הנה לכם רעיון מקורי לבילוי קצר לחול המועד: תערוכת טופיארי – אמנות עיצוב צמחים - במשתלות וונדי

תערוכת טופיארי – אמנות עיצוב צמחים

הנה לכם רעיון מקורי לבילוי קצר לחול המועד: תערוכת טופיארי – אמנות עיצוב צמחים - במשתלות וונדי.

טופיארי היא אמנות עיצוב צמחים בצורות של דמויות שונות, בעלי חיים או מבנים גיאומטריים כמו עיגול, חרוט, בורג ושלל דגמים. הצמחים המעוצבים הם אלמנט מיוחד ששובר את השגרה בגינה, מושך את העין וזאת בצורה עדינה ובלי להכביד יתר על המידה.

במשתלות וונדי עורכים בתקופת החגים תערוכת טופיארי – עיצוב צמחים.

התערוכה נמשכת עד לאחר שמחת תורה (22 באוקטובר), היא תתקיים במקביל במשתלות וונדי בעין ורד בשרון, בשילת – ליד מודיעין וב"עד הלום" סמוך למחלף הדרומי של אשדוד.

במהלך ימי התערוכה יוצג מבחר של צמחים שעברו עיצוב מדויק וחלקם הגדול יוצע למכירה. לדברי וואן וונדי, עיצוב הטופיארי נעשה במשתלה על ידי בעלי מקצוע שמומחים לנושא ולכן מי שקונה את הצמחים לא צריך לדאוג ולעמול על עיצוב הצמחים, אלא לדאוג לגזום ולקטום אותם מדי פעם בכדי לשמור על צורתם המקורית.

הטופיארי מעורר עניין רב אצל גננים ובעלי גינות משום יכולתו לבנות מופע חדש, מפתיע ומעניין בגן. הצמח המעוצב משמש אלמנט מרכזי ומסביבו ניתן לפתח צמחיה פורחת נמוכה, פינת כדים, או אלמנטים דוממים ושילוב ביניהם. הטופיארי יכול לשמש כמחיצה בין חלקי הגינה, פסל טבעי וכן כגורם שובר אחידות.

הצמחים אשר מתאימים לטופיארי מתאפיינים בגידול איטי ובעלווה ירוקת-עד רעננה ושופעת כמו סיזיגיום, הדס ננסי, מלליקה, אוג, טוטם צהוב ונוספים.

 

הכניסה לתערוכה ללא תשלום.

פרטים על תערוכת הטופיארי ושעות וימי פתיחת המשתלות באתר "עולם הגן": http://www.olamhagan.co.il/.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!