כולנו מכירים את המוזיקה הנפלאה של "חליל הקסם". אבל מי באמת מבין על מה היא מספרת? בקונצרט הנפלא הזה מוצרט בעצמו מגיע...

קונצרט-דרמה לכל המשפחה: חליל הקסם

כולנו מכירים ואוהבים את המוזיקה הנפלאה של "חליל הקסם" של מוצרט, אבל מי באמת מתמצא בנבכי העלילה המסובכת? על אחת כמה וכמה הילדים של היום שמאבקי הבונים החופשיים רחוקים מהם מאוד?...

בקונצרט–דרמה לכל המשפחה "חליל הקסם" של "תזמורת הבמה הישראלית", מוצרט הגאון הילדותי, בורח מגן העדן כדי לעזור לנו פה למטה להבין את האופרה המופלאה שלו.

מוצרט (עמנואל חנון), מחליט שהוא יביים את האופרה ומלהק את השחקנים-זמרים לתפקידים השונים, אלא שחסר לו פפגנו. תוך כדי התייעצות דרמטית עם המנצח –איש במה רוני פורת הוא מלהק את עצמו לתפקיד פפגנו.  

לאורך כל קונצרט - הדרמה המשעשע, תזמורת הבמה מוצרט מנסה להסביר את עצמו. לא אחת הוא מתבלבל. בסופו של דבר אנו מקבלים את המסע של מוצרט בחליל הקסם, מסע החיפוש אחר האהבה. אנו לומדים שאסור לוותר בדרך, למרות הקשיים והסבל. ככל שסובלים יותר, כך כשמוצאים את האהבה, יודעים להעריך אותה יותר. וזהו הסיפור והמסר העיקרי של "חליל הקסם".

המוזיקאי ואיש הבמה רוני פורת כתב את סיפור המסגרת ביחד עם התסריטאי שלומי מוסקוביץ, ותרגם טקסטים מתוך האופרה. בעלילה שזורה המוזיקה הנפלאה של מוצרט המבוצעת על ידי תזמורת הבמה הישראלית חולון.

מנצח: רוני פורת, כתיבה: שלמה מוסקוביץ ורוני פורת, מוצרט/פפגנו: עמנואל חנון, טמינו: נמרוד גרינבוים, מלכת הלילה: שירה גרין, פמינה: רויטל רביב, פפגנה: יעל צבי, מלאכים: זמרי מקהלת העפרוני.

תזמורת הבמה הישראלית בסדרה לכל המשפחה: "חליל הקסם" ע"פ האופרה מאת מוצרט ועמנואל שיקאנדר.

 

כרטיסים בטל. 1-700-70-29-29.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

קונצרט נפלא לילדים המגיש להם את עולם המוזיקה הקלאסית בדרך שמרתקת אותם וחושפת בפניהם עולם ומלואו של צלילים ודמיון.

 

מומלץ במיוחד!

 

 

שלכם,
ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!