כשמונה אחוזים מהילדים בישראל סובלים מעודף משקל. ההשמנה היא תוצר של הרגלי תזונה לקויים ופעילות גופנית מועטה. להורים מומלץ לעודד את הילדים לפעילות גופנית בקיץ, כחלק משגרת היום ובעיקר בחופשת הקיץ המתקרבת.

" />

כשמונה אחוזים מהילדים בישראל סובלים מעודף משקל. ההשמנה היא תוצר של הרגלי תזונה לקויים ופעילות גופנית מועטה.

להורים מומלץ לעודד את הילדים לפעילות גופנית בקיץ, כחלק משגרת היום ובעיקר בחופשת הקיץ המתקרבת.

פעילות גופנית לא רק תורמת לבריאות הפיסית, אלא תורמת לריכוז, יכולת לימוד גבוהה יותר, שליטה, יציבה נכונה ובכך גם להעלאת התדמית החיובית של הילד בעיני עצמו.

 

"כל פעילות גופנית באוויר הפתוח מועילה לבריאות. הימים המתארכים והמתחממים הינם הזדמנות להפוך את פעילות הפנאי המשפחתית לבעלת ערך מוסף בריאותי. אפילו פעילות פשוטה כמו הליכה לגן שעשועים, כרוכה בפעילות גופנית רצויה שאינה אפשרית בבית. ניתן גם להגיע למרכזי ספורט כמו מרכז קנדה, לשחייה, משחק באולינג, או משחקי כדור, כל פעילות מועילה", אומר אלכס סטוקונוב.

 

איך אפשר לנצל את העונה החמה לעידוד הילדים לעזוב את המחשב והישיבה הלא מועילה מול מסך הטלוויזיה לטובת ספורט?

 

הנה כמה עצות:

מומלץ לבחור יותר מסוג פעילות אחד, כדי להעשיר את היתרונות של הפעילות בתחומים שונים. כדאי להעשיר את הפעילות הגופנית על ידי עלייה במדרגות והליכה רגלית למקומות המרוחקים מרחק סביר. מומלץ להרחיב את הזמן שמקדישים לפעילות גופנית, גם בזמן בילוי משפחתי. רכיבה על אופניים, טיול רגלי בטבע, חתירה בסירה, השכרת סירת פדלים בפארק, "מרוץ" שחייה בבריכה או משחקי כדור בים, כל אלה פעילויות טובות לפיתוח הכושר הגופני ולחיזוק הקשר המשפחתי. בפיקניקים משפחתיים אפשר לשחק עם הילדים בכדורגל או במשחקי כדור אחרים. כדאי ליצור הסכמים שלפיהם על כל שעת מחשב או טלוויזיה, הילדים יעסקו שעה בפעילות גופנית.

 

בנוסף, ניתן גם בבית לבצע פעילות גופנית, ניתן להתעמל עם הילדים מול קלטת או לרקוד יחד לצלילי מוזיקה קצבית.בכל מקרה כדאי לבחור את הפעילות בשיתוף עם הילדים, שתהיה מועילה וגם מהנה.

לאורך השנה מומלצת פעילות משפחתית המשלבת פעילות גופנית, למשל בפארקים בהם נמצאים מתקני משחק פעילים. הכירו את הארץ דרך הרגליים, צאו לפעילות משותפת באוויר הפתוח, ישנם מגוון אתרים המציעים מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים המותאמים למשפחות.

 

על הכותב:
אלכס סטוקונוב,
מנהל חדר הכושר במרכז קנדה שבמטולה
מרכז קנדה - 04-6950370
www.canada-centre.co.il

* שימו לב כי סטוקונוב מציין, כי ההמלצות הינם לילדים בגיל הצעיר וכי הכניסה לחדר כושר מותרת רק מגיל 14 ומעלה.

 


עוד באותו נושא

אמא, אבא- מה עושים היום?

ילד משועמם, ללא סדר יום, ימצא את עצמו מהר מאוד מול הטלוויזיה או המחשב במשך שעות ללא כל פעילות גופנית, אכילה לא מסודרת ומכל הבא ליד.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?