לכל אחד מאיתנו יש מדי פעם משאלה שמאד חשוב לו שתתגשם. השאלה היא, מה הוא עושה בנדון? ספר ילדים זה מלמד כיצד לפעול על מנת להוציא לפועל את המשאלות, ולא רק לייחל להן בלב. הספר זכה לתו תוכן מטעם מכון אדלר.

יום אחד היה למתן רעיון מרגש ממש. "זה רעיון שחייב להצליח! זה משהו ממש חשוב!", הוא חשב לעצמו. בניגוד לרעיונות שהיו לו בעבר, הפעם הוא לא רק השתעשע במחשבה. הפעם הרעיון הפך למשאלה שהוא רצה מאוד להגשים, אבל איך מגשימים משאלות?

 

הספר "תפוח המשאלות" מעודד שיח על משאלות ומימושן, ולכן מומלץ לקריאה משותפת עם הורה. בסוף הספר, מיד לאחר שמתן מגיע לתובנה שכדי להגדיל את סיכוייה של המשאלה להתגשם כדאי לשתף אותה (אך לבחור עם מי) מופנית השאלה לקורא: "ומה המשאלה שלך?" ומיד אחריה מצורף יומן אישי, מונחה, להגשמת משאלות המאפשר פעולה מידית בעניין ומזכרת נהדרת המתארת את התהליך להגשמה.

 

הספר, הפונה לילדי הגן הבוגרים ולתלמידי הכיתות הנמוכות בבתי הספר, מעניק לקוראיו שתי חוויות במקום אחד:

 

האחת, ספר קריאה אישי ומותאם - בעמוד הראשון של הספר יכול הילד שמקבל אותו במתנה לציין את שמו, דבר שמאפשר לו להתחבר לספר באופן בלתי אמצעי כבר מהעמוד הראשון. הסיפור עצמו מודפס בפונט גדול ומנוקד ובשפה פשוטה וזורמת המרתקת את הקוראים הצעירים, העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקריאה, (אם כי כאמור מומלץ גם לקריאה משותפת עם הורה או מבוגר אחר).

 

החוויה השנייה נמצאת בחלקו השני של הספר – יומן אישי להגשמת משאלות. היומן מעביר את הילד מחוויית הקריאה לחוויית הפעולה ומנחה אותו לביצוע פעולות מקדמות והגשמה.

 

הספר מאפשר לילד ללמוד איך לתרגם מחשבות למעשים כשהוא מתמקד בנושא אחד - הגשמת משאלות.

 

את הספר מלווים איוריה הנפלאים של רות קינן, שהפכה את הספר לחוויה אסתטית מן המעלה הראשונה. היא אחראית לכל ההיבט החזותי של הספר.

 

ליאת קרן, נשואה + 2, תושבת הרצליה, בעלת תואר ראשון בתוכנית הרב תחומית באמנויות - קולנוע, תיאטרון ואמנות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה ייעוצית, מאוניברסיטת סנטה קלרה, קליפורניה. ליאת היא מטפלת משפחתית מוסמכת המתמחה בעבודה עם ילדים ונוער ומתמקדת בשני תחומים עיקריים: חרדות וכישורים חברתיים.

הספר, לדבריה, נועד ללמד ילדים להכיר את הכוחות ואת היכולות שלהם ולסמוך על עצמם: "הייתי מעוניינת שהילדים יצאו מחוויית הקריאה עם הידיעה והאמונה שיש להם את היכולת להגשים את משאלותיהם, או לפחות לנסות. כשהם מאמינים בעצמם זה גם הזמן לפעול ולגרום לדברים לקרות, אחרת זה יהפוך לעוד ריגוש חולף".

 

 

לפרטים: https://www.liatkeren.com

 


עוד באותו נושא

אוטיסטה 2: ספר קומיקס חדש

באמצעות ציורי הקומיקס, מראה דניאל שגם אוטיסטים יכולים לראות את העולם במבט משועשע.

מרכיבים מכוניות מרוץ בתלת ממד

ספר מקסים על מכוניות המירוץ המוכרות בעולם. בין דפי הספר נמצאים דגמים פשוטים להרכבה-ללא צורך בדבק או במספרים!

התגובות שלכם ...

חוות דעת

תפוח המשאלות הוא ספר ילדים חדש ונהדר שמעודד את הילדים לקחת אחריות על חייהם.

 

בניגוד לתרבות הרווחת לאחרונה שגורמת לילדים לחשוב שהישגיהם תלויים בגורם חיצוני זה או אחר, למשל משאלות מבקשים כשמכבים את הנרות ביום הולדת, הצלחה בחיים שמאופיינת על ידי התחנפות לשופטים בתוכניות ריאליטי וכו‘, כאן מציגה לנו הסופרת אמת מרעננת לפיה כדי להגיע להישג כלשהו, כדי להגשים משאלה כלשהי, יש לקחת אחריות ולפעול!

 

עוד אהבתי את העובדה שביחד עם הסיפור שמעודד ילדים לפעול להשגת משאלותיהם, הספר מעניק להם הזדמנות להתחיל בכך כאן ועכשיו: גיבור הסיפור הוא כביכול הילד מתן, אך למעשה מהווה הספר יומן אישי לילדים שקוראים בו, מכיל שאלות, הארות וגם דפים לכתיבה אישית.

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?