האמרה כי "בריאות הילדים היא הדבור החשוב ביותר עבור ההורים" היא אולי סוג של קלישאה, אך היא גם נכונה ומדויקת מאוד, כפי שמרגיש זאת על בשרו כל הורה טרי. הדאגה לבריאות הילדים היא עמוקה וראשונית, טבועה בנו מעצם היותנו הורים.

בעוד טיפולי הבריאו השוטפים שלנו כאנשים מבוגרים כוללים השתתפות בקבוצת הרזייה או בדיקות שגרתיות אצל הרופא, במקרה של ילדים נדרשת תשומת לב מיוחדת והקפדה על טיפולים ובדיקות ספציפיות המיועדות במיוחד עבור ילדים. אומנם סביר להניח שהילד הקטן שלכם אינו זקוק לקבוצת הרזיה (אין כל פסול בילדים שכן זקוקים לקבוצת הרזיה או לדיאטה, אך זה לא המקרה אצל מרבית הילדים...) או לשמירה מוקפדת על רמת הכולסטרול בגופו, אך הוא לבטח זקוק לבדיקות אחרות. להלן כמה נקודות חשובות לשים עליהן דגש בכל הנוגע לבריאות הילדים שלכם:

 

  • מעקב שגרתי בטיפת חלב – תמיד צריך להיות עם האצבע על הדופק במקרה של תינוקות ופעוטות, כאשר גם במקרה והם בריאים והכל בסדר, עדיין יש לעקוב אחר התפתחותם ולוודא כי היא תקינה. לכן, מעקב קבוע בטיפת חלב או מרפאה כזו או אחרת אצל רופאי ילדים ואנשי מקצוע מהתחום תוודא כי התינוק שלכם אינו זקוק לשום דבר שאתם לא יודעים עליו.
  • יועץ תזונה והנקה צמוד – מומלץ להיוועץ באופן שוטף עם תזונאים ומומחים להנקה, על מנת לוודא שאתם נותנים לילד שלכם את כל התזונה הנכונה בזמן הנכון. תזונת ילדים, במיוחד כאשר הם קטנים, היא לא דבר כל כך טריוויאלי, כך שבנוסף להעשרת הידע שלכם בנושא מבעוד מועד, מומלץ גם להיעזר באופן שוטף באנשי מקצוע.
  • ביטוח שיניים מגיל צעיר – אצל ילדים השיניים יכולות להיות בעיה רצינית (המיוחד לאור המאכל האהוב על מרבית הילדים – ממתקים...). לכן, כדאי שתעשו להם ביטוח לטיפולי שיניים כבר מגיל צעיר. טיפולים שונים דוגמת סתימות, שתלים וטיפולי שורש יכולים להיות יקרים מאוד, ולכן כדאי להתמגן מבעוד מועד. כך, תבססו גם מנהג קבוע במשפחה של ביטוח בריאות שיניים ומעקב צמוד אצל רופא שיניים, על מנת שלא תגיעו למצב של חובות של אלפי שקלים למרפאת השיניים בעקבות סדרת טיפולי שתלים וכתרים שונים – בעיה הנפוצה אצל משפחות רבות בימינו.
  • שימור דם טבורי – נקודה זו רלבנטית עבור הורים הנמצאים ממש לפני הלידה עצמה. שימור דם טבורי הוא תחום חדש יחסית ברפואה, כאשר שימור הדם הטבורי מהלידה של הילד שלכם יעניק לו בהמשך חייו סיכויים גבוהים יותר להתמודדות עם מגוון מחלות ואיומים בריאותיים לא נעימים. שימור דם טבורי משמעותו בפועל מיגון הילד שלכם מפני חלק מסכנות הבריאות העתידיות שעלולות לתקוף אותו במהלך חייו.

 

לסיכום, שמירה על בריאות הילדים שלכם היא אולי לא דבר פשוט וטריוויאלי, אך בהחלט אפשרי במידה ומודעים לכל הנקודות החשובות. בין אם מדובר בביטוח לשתלים לשיניים, יועץ לתזונה נכונה או שימור דם טבורי, השמירה על בריאות הילדים שלכם היא בראש ובראשונה בידיים שלכם!


עוד באותו נושא

שמירה על בריאות השיניים של ילדים

הנה מספר צעדים למניעת בעיות בשיניים שיעזרו לשמור על החיוך היפה והבריא של ילדכם.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?