האם גם הילד שלכם מסתובב עם נזלת מתמדת, עיניים אדומות, גרד ושיעול טורדני מבלי לקבל טיפול?

ילדים רבים מסתובבים עם נזלת מתמדת, עיניים אדומות, גרד ושיעול טורדני מבלי לקבל טיפול כלל. אחרים עשויים לקבל שוב ושוב אנטיביוטיקה לטיפול במה שנראה כהצטננות או דלקות אך למעשה אלו התקפי אלרגיה.  ילדים שאובחנו כאלרגיים או כאסטמטיים מקבלים אנטי היסטמינים או קורטיקוסטרואידים, טיפול בעייתי מאוד שמדכא את המערכת החיסונית ובטווח הרחוק גורם לתלות ולהתמכרות לתרופות אלו.

בין האלרגנים השכיחים ביותר נמנה אבק הבית - למעשה מדובר בחרק זעיר, הנמצא באבק ובמיוחד ברהיטים מרופדים ומזרנים, ונקרא קרדיט אבק הבית. אלרגנים שכיחים אחרים הם אבקות פריחה, נבגי עובש ופטריות, סוגי מזון שונים - בעיקר חלב, ביצים, משמרי מזון מלאכותיים וצבעי מאכל, פרוות או נוצות של בעלי חיים, עקיצות חרקים,  וכמובן תרופות שונות.
כאשר האלרגיה היא לאבק בית עשוי החולה לסבול מתסמינים במשך כל השנה ומצבו יחריף בעונות מעבר בחמסינים כשהאוויר רווי בחלקיקי חול.  כאשר האלרגיה היא לאבקת פריחה יסבול החולה, בעיקר באביב.

בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מדחיקה את שרשרת התגובות הטבעיות של הגוף, הרי שההומיאופתיה מעוררת אותן , ההומאופתיה למעשה מעוררת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף וגורמת לו להגיב בצורה בריאה ונכונה. .ההומאופתיה שואפת לרפא את הנטייה האלרגנית לטווח הרחוק ולא מטפלת רק בהתקף אלרגני אחד או במניעה לעונה אחת, כלומר: הצלחה בטיפול באלרגיה או באסטמה תיחשב מצב בו ההתקפים פוחתים בתדירותם ובעוצמתם עד שנעלמים לגמרי, כמו כן גם מצבו הכללי של המטופל וחיוניותו צריכים להשתפר בעקבות הטיפול.

כחלק מהטיפול המונע, הרפואה הקונבנציונאלית ממליצה לחולים האלרגניים להימנע מהחשיפה לגורם האלרגני, הבעיה היא שאצל חולים אלו קשה ולפעמים אף בלתי אפשרי לזהות מהו הגורם האלרגני ויותר מכך ישנם גורמים אלרגנים שלא ניתן להימנע מהם כמו למשל ימי חמסין בהם האוויר רווי בחלקיקי חול... וכאן מצוי יתרונה הגדול של ההומאופתיה שלא מנסה להתגונן מול הגורם האלרגני אלא מרפאית את הנטייה האלרגנית ומחזקת את מערכת ההגנה של גוף האדם על מנת שיכול להדוף את הגורם האלרגני. 

ההומאופתיה מביאה בחשבון את מכלול הסימפטומים האלרגיים, סימפטומים פיסיים נוספים ואת מצבו הנפשי, רגשי של המטופל. למכלול הסימפטומים האלו ההומאופת תרופה אחת ויחידה שתביא את הילד לאיזון פנימי שנגזרתו היא שיפור בכל הסימפטומים שעליהם דווחו ההורים (גם סימפטומים שאינם קשורים לאלרגיה כמו דלקות אוזניים, הפרעות קשב, בעיית שינה, בעיות רגשיות או כל סימפטום אחר) כי כאמור התרופה ההומאופתית היא הוליסטית ומשפיעה על האדם בכל הרמות פיסית-מנטלית ורגשית.

 

על הכותבת:
כלנית קלו
עורכת ומנהלת פורטל רמדיס – פורטל רפואה משלימה.
הומאופתית קלאסית מקצועית, חברת האגודה להומאופתיה קלאסית.
לימודים והתמחות במשך 6 שנים בבי"ס ע"ש הנמן של שמואל שלו ובמדיסין, עוסקת בהומאופתיה משנת 2004.
בעלת ניסיון עשיר בטיפול בתינוקות, ילדים ופריון.
טיפול ומניעת מחלות כרוניות ואקוטיות וחיזוק המערכת החיסונית.
052-8432569

 

 


עוד באותו נושא

מאור עיניים בחג האורים - כל מה שרציתם לדעת על לקויות ראיה בילדים ופעוטות

חוש הראיה הוא אולי אחד החושים החשובים ביותר בגוף האדם. העיניים מאפשרות לנו ליצור קשר ישיר עם כל...

טיפים להורים בנושא בריאות הילדים

האמרה כי "בריאות הילדים היא הדבור החשוב ביותר עבור ההורים" היא אולי סוג של קלישאה, אך היא גם נכונה ומדויקת מאוד.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?