" />

הפעם יוצאים מכונית המרוצים מס' 1 בעולם ספידי מקווין וחברו הטוב מטור לחו"ל להתחרות בתחרות הגרנד פרי העולמית הראשונה

ארה"ב 2011, אורך הסרט 112 דקות.

בסרט השני בסדרה לוקחים מכונית המרוצים מס' 1 בעולם ספידי מקווין (עופר שכטר, אוון וילסון) וחברו הטוב, רכב הגרר מטור את החברות שלהם למקומות חדשים ומרגשים כשהם יוצאים לחו"ל להתחרות בתחרות הגרנד פרי העולמית הראשונה שתקבע מיהי מכונית המרוץ המהירה בעולם. אל הצמד מתלווים כמה מחבריהם הטובים מעיר הולדתם Radiator Springs , שיוצאים לתמוך בספידי בתחרות הגדולה.

אבל הדרך לאליפות רצופה בורות, מעקפים והפתעות משעשעות כשמטור נקלע להרפתקה מסקרנת משלו: ריגול בינלאומי. מטור קרוע בין העזרה לספידי מקווין במרוץ החשוב לבין תפקידו במשימת ריגול סודית עליה מנצח רב המרגלים הבריטי, פין מקמיסייל והמרגלת ההורסת הולי שיפטוול. המסע מלא האקשן של מטור מוביל אותו אל מרדף מלא פיצוצים והרפתקאות חובקות עולם ברחובות יפן, איטליה, צרפת ואנגליה כשחבריו העולם כולו עוקבים אחריו.

ההרפתקה המסחררת במהירות גבוה כוללת צי צבעוני וחדש של מכוניות, ספינות רכבות ומטוסים, של משתפי פעולה, מתחרים ורשעים.

"גדלתי עם אהבה גדולה למכוניות ולהווי עולם המכוניות של דרום קליפורניה "מספר הבמאי ג'ון לאסיטר "אבי עבד במחלקת חלקי חילוף בחברת שברולט, כך ש'מכוניות' הוא משהו מאד אישי בשבילי - הדמויות, העיירה הקטנה, האהבה והתמיכה שלהם זה לזה ודרך החיים שלהם. לא יכולתי להפסיק לחשוב עליהם ורציתי שוב לצאת לדרך למקומות חדשים סביב העולם וחשבתי שהדך הנכונה לעשות זאת הוא דרך אהבה נוספת שלי: ז'אנר סרטי הריגול. לא יכולתי להשתחרר מהרעיון של שידוך בין עולם המכוניות ועולם הריגול הבינלאומי. אז הנה אנחנו כאן".

ואכן, מכוניות 2 מחזיר אותנו אל כמה מהכוכבים על ארבעה גלגלים, המוכרים היטב מהסרט הראשון וגם מכיר לנו כוכבים מפס ייצור חדש לגמרי.

 

על הסרט

מכוניות 2 הוא הסרט המצויר ה-12 באורך מלא מאולפני דיסני פיקסאר, יוצא למסכי הקולנוע בשנה בה מציינים אולפני פיקסאר 25 שנה להקמתם. אולפני פיקסאר נוסדו בשנת 1986 ומאז זכו ב-26 פרסי אוסקר, (כולל פרס האוסקר האחרון, 2010 לצעצוע של סיפור 3), שישה פרסי גלובוס הזהב. סך הכנסות 11 סרטי דיסני פיקסאר עד היום עומד על 6.5 מיליארד דולר ברחבי העולם.

מכוניות הראשון יצא לפני חמש שנים ביוני 2006 והגיע להכנסות של 462 מיליון דולר בעולם כולו. עכשיו מגיע אלינו מכוניות 2 בטכנולוגיית התלת ממד החדישה. הצוות הטכני של אולפני פיקסאר מביאים את המדיום הזה לשיאים חדשים ומרגשים, כשהם עושים שימוש במילה האחרונה של הכלים לתאורה, הצללה ומודלים.

במאי: ג'ון לאסיטר, שותף לבימוי: בראד לואיס, תסריט: בן קווין, סיפור: ג'ון לאסיטר, בראד לואיס, דן פוגלמן, מפיק: דניס רים, מוסיקה: מייקל ג'יאצ'ינו.

קולות: ספידי מקווין – אוון וילסון, מטור -  לארי the cable guy , בוני האנט  - סאלי, מייקל קיין – פין מקמיסל, אמילי מורטימר - הולי שיפטוו'ל, ג'ון טורטורו – פרנצ'סקו ברנולי.

דיבוב גרסא עברית: מטור – אריה מוסקונה, ספידי מקווין – עופר שכטר, הולי שיפטוו'ל – דקלה הדר, פין מקמיסייל – יגאל שדה, מיילס אקסלרוד – צביקה פורמן, גרם – צביקה שוורצברג, פרופסור זי – יואב הייט, פרנצ'סקו ברנולי – רובי מוסקוביץ, סאלי – הילה זיתון, לואיג'י – שמחה ברבירו, טורק – יורם יוספסברג, דיויד טסה – אלי אילדיס.

הסרט מופץ על ידי פורום פילם ומוקרן מיום 23.6.2011 בתלת ממד ובדו ממד בדיבוב לעברית. באנגלית – בתלת ממד.

 

גיבורי הסרט הוותיקים והחדשים:

ספידי מקווין (אוון וילסון/עופר שכטר) – נהג המרוצים הכי חם, ידוע בכל העולם ועדיין צריך להוכיח את עצמו כל פעם מחדש.

לואיג'י - הפיאט 500 הכי פטפטן וחמוד בעולם. הרוס על ארץ מוצאו איטליה, וכעת בזכות המרוץ העולמי יחד עם מקווין, הוא יכול להכיר לחבריו את כל משפחתו.

פין מקמיסייל (מייקל קיין/יגאל שדה)– אשף המרגלים הבריטיים. נראה כי ג'יימס בונד למד ממנו את כל הטריקים. הוא זה שחושב שנרקמת קנוניה סביב התחרות וניסיונו הרב, עוזר לאחרים להגיע לגמר בכבוד.

מטור (לארי the cable guy / אריה מוסקונה)–טנדר הגרר הוותיק שתמיד מחייך ומחשיב את עצמו כחבר הכי טובה של מקווין. אבל משהו יקרה כשבהגעתם ליפן, חושדים בו כי הוא מרגל בשירות שירות החשאי האמריקני.

הולי שיפטוול – מרגלת טרייה שמוצבת בטוקיו. כמו שהיא נראית תמימה, כך היא ערמומית וחדה בעבודה, ומכירה כל נשק חדש שיוצא לשוק.

גווידו – עוד איטלקי מדליק. העוזר של לואיג'י. מחליף הגלגלים הכי מהיר במערב.

פילמור -  טנדר וולסוואגן משנות ה- 60 הסוערות. או כמו שחברו סארג' אומר: "פעם היפי, תמיד היפי".

סארג' – הפטריוט הצבאי בחבורה. ג'יפ  ממוחה לקשרי צבא שמתגלה לנכס גדול במסע העולמי של החבורה העליזה.

מאק – הנהג הכי נאמן למקווין, תמיד מוכן לאתגר הבא, במיוחד כשמדובר במרוץ הכי יוקרתי בעולם "הגרנד פרי".

סאלי – בייבי פורש קרארה 911, והיא גם הבייבי של מקווין. אין מי שמחכה יותר ממנה למסע העולמי עם מחמד ליבה.

רמון – האמן שבחבורה – קוסם אמיתי בכל הקשור לצבע ומתכת. מי אם לא הוא בעצמו יטפל במקווין לפני התחרות הגדולה בתבל.

פלו – הגברת עם הלב הכי גדול, שמנהלת את המסעדה המקומית, ותמיד קורצת בחיבה לראמון שמחזר אחריה במרץ.

שריף – לוקח את עבודתו ברצינות תהומית. הוא זה שרדף אחרי מקווין כשהאחרון דהר ברחובות העיר בפגישתם הראשונה. כעת, הוא מקבל בברכה, ונמנום קל, כל ביקור של מקווין.

ליזי – פשוט לא יכולה לסגור את הפה. בעלת חנות למזכרות, שכל מי שנכנס לחנותה, לא שוכח אותה לעולם.

פרנצ'סקו ברנולי אלוף מרוצי המכוניות – פורמולה.הנשים אוהבות את הגלגלים הפתוחים שלו, הצעירים מעריצים את רוח הניצחון שלו והמתחרים שלו מקנאים במהירות שלו.אבל המעריץ הגדול ביותר של פרנצ'סקו, הוא פרנצ'סקו עצמו!פרנצ'סקו הוא בעל הסיכוי הטוב ביותר לנצח במרוץ המכוניות הגדול של אירופה ה"גראנד פרי ", מה שהופך אותו גם למתחרה הגדול ביותר של ספידי מקווין.

ג'ון לאסיטר – הבמאי וכותב התסריט:
האיש העומד מאחורי הסרטים והפרויקטים של של אולפני האנימציה של וולט דיסני ואולפני פיקסאר. הסרט הראשון אותו ביים היה צעצוע של סיפור בשנת  1995, הסרט העלילתי הראשון שנעשה באנימציה ממחושבת, לאחר מכן ביים את "באג לייף" את "צעצוע של סיפור 2" ואת "מכוניות".

לאסיטר היה המפיק אחראי של מפלצות בע"מ מוצאים את נמו, משפחת סופר על רטאטוי, וולE , בולט ובשנה שעברה של הסרט עטור השבחים "למעלה", שזכה בשני פרסי אוסקר, לסרט המצויר הטוב ביותר ולפס הקול הטוב ביותר. לאסיטר גם היה מפיק אחראי של "הנסיכה והצפרדע" ו"פלונטר", מאולפני דיסני שהיו מועמדים לפרס האוסקר וכן של "צעצוע של סיפור 3", שזכה בשנה שעברה בפרס האוסקר לסרט המצויר הטוב ביותר ולפס הקול הטוב ביורת. לאסיטר גם כתבה את התסריט לסרט יחד עם אנדרו סטאנטון ולי אונקריצ'.

פיקסאר עשתה דרך ארוכה ומפוארת מאז ההתחלה ב 1986, כאשר סטיב ג'ובס קנה את מחלקה הגרפיקה הממוחשבת מלוקאספילם ב 10 מיליון דולאר, ולסטודיו החדש הוענק השם פיקסאר. תחת השגחתם שלאד קאטמול, ג'ון לאסיטר וקבוצה רבת כישרון של כותבים, אנימטורים וגאונים טכניים, אולפני פיקסאר ממשיכים להעלות את הרמה של עשייה קולנועית מדהימה.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?