בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון

הספארי ברמת גן

המרכז הזואולוגי תל אביב רמת גן, 1,000 דונם של טבע כמעט פראי במרכזה העירוני של מדינת ישראל, "אפריקה בלב גוש דן".

סוואנה אפריקנית בלב רמת גן

כמו באזורי המחיה הטבעיים ביבשת אפריקה, גם בעלי החיים בספארי נעים באופן חופשי בעדרים גדולים, וכמו התיירים באפריקה, תהיו אורחיו של הטבע ותצפו בהתנהגות האופיינית לכל בעל חיים: בהרגלי התזונה ובחיי החברה, בשעת פעילות ובעת מנוחה. תוכלו להבחין בין הזכרים לנקבות, תצפו במאבקי הכוח ובתצוגות החיזור. אם יתמזל מזלכם, תראו אף הזדווגויות, תפגשו נקבות הרות ותצפו בטיפול בצאצאים.

בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. תפגשו כאן בכ- 1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים.

הספארי משמש מאגר רבייה לבעלי חיים בסכנת הכחדה ושותף בפרויקטים של מחקר והשבת בעלי חיים לסביבתם הטבעית. הספארי חבר בארגוני גני חיות בינלאומיים ומקיים קשרים עם ארגוני שמירת טבע בינלאומיים.

 

"ספארי מסביב לשעון": סיורים ייחודיים בספארי המתחילים בשעות הבוקר –ספארי בוקר ואחר כך ספארי בין ערביים, ספארי לילה וספארי חצות.

 

ספארי על הבוקר

מוקדם מאד בבוקר, עוד בטרם נפתחים שערי הספארי, יוצא לדרכו מסע לקבלת היום החדש!
כשמזג האוויר ערפילי, הציפורים מזמרות את שיר הבוקר, והעיניים של כולם עוד קצת מנומנמות, מגיעים מטפלי החיות והעובדים אל הגן. הם מנקים את חצרות בעלי החיים ומכינים את ארוחות הבוקר. אז נמלא הגן קריאות התרגשות ושמחה, ההתרחשות רבה וההמולה נפלאה.
בתוך כל אלה מפלסת דרכה רכבת הספארי, עמוסה במשכימי קום, ילדים ומבוגרים, המצטרפים אלינו לסיור מיוחד בספארי. אנחנו מלווים את הטרקטור בשטח האפריקני, אחריו נוהרים קרנפים, זברות ויענים. מהמים עולים ההיפופוטמים ומהשמיים נוחתים אורחים נודדים. מדריך הקבוצה מתבל את הסיור בהסברים ובסיפורי בוקר. בהמשך נהפוך למטפלים פעילים: חלק מדיירי הגן ימתינו לנו כדי שנגיש להם את ארוחת הבוקר ממש מידינו...
את שאר נפלאות הסיור נשמור לכם כהפתעה.
כך, עם חלוף הזמן, מבלי שהרגשנו, נפתח הספארי בפני הקהל הרחב ואנחנו בסוף המסע שלנו.
משך הסיור – כ 3- שעות.

 

ספארי בין ערביים

איזה בעל חיים מתעורר בשעות אחר הצהרים ומי כבר מנמנם? האם משכיבים פיל לישון?
ומה מקבלים דיירי הספארי לארוחת הערב?
מסע מרתק בספארי רמת גן, בגבול הדק שבין היום ללילה, כאשר הספארי מתארגן ללינה.
בסיור ייחודי זה, נלווה את בעלי החיים והמטפלים, המתכוננים לשעות הערב. ניכנס עם הרכבת לתוך גן החיות ונפגוש את משפחת הגורילות והשימפנזים לפני כניסתם לבתי הלילה, נצפה בהאכלת להקת הזאבים הישראלים, נערוך היכרות עם משפחת הפילים מאזור המטפלים ונאכיל את הג‘ירפות בענפים טריים הישר מכף ידנו.
הסיור נערך בשטח האפריקני ובגן החיות, ובמהלכו הפסקה קלה על הדשא.
משך הסיור: כשעתיים.

 

ספארי לילה

סיור לילי מודרך ברכבת פתוחה, לאור הירח, במרחבי השטח האפריקני.
הזדמנות נדירה לגלות מה "באמת" עושות האיילות בלילות...
הסיור מתמקד בהתנהגות הלילית של בעלי החיים בשטח האפריקני הפתוח, ומלווה בסיפורים מרתקים ומשעשעים, המתאימים לכל המשפחה (לילדים מגיל 5 ומעלה).
הרכבת נעה בשבילי השטח הפתוח ומשתתפי הסיור זוכים לפגוש מקרוב מאד את בעלי החיים הנקרים בדרכה. איזה בעל חיים יוצא מהאגם רק בשעות החשיכה? מי האב המסור שיחליף את אמא במשמרת הלילה? ולמה, באמת, לובשת הזברה פיג‘מה? הסיור כולל ביקור בלתי נשכח בבתי הלינה של האריות. הזדמנות יוצאת דופן להתרשם, לצפות, להריח ולשמוע את להקת האריות ממש מקרוב.
משך הסיור : כשעתיים.

 

לפרטים נוספים: http://www.safari.co.il/

למידע נוסף ולהזמנות  03-6305328


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!