ילדים, ובטח הקטנים יותר, רגישים במיוחד לשמש. לקראת הקיץ שכבר הגיע, החופש הגדול שנכפה עלינו בגלל וירוס הקורונה ופתיחתם המחודשת של החופים, הנה כמה כללי הגנה כולל פינת השכנוע לילדים סרבנים במיוחד.

חכמים בשמש

כללים להגנה מפני קרינת השמש וטיפים לשכנוע ילדים סרבנים

כולנו יודעים כי חשיפה לשמש מסוכנת וכי חשוב להתגונן כראוי. ילדים, ובטח הקטנים יותר, הם רגישים במיוחד לקרינת השמש.לקראת הקיץ ופתיחתם המחודשת של חופי הים, חשוב שנדע איך למזער את הנזקים ולשמור על עצמנו ועל הילדים.

שימו לב שאמנם עור בהיר רגיש במיוחד לקרינת השמש, אך גם כהי עור חייבים להישמר ולהקפיד על הגנה נאותה.

 

חבשו כובע

כובע מגן על הראש והפנים ומספק לנו הצללה שהולכת איתנו לכל מקום.

פינת השכנוע: קחו את הילדים לבחור לעצמם כובעים. דמויות אהובות, צבעים יפים, כשזו הבחירה שלהם, יש סיכוי טוב שהכובעים ישארו על הראשים.

חשובה גם הדוגמה האישית. אם אמא ואבא לא חובשים כובעים, המסר שעובר הוא שכנראה הכובעים לא כל כך חשובים.

 

שרוולים ארוכים

המומחים ממליצים על בגדים קלים ודקים בעלי שרוולים ארוכים בכל יציאה לשמש. נכון, לא נשמע סימפטי בחמסין, אבל לאנשים בעלי עור בהיר במיוחד, מומלץ לשקול זאת ברצינות.

את הילדים, בכל מקרה, מומלץ לאבזר בבגדי ים שלמים, הכוללים מכנסיים וחולצה, כמה שיותר בד – יותר טוב.

פינת השכנוע: בנות בגילאי שלוש-ארבע פחות או יותר, המתחילות לגדל טעם עצמאי ודורשות את הביקיני של "בת הים הקטנה", יכולות ללבוש אותו מעל בגד הים השלם שלהן. אותן זה יספק, ואתם תתעלמו מהשיק הביזארי בידיעה שלפחות היא מוגנת מהשמש.

בנות גדולות יותר אפשר לשכנע לבחור מכנסי גולשים וחולצת גולשים במראה "קול".

ובנים... איכשהו לא נראה לנו שמטריד אותם בכלל מה הם לובשים, העיקר להיכנס כבר למים.

 

השתמשו בקרם הגנה

המספרים על גבי אריזת תכשיר ההגנה מציינים את מקדם ההגנה שמעניק התכשיר. מקדם הגנה 15 משמעו כי שעה אחת בשמש עם התכשיר שוות ערך ל-15 שעות ללא קרם הגנה.

האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לבחור תכשירים עם מקדם הגנה 15 לפחות.

שימו לב לתאריך פג התוקף שעל התכשיר, או לסימון תוך כמה חודשים מהפתיחה ניתן להשתמש בו.

מומלץ להימרח היטב בכל חלקי הגוף החשופים אחת לשעתיים, ולאחר טבילה במים.

קיימים סוגים רבים של תכשירי הגנה מהשמש, כולל כאלה עדינים יותר המיועדים לעורם הרגיש של תינוקות וילדים. מניסיוננו, עם ילדים קל יותר להשתמש בספרי הגנה. המריחה קלה יותר וקצרה יותר – פקטור משמעותי כשמדובר בפעוט חמקמק וחסר סבלנות.

פינת השכנוע: קיימים תכשירי הגנה צבעוניים שמצליחים לשכנע גם את הסרבנים להימרח. תנו לילדים לצייר לעצמם על הגוף ואחר כך למרוח את הקרם, אפשרו להם למרוח לבד ככל שניתן (ועברו אחריהם אחר כך באופן יסודי יותר), תנו להם למרוח אתכם ואחר כך אתם תמרחו אותם לפי התור. בסופו של דבר, גם אם אף טריק לא עובד, במקרה הזה אל תוותרו. ילד שלא נמרח הוא ילד שלא יוצא לשמש, לא הולך לבריכה או לים. מקטן ועד גדול צריכים להבין שהשמש שלנו מסוכנת ועם הבריאות שלנו לא משחקים.

 

הימנעו מחשיפה בשעות החמות

קרינת השמש בין השעות 10:00 בבוקר ל- 16:00 אחר הצהריים חזקה במיוחד. ההמלצה הגורפת היא להימנע מחשיפה לשמש בשעות אלה.

פינת השכנוע: במקרה הזה, פינת השכנוע היא עבורכם ההורים. תכננו פעילויות מעניינות ומהנות עבור הילדים במקומות סגורים בשעות החמות, ולים ולבריכה צאו בשעות הבוקר המוקדמות ואחר הצהריים. כך, לא רק תגנו על עצמכם ועל ילדיכם מפני קרינת השמש, אלא גם תגיעו בשעות בהן הצפיפות מועטה ותיהנו הרבה יותר ממרחבים ומפרטיות.

 

חבשו משקפי שמש

כן, כן, קרינת השמש מסוכנת גם לעיניים. מומלץ לחבוש משקפי שמש המספקים הגנה מפני קרני UV (לרוב מודבקת עליהם מדבקה המציינת את רמת ההגנה). גם לילדים ניתן למצוא בשוק דגמים מקסימים של משקפי שמש בעלות נמוכה יחסית. הקפידו לקנות להם את המשקפיים בחנות מוכרת, על מנת להיות בטוחים באיכות המוצר.

פינת השכנוע: גם כאן, קחו אותם לבחור לעצמם את משקפי השמש. בנים ישמחו לגלות שיש משקפיים עם דמויות של גיבורי-על וגם משקפי טייסים, בנות בוודאי יתלהבו ממבחר הדגמים המנצנצים והוורדרדים שממלאים את החנויות. עשו לכם הרגל משפחתי שכשיוצאים מהבית חובשים כולם את משקפי השמש.

 

שבו בצל

בצל הקרינה חזקה פחות, נעים יותר ובטוח יותר. הקפידו לבלות כמה שיותר תחת שמשיות, סככות או עצים.

פינת השכנוע: ארגנו את החפצים כך שיהיה לילדים מעניין לשבת איתכם מתחת לשמשייה או לסככה. פרסו מחצלת גדולה בצל, הביאו משחקים מעניינים, דפים, צבעים ומדבקות. הגישו להם שתייה ואוכל והפכו את המתחם המוצלל לאטרקטיבי עבורם.

אפשר לשחק במשחק הצל, במסגרתו מי שבחצי השעה הקרובה יוצא לשמש, מפסיד נקודה על כל פעם שרגלו עוברת את גבולות הצל. מנצח מי ששמר על הכי הרבה נקודות.

 

שתו מים

בין אתם בשמש או בצל, כל עוד אתם מחוץ לבית חשוב להקפיד לשתות הרבה על מנת לא להתייבש.

פינת השכנוע: תנו בקבוק אישי לכל ילד. בקבוק קטן או גדול, מקושט במדבקות או מצוייר בטושים בלתי מחיקים, עם שמם מתנוסס באותיות קידוש לבנה, העיקר שיהיה נגיש לילדים.

עוד דרכים לשכנע את הילדים לשתות: להקפיא את הבקבוק ולתת מי-קרח שהילדים מאד אוהבים, להוסיף למים קוביות קרח עשויות מתרכיז מיץ שיהפוך את המים שלהם לצבעוניים ומעט מתקתקים, ואם אין ברירה, להציע מיץ ממותק, העיקר שישתו והרבה. גם קרטיבים הם דרך כייפית במיוחד להחזיר נוזלים לגוף.

שימו לב, לא מומלץ להשאיר בקבוקי פלסטיק באוטו הלוהט בשמש, מכיוון שהם פולטים חומרים מזיקים לתוך המשקה.

 

אם תהפכו את כללי הבטיחות בשמש לטבע שני, תהפכו את ההגנה מהשמש להרגל בריא אצל ילדיכם, שילווה אותם למשך כל החיים.

 

שיהיה לכולנו קיץ בטוח ומהנה!

 

 

שלכם,
ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא


עוד באותו נושא

מותק, הילדים התרחבו

בחודשי יולי-אוגוסט ישנה בדרך כלל עלייה של כ-2-3 ק"ג בממוצע, המתקיימת בקרב ילדים ומתבגרים כאחד. אפשר ומומלץ לסייע לילדנו לשמור על משקל תקין בתקופה חסרת מסגרת זו

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!