לראשונה: הפקת האופרה הקהילתית של האופרה הישראלית מגיעה לבית האופרה ומשלבת מאות מתושבי טירת הכרמל ונתיבות

לראשונה הפקת האופרה הקהילתית של האופרה הישראלית מגיעה לבית האופרה בחגיגה כפולה המשלבת מאות מתושבי טירת הכרמל ונתיבות בביצוע ייחודי וחד-פעמי על במת האופרה הישראלית.

סינדרלה מאת ג'ואקינו רוסיני.

בכורה חגיגית ב-27 ביולי 2011.

במסגרת ההפקות הקהילתיות של האופרה הישראלית תועלה הקיץ לראשונה בבית האופרה בתל – אביב ההפקה הקהילתית של האופרה הישראלית בשיתוף עם עיריות טירת הכרמל ונתיבות.

ההפקה הקהילתית שעולה החודש על במת האופרה היא המשכה של המסורת שמקיימת האופרה הישראלית כבר למעלה מעשור ברחבי הארץ, מתוך מטרה לחשוף קהל רב ככל הניתן לעולם האופרה ולקרב קהלים חדשים לעולם קסום זה. בהפקות אלו, חברי הקהילה לוקחים חלק ביחד עם כוחות מקצועיים של האופרה הישראלית בעשייה בימתית שבסופה מועלית הפקה אופראית מלאה.

הפקות האופרה כרמן בתל- אביב, הספר מהתקווה, שיקוי האהבה וסינדרלה הוצגו באשקלון, שכונת גילה בירושלים, נתניה, רמלה, שכונת נווה אליעזר בתל אביב, עפולה, טבריה, עכו, בית שאן, טירת הכרמל, נתיבות ובמסגרת פסטיבל  100%אמנות בשיתוף אמנים נכים ומוגבלים.

פרויקט האופרה בקהילה מתקיים בסיועו של אגף הקהילה במנהל התרבות והעיריות השונות בכל קהילה.

בהפקה הקרובה ישתתפו מאות ילדים ומבוגרים מתושבי טירת הכרמל ונתיבות בינהם רקדנים, נגנים, זמרים ושחקנים לצד סולני האופרה הישראלית: יפעת וייסקופ (סינדרלה), נמרוד גרינבוים (הנסיך רמירו), יעל לויטה ולימור אילן (האחיות), גבריאל לובנהיים (האימא), יאיר גורן (דנדיני) ויאיר פולישוק (אלידורו) בבימוייה של שירית לי וייס, בניצוחו של איתן שמייסר, שאחראים גם על העיבוד והעריכה של האופרה בתרגום לעברית של דוד זבה בליווי תזמורת סימפונט רעננה.

לחגיגת סינדרלה יוזמנו לצפות תושבים מהערים והשכונות השונות בהן התקיימו ההפקות הקהילתיות של האופרה הישראלית לאורך השנים.

חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית על ההפקה הקהילתית:

"התבנית התרבותית של נוף מולדתנו עדיין בתהליך עיצוב. אנו מאמינים שבתוך התבנית הזאת ראוי שיהיה מקום גם למוסיקה קלאסית ולאופרה; אופרה נגישה לכל קהל ובכל מקום ולכן, מאז הקמתה, לקחה על עצמה האופרה הישראלית תפקיד לא קל, אם גם מהנה, לחשוף את אמנות האופרה בפני קהל רב ומגוון ככל האפשר. היוזמה המובילה בתחום זה הן ההפקות הקהילתיות".

יום ה' 28.7.11 בשעה 20:00

מחיר כרטיס: 25 ₪

כל ההכנסות ממכירת הכרטיסים הן קודש לפעילות הקהילתית של האופרה הישראלית


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?