אם לא הספקתם - עכשיו הזמן להכין את רכבכם לקיץ! אז מה חשוב לבדוק בצמיגים? איך מכינים את המזגן? אילו מסמכים חשוב לשאת ברכב? ואיך תעבירו שעות של נסיעה, עם 22 אותיות?

חופש גדול בדיקה קטנה – כך תוודאו שרכבכם מוכן לעונה החמה

אם נדמה לכם שאתם סובלים בחום הכבד של יולי-אוגוסט, תהיו בטוחים שגם הרכב שלכם לא ממש נהנה!

 

על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בחודשי הקיץ ישנה עליה במספר תאונות הדרכים וגם אם אתם הנהגים הכי-זהירים על הכביש, אתם עלולים למצוא את עצמכם בתאונה. מתי בדקתם בפעם האחרונה מה מצב ביטוח הרכב שלכם ומה הוא מכסה? ואולי בכלל הגיעה העת לרכוש אחד חדש ומה חשוב לדעת לפני הרכישה?

 

בדיקת מערכות

הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לרכב שלכם הוא להכניס אותו לבדיקה מקיפה במוסך אך בכל מקרה כדאי לוודא שהמערכות החשובות תקינות.

בדקו את מצבם של הצמיגים וחפשו אחר סדקים או חתכים. אחת לשבוע בדקו שלחץ האוויר תקין. אם נדמה לכם שהצמיגים שחוקים או יבשים מוטב להחליפם מיד והחזיקו צמיג רזרבי בתא המטען.

נקו את פתחי האוורור של המזגן ובדקו שהוא עובד באופן משביע רצון. אם קיים ברכב פילטר פנימי נקו גם אותו והחליפו לפי המלצת היצרן.

אחת לשבוע את בדקו את מידת נוזלי הקירור במיכל העיבוי ומלאו בנוזל ייעודי במקרה הצורך. שימו לב, רצוי לרענן את הנוזל במיכל אחת לשנה-שנתיים וכשעושים זאת כדאי גם לשטוף את מערכת הקירור באמצעות זרם מים חזק לרדיאטור.

אפילו שאתם זקוקים להם פחות, אל תזניחו את המגבים בחודשים הללו והפעילו אותם מדי פעם על שמשה רטובה כדי לא להגיע לחורף עם מגבים מתפוררים.

ככל שאתם נוסעים יותר, הגיר של הרכב נשחק – ואם יש לכם רכב אוטומטי השחיקה גבוהה יותר. כדאי לוודא במוסך שהגיר תקין ומסוגל להתמודד עם עליות ארוכות, ירידות תלולות ונסיעות ארוכות.

 

הכי בטוח ביטוח

במסגרת הניקיון (ועל כך בהמשך), קחו אתכם לשעה קלה את מסמכי ביטוח הרכב ובדקו מה האפשרויות שעומדות לפניכם במקרה ותזדקקו לגרר באמצע הדרך, מהדברים האלו שקורים בקיץ. בכל הנוגע לבדיקת מערכות, הביטוח המקיף אינו מכסה מפני תקלות אלא רק נזקים, אך מוטב לוודא שהרכב במצב תקין ולא להגיע למצב שבו תזדקקו לגרירה למוסך בפועל. אם אחד מילדיכם קיבל לאחרונה רישיון נהיגה, בדקו שביטוח החובה מכסה גם את נסיעותיו. בתום כל הבדיקות אל תשכחו להחזיר את המסמכים לתא הכפפות.

 

יום ספא

אחת לכמה זמן כדאי לעשות לרכב ניקיון כללי שרק מתחיל בהוצאת האשפה מתחת למושבים ופינוי תא המטען מחפצים שנשכחו. השתמשו בצינור עם לחץ מים גבוה כדי להסיר לכלוך שדבק בתחתית הרכב, שאבו ושטפו את השטיחים, רוקנו וסדרו מחדש את תא הכפפות, נקו את שמשות הרכב מבפנים כמו גם את אזור המנוע. מומלץ להחזיק ברכב שקיות לטובת איסוף אשפה בעת נסיעות ארוכות כמו גם חבילת מגבונים לחים. רוצים להעניק לרכב שלכם שכבת הגנה נוספת? מריחת שכבת וקס תסייע בהגנה על הצבע מפני דהייה ונזקי שמש אחרים.

 

פק״ל חובה באוטו

צילון לשמשה הקדמית: כמה שקלים שיגנו על הפלסטיק של הקונסולה הקדמית, ההגה והריפוד. כיסוי כולל לרכב יעשה עבודה עוד יותר טובה.

בקבוק נוזל קירור ייעודי: לפעמים זה כל מה שהמנוע שלכם צריך.

כובע מצחייה ובקבוק מים: אולי תתקעו בצד הדרך למרות הכל, אבל לפחות לא תתייבשו.

שעת חירום: מומלץ להחזיק ערכת עזרה ראשונה, פנס וכמה כלים בסיסיים לטיפול ברכב (אפשר להתייעץ עם טכנאי).

 

הכל אני יכול בחופש הגדול

נוסעים לים? לקמפינג ביער חורש? קופצים לסופ״ש אצל הסבתא בחיפה או אולי לקורס צלילה באילת? בהנחה שאתם הולכים לבלות שעות נוספות עם ילדיכם בנסיעות חשבו מה יעזור לכם ולהם להעביר את הזמן יותר בנעימים, בלי שאלו ישתעממו וישגעו אתכם בפקק עם השאלה הנצחית ״מתי מגיעים״. אלו יכולים להיות ספרים או מכשירים אלקטרונים שמספקים צורות שונות של ״שעות של הנאה״, ותוספת אוזניות יכולה לספק לכם גם זמן מה של שקט.

בכל הנוגע להפעלות ומשחקים משפחתיים תוך כדי נסיעה, האהוב עלינו הוא משחק הא׳-ב׳. בחרו נושא, כל נושא, ונסו למצוא מילים שקשורות לו מא׳ ועד ת׳: ארץ, עיר, להקה, רטבים לפסטה, ראשי מדינות שהלכו לעולמם והרשימה אין סופית.

 

 

על הכותבת:
שולי הלוי,
בת 35 מכפ"ס, אמא לבן 3 ובת 7 חודשים,
סטודנטית לכלכלה

 


עוד באותו נושא

החופש הגדול במחשבה תחילה

המחשבה, שאפשר לעבור את החופש הגדול במינימום עימותים ומריבות עם הילדים, נראית לא הגיונית. אבל הנה לפניכם כמה רעיונות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!