בכל יום אנו שומעים על עוד ועוד אנשים שנדבקים בנגיף הקורונה או נכנסים לבידוד מחשש להידבקות. אבל איך אפשר לצמצם את הסיכוי להידבק?

נגיף הקורונה

מציאת תרופה או אולי חיסון לוירוס הקורונה, Covid 19 בשמו המדעי, עדיין נראית רחוקה, אבל ישנן עובדות עליהן כבר עכשיו מסכימים מרבית החוקרים והרופאים: ישנן פעולות שבכוחן להקטין את הסיכוי להדבקות בנגיף.

 

העברת הנגיף בין בני אדם מתבצעת בעיקר בחשיפה להפרשות מדרכי הנשימה, בעת עיטוש או שיעול. ארגון הבריאות העולמי וכן משרד הבריאות מציינים שאחד הכלים החשובים ביותר הקיימים למלחמה במזהמים ובהם וירוס הקורונה, הוא היגיינה אישית.

והכלי החשוב ביותר הוא הקפדה על שטיפת ידיים תדירה ונכונה.

 

מתי חובה לשטוף ידיים?

מחוץ לבית, כל משטח שניתן לגעת בו- נחשף למעשה למגעם של אנשים רבים ועשוי להיות מזוהם. אזורים מסוכנים לדוגמא הם דלתות, מעקות, מזוזות, כספומטים, ידיות באוטובוס/רכבת, עגלת הקניות בסופר, וכו‘.

ובבית? גם הבית עצמו עשוי להיות מצע נוח לזיהומים ולהעברת מחלות. אזורים כדוגמת ידיות של דלתות, משטחי שיש במטבח, ידיות המקרר/מיקרו/קומקום, מתגי החשמל ועוד.

 

לכן יש להקפיד על שטיפת ידיים תדירה, לפני האוכל או הכנתו, לאחר קינוח האף, שיעול או עיטוש, לאחר השימוש בשירותים, לאחר החלפת חיתולים או ניקוי ילד שעשה שימוש בשירותים, לאחר מגע באשפה, לאחר שהייה במקומות הומי אדם, מגע עם בעלי חיים, בכל פעם שנכנסים מבחוץ הביתה, ועוד.

 

שטיפת ידיים נכונה

לא מספיק להעביר את הידיים מתחת לברז לשתי שניות כדי שיהיו נקיות מחיידקים וזיהומים!

כדי שהידיים יהיו באמת נקיות, יש לנקות אותן תוך שימוש בסבון ומים במשך 15 עד 20 שניות. במהלך השטיפה יש לשפשף את האזורים שבין האצבעות, מתחת לציפורניים והאזור שמגיע עד מפרק כף היד. לאחר מכן חובה לייבש היטב במגבת נקיה או מגבת נייר. חשוב להקפיד על החלפת כל מגבות הידיים והמטבח לעיתים קרובות.

 

כאשר מים וסבון אינם זמינים, ניתן להשתמש בתכשירי ניקוי ידיים ללא צורך במים, סבון וייבוש. כיום ניתן למצוא מגוון תכשירים לחיטוי ידיים, ליעילות מירבית יש לבחור תכשיר המכיל לפחות60%  אלכוהול .

 

אבל רוב הילדים לא ניגשים לשטוף ידיים בשמחה בעצמם וגם כשהם סוף סוף עושים זאת, הם די מחפפים.

לחצו כאן לקבלת 10 טריקים שיגרמו לילדיכם לשטוף ידיים כמו שצריך.

 

 

המון בריאות!

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

מדרסים לילדים – כל מה שצריך לדעת

האם בריא לילדים ללכת יחפים כמה שיותר, או שעדיף לרוץ לקנות להם נעליים כבר בצעד הראשון?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!