עובדה היא, שטלוויזיה מסורתית כבר לא עושה את זה לילדים ולנוער. הסלולארי הפך את רשת הוידאו החברתית לספקית התוכן המובילה בקרב צעירים. הורים, אלו הערוצים שאתם חייבים להכיר. כתבה ראשונה בסדרה.

יוטיוב משתלט על חיינו וסוחף את ילדינו. טלוויזיה מסורתית כמו שאנחנו רגילים לצרוך, כבר לא עושה את זה לילדים ולבני נוער. הטלפון הנמצא בכל כיס, הפך את רשת הוידאו החברתית לספקית התוכן המובילה בקרב צעירים.

 

אז עקבתי, צפיתי והתייעצתי עם הילדים, כדי לרכז כאן פעם בשבועיים, סקירה של ערוצים שכדאי לכם להכיר. ערוצים מסחריים, ערוצים חובבניים, ערוצי תוכן מובהקים ותכני נישה שרק ילדים אוהבים. הורים, אלו הערוצים שאתם חייבים להכיר.

 

חינוכית בית ספר לשפות

אחד הערוצים הצבעוניים ומרחיבי הדעת שאפשר למצוא ביוטיוב. לימוד ערבית, אנגלית, איטלקית וצרפתית. סדרות נוסטלגיות בשחור לבן וסדרות מודרניות שיעלו חיוך ויעשירו גם את ההורים. בעיקר אהובה על הקטנטנים, הסדרה "ארץ המילים" בה לומדים אנגלית בעזרת חיות מונפשות שנוצרו מאותיות. מפתיע לגלות כמה קולטים ילדים בגיל 3 מסדרה מושקעת ונאיבית. מומלץ גם להורים וגם לילדים גדולים יותר הלומדים אנגלית בבית הספר היסודי.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/user/23language

 

ניפטי

ערוץ עשה זאת בעצמך מבית באזפיד, המוכרים לנו מסרטוני הכנת האוכל Tasty. מגוון עצום של רעיונות שילדים פשוט אוהבים. בעולם של אינסטנט ומוצרי הכל בדולר, טוב שיש ערוץ שמעור את המחשבה ואת היצירתיות של הילדים. פתרונות מעוררי מחשבה ורעיונות שכל הורה חייב לנסות עם הילדים, הם בסיס מצוין לפעילות משפחתית מאחדת. הצ‘ופר הגדול, הן התמונות שאפשר לצלם כשיושבים לשעת היצירה – המשפחה נראית נהדר ברשתות החברתיות...

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UChDhriK1Ar625KyY7JdnT7A

 

הופ – ילדות ישראלית

ערוץ שירים ישראלים לילדים מבית ערוץ הופ. מתאים לקטנטנים ולא מעמיס על האוזניים של הגדולים. ערוץ מצוין לרגעים שכבר אי אפשר לשמוע את סטאטיק ובל אל ונועה קיריל חייבת מנוחה. שירים מלודיים של פעם, עם מסרים חינוכיים ואנימציה מרגיעה. הפינוק האמתי הוא שלאחר רצף של כמה שירים, הילדים פתאום מספיקים לשיר – לא כי נמאס להם, כי הם הצליחו להירגע ולהירדם.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UCfNjGgy-3XfTzgWoGMt_QOw

 

כפירי בדרכים

ערוץ של ולוגר (כן, ככה הילדים קוראים לוידאו בלוגרים) צעיר, בן 7. לקח לי זמן להבין את הקסם של ילדים המצלמים את עצמם באופן חובבני, אבל הילדים מרותקים לגיבורים שנראים כמוהם. סרטונים קצרים על חוויות אמתיות שמוכרות לכל ילד, ביקור במוזיאונים, רכיבה על אופניים ומשחק בצעצועים. הצ‘ופר להורים, זה נראה כל כך קל ופשוט שגם הילדים שלי התחילו לצלם את עצמם וללמוד משהו על מקצוע העתיד הזה. העתיד של הבידור כבר כאן, תוכן שיוצרים ילדים עבור ילדים. הערוץ אינו פועל עצמאית ומתארך אצל אביב של כפירי בדרכים כדי לשמור על פרטיותו של הילד ובעולם בו אין שליטה על מי שצופה בערוץ, טוב שכך...

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UC7PEPPTx7d7XUd8szshOrDw

 

אנני רוז

יוטיוברית מחול שילדות ממש אוהבות, כוכבת רשת אמתית עם כרבע מיליון עוקבים. הילדה/נערה הזאת, לקחה את השידור ביוטיוב ברצינות ומשלבת בצורה מקצועית שלא היתה מביישת כוכבי טלוויזיה, בידור וטיפים לילדות אחרות. קצת קשה להבין, איך ילדה בגילה הופכת למנטורית ולמדריכה, אבל בעולם שלנו, צעירים פשוט מקבלים את זה.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UC2JfI2OiB0e14DwTnEZ5QFg

 

אלו הערוצים המומלצים שלי לשבוע הזה. אתם מוזמנים להוסיף ערוצים וסרטונים משלכם בתגובות ואולי הם יועלו בסקירה הבאה. תראו לילדים ותבדקו אם הם חושבים כמוכם, תופתעו לגלות כמה העולם שלהם שונה משלנו.

 

 

שלכם,

יעל פלד ינאי

 


עוד באותו נושא

קייטנת ארצות ועמים

קייטנת ארצות ועמים

קייטנת ארצות ועמים - ברוכים הבאים! הכינו את הדרכונים וצאו למסע מרתק מסביב לעולם, בכל יום במדינה אחרת...

הורידו עכשיו חינם: חוברת עבודה וצביעה לחג האילנות

חג שמח טו בשבט - הורידו עכשיו חינם דפי עבודה, צביעה ויצירה מהנים ברוח חג האילנות!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?