עולמו הקסום של הילד מתחיל בחדר בו הוא מבלה שעות רבות מדי יום. לאיזה פרטים חשוב לשים לב במהלך שיפוץ חדר הילדים?

שיפוץ חדר ילדים – מה חשוב שתדעו?

שיפוץ של הבית זוהי חוויה. אמנם התהליך הוא לעיתים מפרך ומייגע מאוד אך לאחר שמברכים על המוגמר והכול חדש ונוצץ בדיוק כפי שרצינו – הסיפוק רב. כדי ליהנות מהתוצאות אנחנו חייבים לתכנן נכון את המהלכים בעזרת מעצב פנים מקצועי, וכמובן, לבצע את העבודה עם קבלן מומלץ ואיכותי שידאג כי העבודה תיעשה במקצועיות ראויה.

 

שיפוץ חדר ילדים ראוי לתשומת לב רבה יותר ולהקפדה על פרטים כדי שהחדר שיתקבל בסופו של דבר יהיה בטוח עבור הילד.

 

אנשים רבים מבקשים להתאים את הבית שלהם לצרכים האישיים שלהם ועל כן הם נכנסים להליך של שיפוצים. מדובר בדרך כלל בתהליך יקר מאוד, תהליך מתיש ותהליך הדורש מאתנו הרבה אורך רוח אך בעיקר עלינו להכין כסף – והרבה. תמיד השיפוץ יעלה לנו יותר ממה שחשבנו ותכננו מראש. דברים קטנים מתווספים להם בדרך, תוספות שאנחנו רוצים להוסיף, שינויים או שדרוגים נוספים שאנחנו רוצים ובקיצור – מדובר בתחום שיש לו התחלה אך הסוף שלו לא תמיד ידוע. חשוב לשים לב במיוחד כאשר אנחנו עוסקים בשיפוץ של חדר הילדים. שיפוץ חדר ילדים דורש מאתנו שימת לב רבה יותר והקפדה על פרטים קטנים אשר יחד יוצרים הם את המרחב הבטוח עבור הילד.

 

שיפוץ חדר ילדים– על מה חשוב שנשים לב?

הילדים מטבעם הם סקרנים. הם נהנים לחקור את העולם והם חווים אותו על ידי התנסויות שונות כאשר מבחינה קוגניטיבית אין להם תמיד את האפשרות לאמוד סכנות. מסיבה זו חשוב שנשקיע ונארגן את החדר באופן כזה שהוא יהיה בטוח עבור הילד.

 

  • חלונות – את החלונות בחדר עדיף שלא למקם מעל למיטתו של הילד בגלל מגוון סיבות. אך גם כאשר החלון נמצא בקיר הנגדי למיטה – לעולם לא נסתפק בחלון ללא סורגים. רשת המיועדת נגד יתושים לא תספיק כלל ולא נוכל להכניס ילד לחדר שכזה כאשר הסיכון של נפילה מגובה אורבת לו.
  • תריסים – התריסים בחדר אמורים אף הם להיות מותאמים לילד. הטכניקה שמשמשת לסגירת התריס כמו גם התריס עצמו חייבים להיות בטיחותיים ונוחים לשימוש ולא כאלו העלולים לפגוע בילד.
  • מדפים – ברוב חדרי הילדים ממקמים את המשחקים או את הספרים על מדפים. יש לוודא כי אלו מותקנים היטב ואין כל חשש לקריסה שלהם. כמו כן חשוב לוודא כי המשחקים המכילים חלקים קטנים נמצאים הרחק מהישג ידם של פעוטות מתחת לגיל חמש.
  • מעקה בטיחות מותאם – אם החדר של הילד נמצא בקומה השנייה של הבית חובה לשים דגש על סורגים בטוחים ומעקה איכותי למדרגות. הרבה אסונות אירועו מגרמי מדרגות ביתיים וחשוב לוודא כי המעקה יעניק הגנה מלאה עבור הילד.גם את המדרגות חשוב לתכנן באופן כזה שהם לא יהוו סיכון עבור הילדים . מדרגות גבוהות מידי עשויות להיות מתקילות ויש לשים לב.חשוב גם להתקין שער לפני גרם המדרגות למעלה וגם למטה כאשר מדובר בבית עם תינוקות. תינוק מגיל צעיר ממש עשוי לנסות לטפס בזחילה על המדרגות והדבר עלול חלילה להסתיים בנפילה מסוכנת מאוד.
  • ריהוט בטוח – חשוב מאוד לשים לב בעת הבחירה ברהיטים עבור חדר הילדים כי אנחנו לא נסחפים רק אחרי העיצובים המדליקים והצבעים המיוחדים. הפרט הראשון והכי חשוב במעלה זוהי השמירה על הביטחון של הילדים שלנו. זה אומר שרהיטים שהם בעלי תו תקן כמו מיטה, מזרון, שידה וכו‘ – כל אלו חייבים להיות תקניים. מלבד זאת מומלץ תמיד לבחור ברהיטים אשר הפינות שלהם מעוגלות בכדי למנוע חבלות מהפינות והזוויות של הרהיטים. ישנה גם אפשרות להתקין מגני פינות על רהיטים אשר הפינות שלהם כן זוויתיות וחדות ובכך לחסוך הרבה עוגמת נפש הנגרמת מאותם הרהיטים.

 

רק אם נשקיע בכל הפרטים הקטנים המרכיבים את הבית שלנו נוכל לישון בשקט ולדעת כי הבית שלנו מהווה מרחב בטוח לכל הדיירים בו וכמובן גם עבור הדיירים הצעירים והסקרנים.

 

העולם הקסום של הילד מתחיל בחדר אשר בו הוא מבלה שעות רבות בכל יום. נשקיע בחדר שלו כדי שיהיה לו כיף לשהות בו. כיף, אבל גם בטוח!

 

 

על הכותב:
גרנד דניאל,
קבלן רשום בפנקס הקבלנים, בעל שנים רבות של ניסיון בתחום בניה והשיפוצים,
הבעלים של חברת ג. דניאל בניה ושיפוצים.
יש לכם שאלות נוספות בנושא? מוזמנים לפנות לדניאל דרך אתר האינטרנט שלו: www.gimeldaniel.co.il

 


עוד באותו נושא

איך תשמרו על בני הנוער מהתנהגויות הרסניות וממכרות במהלך הקיץ?

כמה כהורים עלינו להשקיע יותר בקיץ על מנת להרחיק מילדינו את הסיכון שבהתמכרות? איפה עובר הגבול בין...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!