בעלי כלבים נהנים מכושר גופני טוב יותר מאחר והכלב מחייב להתגבר על העצלות והנוחות ולצאת לטיול

בעלי כלבים נהנים מכושר גופני טוב יותר מאחר והכלב מחייב להתגבר על העצלות והנוחות ולצאת לטיול

ישנן סיבות רבות לגידול כלבים ולאחרונה מחקרים חשפו סיבה נוספת. בדיקות שהשוו את הרגלי הכושר בקרב אנשים שמגדלים כלב לאלו שאינם מגדלים כלב העלו שקבוצת בעלי הכלבים שומרים טוב יותר על פעילות גופנית. מחקר אחר גילה שילדים הגדלים לצד כלב פעילים ואנרגטיים יותר מילדים אחרים.

הליכה יומית בקצב של ארבעה עד שישה קמ"ש נחשבת כמועילה לבריאות ותורמת לשמירה על המשקל. הבעיה שניצבת בפני מרבית האנשים היא הקושי להתמיד עם הפעילות לאורך זמן, מאחר ותמיד יש סיבות לדחות את הפעילות הגופנית. הכלב מונע מאיתנו להתעצל ומאלץ אותנו לצאת מהבית. בעלי כלבים בכל גודל מחויבים להתמיד ולהוריד אותם לפחות פעמיים ביום לסיבוב של 30 דקות בכל פעם.

לדברי גלית שירי, מרשת החנויות לחיות המחמד "פט-ביי", גם כלב קטן בגודל של פינצ‘ר יספיק כדי לשמש ככלב שמירה על הבריאות. הכלבים הם פרטנרים מעולים לפעילות גופנית מאחר והם תמיד להוטים ומלאי מוטיבציה וכידוע אנרגיה חיובית מדבקת. לעולם לא נמאס להם מיציאה לטיול חדש, הם אמינים ומעריכים כל פעם שיוצאים יחד להליכה.

גלית מוסיפה שאומנם הכלבים יתאימו עצמם לקצב ההליכה שלנו, אך יש לשים לב אם הכלב עייף ונשרך מאחורינו. כלב שרוצה לנוח מאט את קצב ההליכה עד עצירה מוחלטת. אנחנו צריכים לתת את דעתנו לרווחתו של שותפנו להליכה וכמו שאנו דואגים להצטייד בבקבוקון שתיה, בעיקר בחודשי הקיץ, מומלץ לקחת איתנו גם קערת מים מתקפלת עבור החבר על ארבע.

במחקר שבוצע במכון לבריאות הילד באנגליה, נבדקה רמת הפעילות אצל ילדים במשפחות שמגדלות כלב לעומת אלו שלא. במחקר השתתפו 2065 ילדים בגילאי 9-10 שלבשו מכשירים למדידת פעילותם. תוצאות המחקר גילו כי ילדים במשפחות ללא כלבים היו פחות פעילים לעומת בעלי הכלבים. בנוסף התברר במחקר שגם כלבים עם עודף משקל השילו ממשקל גופם כתוצאה מפעילות נמרצת עם הילדים.

מידע נוסף על טיול עם כלבים ניתן למצוא באתר פט ביי: http://www.petbuy.co.il/


עוד באותו נושא

אימון כושר לילדים: 5 אימונים ביתיים שיזיזו לכם את הילדים!

ילדים בימינו ממעטים בפעילות גופנית, צמודים למסכים, פחות מתקשרים, ובכלל פחות פעילים גופנית. מה עושים?

תרגילי ספורט לילדים

הכתבה הבאה, עם התרגילים המצולמים, נועדה לספק כלים להורים ולילדים כדי לעזור לילד לפתח את יכולתו המוטורית

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?