"אני לא מגיעה לזה, תאמיני לי, בחיי שהייתי רוצה ויש לי מוטיבציה...", "אני מבינה שספורט אפילו פעמיים בשבוע ישפר את מצבי הגופני,ואולי גם את מצב רוחי..." מוכר לכם?

"אני לא מגיעה לזה תאמיני לי בחיי שהייתי רוצה ויש לי מוטיבציה..." כך  התחילה איילה את הפגישה, "אני מבינה שספורט אפילו פעמיים בשבוע ישפר את מצבי הגופני,ואולי גם את מצב רוחי, כלי הדם שלי זקוקים להמרצת הדם וניקוי יסודי פנימי, לפחות  לזה אי אפשר להביא מנקה... אני חייבת ללכת בעצמי לחדר הכושר לבצע פעילות אירובית, כזו שתמריץ את הדם והנשימה, ומרוב שהדם יזרום מהר בעורקים ובורידים הפסולת שהתרכזה בדפנות כלי הדם תשתף ותסתנן החוצה" איזו הבנה, אני מרימה גבה, ומסתכלת על דקלום/ סיכום הפגישה הקודמת שהיתה לנו.

"כן את בהחלט מבינה" אני אומרת לה ."ובקשר למצב הרוח אני אפילו בטוחה – הוא ישתפר  את תקבלי תנופה , פתאום תרגישי שמוטיבציה נכנסה לה בלי חרטה" 

"באותה הזדמנות הלב שגם הוא שריר יתחזק, כי מרוב שיצטרך לפעום בחזקה על מנת לספק הרבה דם לשרירי הרגלים והידיים  שעכשיו עובדים חזק, הוא יהיה חייב לעמוד בקצב וזה יקרה רק אם שכבת השריר בו תתעבה."  אנחנו צריכים לב חזק, שגרת היום והאירועים בחיים דורשים לב רגיש ובאותה מידה גם חזק, שיתפקד 24 שעות ביממה בלי הפוגה בצורה הכי יעילה. שידע לעמוד במצבים משתנים בחיי היום יום ובספורט הביתי: לרדוף אחרי הילדים בגן שעשועים, להרים כביסה קניות ועוד כמה דברים, לנקות לסדר לבשל ולהגיע לאסיפות הורים .

"זה לא מספיק שאני מקפידה לאכול  מכל אבות המזון, אני באמת אוכלת כל 3 שעות  ארוחה בריאה ומזינה, אני לא רעבה במשך היום וכך גם פחות חושבת על האוכל, המחשבות והתכנונים התישו אותי, תאמיני לי מרוב שהיתי רעבה ומבולבלת שיקול הדעת שלי היה מבולבל ורעב גם כן..." אומרת ומחייכת .

"אז מה סיכמנו – רוצה לב חזק וכלי דם נקיים ?!" אני ‘מתעניינת‘

היא מרימה יד מטופחת ויפה עם ציפורניים בסגנון של נסיכה , והיד נוחתת לה על לחי אדומה (עם מייק אפ וסומק) היא מטה ראשה וחושבת...

פתאום אני קולטת:  מאיפה היה לה זמן ללכת לתפארת ? למכון ציפורניים יש זמן ולחדר כושר אין?

בושה וכלימה של שום מה ?

"אתמול ראיתי את תפארת בחדר כושר" אני עוד טיפה לוחצת "היא אמרה שיש לה הפסקה בין לקוחה ללקוחה , וניצלה את ההזדמנות להגיע להתאמן,  וזה במקום לקפל כביסה , להעביר ניגוב על הרצפה, ולהתקשר לאיריס חברתה הטובה, ואם הלקוחה הבאה עדין לא היתה מגיעה,תפארת מיד היתה מוצאת מה כדאי להכין לארוחה ", תיארתי את סדר  העדיפות הכי נפוץ בשוק .

"טוב, לתפארת אין משרה מלאה, 3 בנים וילדה מקסימה שהיא פרינססה בעצמה, אין לה דירה כל כך  קטנה..."  ועוד  מני  תירוצים שהיו מוכנים על לשונה של איילה.

"זרימת דם מהירה, ניקיון כלי הדם,  חיזוק שריר הלב, קצת שריפת קלוריות בטח יש בזה, אולי אפגוש איזו חברה,  אם אכנס לשיעור רוב הסיכויים שתהיה מדריכה מקצועית ונחמדה, אפסיד את הטלנובלה, כשאחזור אכין לי ארוחה מזינה ,  דפנה בטח תהיה מאוד גאה,  להמריץ את הנשימה,  לצאת מניוון השרירים שתפס אותי בתקופה האחרונה..." כך אני שומעת את איילה מחשבת ושוקלת, מתלבטת וחושבת, מתכננת ומתכוננת ...

האם תעשה איילה את הצעד האמיץ והבריא עבור עצמה עבור גופה? האם תגיד כן אני מחליטה בזה הרגע בזו הדקה?

נחכה עד הפרק הבא...

 

על הכותבת:
דפנה לוי
יועצת תזונה, מדריכת כושר ובריאות, מדריכת עיצוב הגוף וספינינג, מעבירה הרצאות בנושא תזונה, סדנאות בריאות וימי עיון
מנהלת "עלי דפנה שילוב מנצח של ספורט ותזונה"
הרצאות סדנאות ואימונים לאורח חיים בריא תזונה נכונה והרזיה
http://www.aley-daphna.com/

 

 


עוד באותו נושא

איך מתמודדים עם השפעת? ההגנה הטובה ביותר היא מניעה

אף סתום ומנוזל, שיעולים, ליחה, יבבות וחוסר תיאבון... תופעות מוכרות בתקופה זו של השנה ומסמלות שהחורף הגיע.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?