בקיץ, כשכל כך חם, לח ודביק, אנחנו מעדיפים כמה שפחות מגע, העיקר שלא נזיע ונסבול מחום... אבל מה עושים בנושא הזוגיות והאינטימיות? קבלו כמה טיפים...

שימור הזוגיות והאינטימיות גם בקיץ החם

"היחסים שלנו התקררו..."

"היא קרירה אליי..."

"הוא מתייחס אלי בקרירות..."

 

כל המילים האלו שמתארות קור, משמשות בדרך כלל לבטא ירידה בתקשורת, דעיכה במערכת היחסים, ריחוק, לעומת מילים המתארות חום, שבדרך כלל מבטאות קרבה ואהבה. אבל בקיץ, הכללים משתנים... חם, לח ודביק ואנחנו מעדיפים כמה שפחות מגע, העיקר שלא יהיה לנו חם.

 

איך זה עובד ביחסים?

גם ביחסים צריך "לקרר" מעט. ולא, זה לא אומר מרחק אלא להיפך - להשתמש בקור בשביל לקרב.

 

איך עושים את זה?

 

מים

אין כמו להצטנן בקיץ במים. תכננו לכם יום רומנטי (מותר ואף רצוי לקחת יום חופש רק אתם אם מתאפשר) בבריכה או בים, השתכשכו במים ביחד, בתוך המים הרבה יותר נעים להתחבק ולגעת זו בזה. תקנחו את הבילוי בכוס בירה קרה או יין קר.

 

מזגן

רוב הויכוחים בלילות החמים הם על המזגן - אם להדליק או להסתפק במאוורר ואם כבר מדליקים- על איזו טמפרטורה? במקום לריב, דמיינו שחורף. בדיוק כך. קררו את החדר, התכרבלו ביחד מתחת לשמיכת הפוך העבה, צפו בסרט ביחד לפני השינה, ערב רומנטי באמצע הקיץ שלא יגרום לכם להזיע...

 

קרח

קרח יכול להיות חושני במיוחד אם משתמשים בו בהתאם. ולא רק קרח- בכלל פירות קרים, פונדו קר, ועוד מאכלים קרים למיניהם... הקפיאו מראש קוביות קרח ושחקו בהם בפה ועל הגוף, קררו אביזרים שונים ושחקו איתם על הגוף אחד של השנייה (כמו למשל לגלגל בקבוק מים קרים על הבגדים). הניחו מראש במקרר קרם או שמן לעיסוי ועסו זה את זו בשמן קר שינעים את המגע. הקפיאו או צננו פירות ושוקולד והאכילו זה את זו- גם רומנטי וגם משעשע. לא חסרים רעיונות- כל עוד הם קרים ומצננים.

 

חשוב לא פחות לזכור שלא חייבים לדבר (ובעיקר לא לריב) כשחם. החום הופך אותנו לעצבניים יותר וחסרי סבלנות אז במקום להוציא את זה אחד על השנייה- צננו את המצב. הירגעו בנפרד, עשו מקלחת קרה (אפשר אפילו ביחד), ושבו לדבר כשאתם קרירים ורגועים.

 

 

על הכותבות:
נוגה ואריאל טמיר
מינטימיות בשיח ובמגע – טיפול זוגי
http://bit.ly/2uiYlsm

 


עוד באותו נושא

חם שם בחוץ

קיץ, חם, והמון ילדים דורשים את תשומת הלב כדי ליהנות ולהתפתח... או סתם להוציא את ההורים שלהם מדעתם.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!