבע שרוצים, גומי.

כך תכינו לפיה שלכם חצאית טול בלי לתפור בכלל:
מודדים את היקף המתניים של הפיה וקושרים את הגומי בהתאם. גוזרים את בד הטול לרצועות ברוחב 10 ס"מ ובאורך כמטר. כל שנותר עכשיו הוא לקשור את רצועות הטול על הגומי בחוזקה, כשמכל צד של הקשר יש כמות בד שווה, כך שבעצם נוצרת רצועה כפולה של חצי מטר בכל צד. ממלאים את כל הגומי היטב ברצועות טול קשורות בצפיפות (קחו בחשבון שכשלובשים אותה, הגומי שבחצאית מתרחב ולכן כדאי למלא בהרבה הרבה הרבה רצועות).

כל פיה צריכה כנפיים, אותן ניתן לקנות יחד עם שרביט וכתר (שרביט וכתר אפשר גם להכין לבד יחד עם הילדה). איפור מנצנץ, שקיק קטן עם אבקת פיות (נצנצים) והפיה שלכם מוכנה.

על אותו עיקרון אפשר גם להתחפש לבלרינה, עם בגד גוף, חצאית טוטו, נעלי בלט ושיער אסוף לגולגול.

 

אביר

מה צריכים?
מכנסיים שחורים, עדיף צמודים-טייץ' (כן, כאלה של בנות) וגופייה שחורה ארוכה חלקה. מטר בד כסוף, גומי שחור רחב, סמל של אבירים לגיהוץ על בד (להשיג בחנויות סידקית), חרב/מגן/קסדה (אפשר לקנות או להכין לבד).

הוראות הכנה:
את הבד הכסוף מקפלים לחצי על מנת לסמן את המרכז וגוזרים במרכזו עיגול להשחלת הראש. כעת יש לנו שכמיה כסופה, אותה לובשים מעל לבגדי הבסיס השחורים. על החזה (מודדים על הילד ובודקים איפה זה יוצא בדיוק) מגהצים על פי ההוראות סמל של אבירים, כך שידבק לבד. מי שמרגישה בטוחה, יכולה להעתיק בעזרת טושים ולצייר את הסמל על הבד במקום להדביק את הסמל. מודדים את מתני הילד וגוזרים רצועת גומי שחור שתשמש כחגורה במתניים. אפשר לתפור את הקצוות ואפשר פשוט לקשור את הגומי מאחור. נותר רק לצייד את האביר בקסדה, בחרב במגן.

 

נמר/חתול/פרה

כל התחפושות האלה עובדות על אותו עיקרון, והוא פשוט וקל:
הבסיס הוא גטקעס וגופייה ארוכת שרוולים בצבע לבן (או שחור, למי שרוצה להחפש לחתול שחור), פיסות בד מנומר (לנמר), פרווה שחורה (או לבנה אם חליפת הבסיס שחורה) שניתן לקנות בחנויות בדים, או בד שחור (לפרה).

את פיסות הבד גוזרים בעיגול לחזה ולבטן עיגול לגב וכתמים לרגליים ולידיים, מדביקים לחליפת הבסיס בדבק לבד או בדבק גוטרמן והתלבושת מוכנה. מאפרים את הפנים בשפם על הלחיים עם עפרון שחור ואזניים וזנב מתאימים לחיה שבחרתם אפשר לרכוש בחנויות הצעצועים.

 

פיראט

מה צריך?
גופייה לבנה ארוכת שרוולים, מכנסיים שחורים, גרביים מפוספסים, גומי שחור רחב, בנדנה, בובת תוכי או קוף ואביזרים מהחנות: רטייה, חרב, עגיל קליפס.

הוראות הכנה:
על החולצה מעתיקים בלורד שחור ציור של גולגולת ו/או חרבות מוצלבות. לכתף תופרים את בובת החיה. גורבים את הגרביים המפוספסות מעל למכנסיים, קושרים את הגומי השחור הרחב כחגורה וקושרים את הבנדנה על הראש. מוסיפים את העגיל, הרטייה ושאר האביזרים ובעזרת עיפרון שחור מציירים שפם, זקנקן וצלקת. הפיראט שלכם מוכן לצאת ולכבוש את העולם.

 

עוד רעיונות לתחפושות מהממות שקל וכיף להכין בבית.

 

יש לכם שאלות? רוצים להציע רעיונות נוספים לתחפושות שאפשר להכין לבד בבית? היכנסו לדף הפייסבוק שלנו וספרו לנו.

 

חג שמח!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?