" />

"אין ספק שחבורת הדרדסים חדרה לתרבות הפופולארית כדי להישאר, ולבדר מבוגרים וילדים כאחד"

יום הדרדס הבינלאומי

יום הדרדס הבינלאומי ייערך ב 25.6.2011 ויציין את יום הולדתו של פיו, יוצר הדרדסים, עם אירועי דרדסים ברחבי העולם וניסיון לשבור את שיא גינס תחת הכותרת "ההתכנסות הגדולה ביותר של אנשים בלבוש דרדסים, תוך 24 שעות במקומות שונים".

בשבת 25.6.2011, לכבוד יום הולדתו של פיו יוצר הדרדסים (נולד ב25 ביוני, 1928), חברת הסרטים סוני עורכת סדרת אירועים בינלאומיים, שתחנוך את יציאתם הרשמית של הדרדסים אל בתי הקולנוע ברחבי העולם.

"מעט דמויות אייקוניות שומרות על מעמדן כבר יותר מ – 50 שנה, אין ספק שחבורת הדרדסים חדרה לתרבות הפופולארית כדי להישאר, ולבדר מבוגרים וילדים כאחד" אומר נשיא יחידת השיווק של סוני, מרק ויינשטוק.

ביום הדרדס הבינלאומי, בעוד המשתתפים בכל רחבי העולם ייהנו מפעילויות רבות הקשורות לדרדסים, הדגש יושם על שבירת שיא גינס חדש, כשכל המוזמנים יתבקשו לבוא מחופשים לדרדסים. הרצון הוא להגיע לשיא אנשים שיתחפשו בכל רחבי העולם לדמויות הכחולות במשך 24 שעות במדינות שונות. ההישג יירשם כאשר המספר יגיע ל – 2510 דרדסים.

בין המדינות המשתתפות: בלגיה, יוון, הולנד, אירלנד, מקסיקו, פנמה, פולניה, רוסיה, דרום אפריקה, ארה"ב, ולונדון.

כמו כן מתוכננים אירועים נוספים סביב הדרדסים ברחבי הגלובוס, כשהמעניין ביותר, יתקיים בספרד, שם עיירה שלמה (חוזקאר, ליד מלאגה) תצבע את כל בתיה ורחובותיה לצבע הרשמי של הדרדסים: כחול.

 

 

הסרט הדרדסים 3D

במאי – ראג'ה גוסנל, ארה"ב 2011,
יוקרן בארץ החל מ – 4 באוגוסט בדיבוב לעברית, באנגלית ובתלת ממד,
הפצה – א.ד.מטלון/פורום פילם

הסרט "הדרדסים" בתלת ממד, יצא לפועל לאחר שיוצרי מחלקת האנימציה של Sony Pictures לקחו את הגיבורים הכחולים של סדרת הילדות המיתולוגית והספרים ונתנו פרשנות מודרנית לקלאסיקה האהובה. 

כאשר הקוסם הרע, גרגמל פולש לכפרם הקסום של הדרדסים, הדרדסים נמלטים דרך מעבר סודי, המתגלה פעם ביובל, כאשר הירח הופך לכחול. בקצהו השני של המעבר נגלה לעיניהם עולם שונה מכל מה שהם מכירים – העיר ניו יורק. אבודים במנהטן, ללא יכולת לחזור לביתם האהוב שבכפר, מחליטים הדרדסים, בראשותו של דרדסאבא, לייצר ירח כחול, כדי שיוכלו לחזור הביתה, לפני שגרגמל יימצא אותם.

מי ששומרים על הדרדסים בזמן שהותם בניו יורק הם פטריק וגרייס וינסלו (ניל פטריק האריס וג'יימה מייס מהסדרה Glee) זוג המצפה לילדם הראשון. הדרדסים הפוגשים בזוג - מטלטלים את חייהם ובייחוד את אלו של פטריק, העובר משברים בחייו המקצועיים והאישיים. פטריק, העובד כמנהל שיווק בחברת קוסמטיקה, ניצב מול האתגר הגדול בחייו המקצועיים כאשר "הבוסית הגדולה" אודיל לורן (סופיה ורגרה "משפחה מודרנית") מטילה עליו להכין קמפיין פרסום חדש לחברה תוך מספר ימים בלבד. נוסף ללחץ בעבודה, פטריק חושש שהוא לא יהיה אבא טוב.

בזמן שדרדסאבא מעביר את פטריק סדנת הורות מזורזת, שאר הדרדסים האהובים – ביש גדא, בר מוח, רגזני, נועזי ודרדסית, מפעילים את הקסם שלהם כדי לעזור לפטריק בעבודתו.

פטריק וגרייס עוזרים לדרדסים להתמצא במנהטן הסואנת בין אם זה בסבכי הצמחייה בסנטרל פארק, בהמולה של הטיימס סקוור, בשדרה החמישית הזוהרת, בצ'יינה טאון ואפילו בין מדפי הצעצועים בחנות המפורסמת "שוורץ". חשוב מכך, גרייס עוזרת לביש גדא להבין ששמו לא חייב להגדיר אותו וכי גם הוא יכול להיות גיבור.

בחלקו האחרון והמותח של הסרט, מצליח דרדסאבא לייצר ירח כחול ומעבר בחזרה לכפר הדרדסים, לא לפני שגרגמל לוכד את הדרדסים פעם נוספת, הפעם במקום מחבואו החדש: "טירת בלוודיר" שבסנטרל פארק. יחד עם פטריק וגרייס, נחלץ ביש גדא לעזרתם של חבריו ומציל אותם מגרגמל הרשע.  בסוף הסרט, מצליחים הדרדסים לשוב לכפרם האהוב, כשהם נפרדים מהזוג וינסלו ומשאירים את גרגמל לבדו בניו יורק.

הדרדסים היא קומדיה גדולה על גיבורים קטנטנים, קומדיה שנונה ופרועה, לא לילדים בלבד, אלא גם להורים שגדלו על הסדרה הקלאסית. זהו סיפור על משפחה, אמונה עצמית, ולהיות כחול גזעי.


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!