חלק מרכיביהם של מסנני הקרינה הם חומרים סינתטיים שעלולים להתמוסס, לחדור לעור וליצור אינטראקציות שליליות ביותר.

אין להפריז במריחת הגוף בקרם שיזוף

עם תחילת הקיץ אנו מוצפים מכל עבר באזהרות וקריאות להצטייד במסנני קרינה ולמרוח את כל האזורים החשופים בגוף כל שעתיים. אבל צריך לדעת שחלק מרכיביהם של מסנני הקרינה הם חומרים סינתטיים ותרכובות שמקורן בנפט, אשר עלולים להתמוסס, לחדור לעור וליצור אינטראקציות שליליות.

 

לחשיפה לשמש, כשהיא נעשית בשעות הנכונות ובמידה הראויה, יש יתרונות רבים.

במרפאה שלי בירושלים אני מטפל באנשים שונים: חרדים, עובדי הייטק ועוד. מגוון המחלות מעניין, והמכנה המשותף למרביתם הוא מחסור בויטמין D. אנשים היושבים מבוקר עד ערב בחדרים או אולמות סגורים מול המחשב או מול הגמרא כמעט שלא נחשפים לשמש ישירה בשעות הטובות שלה, בהן היא מקרינה את קרני ה – UVB. קרניים אלו פעילות בעיקר בין השעות 10 לפני הצהריים ל 4 אחה"צ.

 

הויטמין הנוצר בעור על ידי ה- UVB הוא ויטמין D. ישנם הנוטלים כתוסף מזון ויטמין D, אבל תוסף זה אינו יכול למלא את החסר. ידוע כי מחסור בויטמין D יכול ועלול לגרום להרבה מחלות, החל ממחלות לב וכלי דם, סוכרת, ומחלות רבות נוספות.

בספרד, שאקלימה דומה לאקלים ארצנו, מצאו כי כפריים זקנים היושבים בבגדים כהים בצל ואינם נחשפים לשמש, סובלים ממחלות לב וכלי דם יותר מקבוצת הביקורת. בדמם נתגלה מחסור חמור בויטמין D.

 

לאלו הפוחדים מחשיפה לשמש בגלל סרטן העור אספר, כי נעשה מחקר באוניברסיטת הרווארד בארצות הברית בנושא זה. המחקר קבע שעל כל סרטן עור שנמנע בגלל שימוש במסנני קרינה ובהימנעות מלהימצא בשמש, אדם יכול לפתח כ – 40 סוגי סרטן באיברי גוף אחרים.

 

 

על הכותב:
דויד קאפח,
הרבליסט בעל ניסיון רב בתחומי החינוך והרפואה המשלימה,
בעל טור קבוע בנושא רפואה טבעית ומרצה בסדנאות ברחבי הארץ.
קאפח, יליד תימן, הוא נצר למשפחת רבנים ודיינים, אשר יצא להם שם בכל מחוזות תימן כמרפאים טובים. במרפאתו בירושלים מסייע קאפח לחולים רבים על ידי שימוש בצמחי מרפא.
סדרת מדריכי "טבעי" כוללת ארבעה ספרים הכוללים מידע מקיף לצמחי המרפא ולשימוש שלהם ברפואה העממית ובבישול.


עוד באותו נושא

ילדים בבריכה - איך בונים בטחון במים לילדים ורוגע להורים?

ילדים בבריכה - איך בונים בטחון במים לילדים ורוגע להורים?

10 טיפים שיהפכו את חווית הבריכה שלכם להרבה יותר מהנה, את הילד שלכם להרבה יותר בטוח ואת ימי הבריכה לימי כיף. ילדים בבריכה - כל מה שצריך לדעת.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!