כולנו מכירים את התחושה הראשונית אחרי שמביאים את התינוק החדש הביתה, במיוחד אם זה ילד ראשון, אבל גם בילד שני או שלישי. והפחד מהפסקות נשימה וחלילה מוות בעריסה הוא אחד הגדולים שמלווים אותנו בחודשים הראשונים.

PICO, המכשיר המתקדם בעולם לניטור נשימת התינוק, הגיע לארץ!

החשש מהפסקות נשימה של התינוק גורם לנו לבדוק אותו שוב ושוב, גם כשהוא שקט ויש לנו את האופציה לישון קצת ולחדש מצברים...

 

במיוחד בשביל זה פיתחה חברתpico  את מכשיר ניטור הנשימה החדיש ביותר שקיים היום בעולם בתחום ניטור השינה ושמו PICOSNUZA, הדור הבא של מכשיר ה SNUZA Hero M והוא מיובא לארץ על ידי חברת צוציק.

 

אז מה זה בעצם המכשיר?

מכשיר הפיקו (Pico) הינו המצאה מהפכנית וחדשנית: קליפס קטן מאוד 4*4 שנתפס לטיטול הפעוט וננעל כדי שלא יזוז מהמקום. המכשיר מנתר את נשימות התינוק, טמפרטורת הגוף ותזוזות בשינה, ומשדר ישירות למכשיר הפלפון של ההורים. ברגע שהמכשיר מזהה הפסקת נשימה אז במשך 15 שניות הוא רוטט ומנסה להעיר את התינוק במיידית ואם הנשימה לא חוזרת לסדרה, במשך עוד חמש שניות המכשיר יפעיל אזעקה במכשיר הפלפון של ההורים ויזעיק אותם לעריסה. בנוסף, יזהה המכשיר גם עלייה חריגה בטמפרטורת גוף, או תנוחת שינה לא טובה לתינוק.

 

המכשיר נטען על ידי כבל ולא על ידי סוללה שעלולה להיגמר, עובר בדיקת תקינות עצמית כל פעם שמדליקים אותו מחדש ובנוסף - רמת הקרינה שמפעיל המכשיר היא מהנמוכות ביותר.

המכשיר גם שומר נתונים עד 48 שעות אחורה, ומאותת אם ישנה יותר מהאטת נשימה אחת בלילה.

המכשיר משווק היום ב62 מדינות ברחבי העולם וכעת צורפנו גם אנחנו למעגל המתרחב.

 

תכונה טובה נוספת של המכשיר היא, שאם ההורה מתרחק מהתינוק מרחק מסוים שמוגדר מראש, המכשיר מאבד את הקשר עם התינוק ו"מזכיר" כביכול להורה שהוא התרחק. תכונה זו של הפיקו מאפשרת להורים להשתמש בו גם בכדי לא לשכוח תינוק ברכב.

 

באופן אישי, אני עצמי לא השתמשתי במכשיר, אצלי הילדים כבר גדולים וישנים טוב בלילה, אבל חברה טובה שלי מונתה לנסיינית במקומי והעידה שהמכשיר עובד בתור בייבי סיטר אישי מצויין והוסיף לה כמה שעות שינה והמון המון שלווה ורוגע, שזה בעצם מה שהכי נחוץ לכל הורה כדי לשרוד את החודשים הראשונים של ההתחלה.

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

מדבריה של הנסיינית שהשתמשה במכשיר:

 

"הפיקו הוא קל מאד להפעלה, אצלי הוא עבד ממש כמו בייביסיטר אישי נאמן ואיפשר לי לנוח כמה שעות ברוגע. לפני שקיבלתי את הפיקו הייתי כל פעם ממש מעירה את התינוק כדי לוודא שהוא נושם, ועכשיו אני רגועה ויודעת שיש מי שיתריע אם תהיה הפסקת נשימה.

 

לפני שהשתמשתי במכשיר הפיקו השתמשתי במכשיר בייבי סנס, גם הוא מכשיר לניטור נשימות התינוק, אבל לפיקו יש יתרונות ברורים עליו:

 

מכשיר הבייביסנס מונח על מיטת התינוק ולא מוצמד אליו כמו הפיקו, ולכן בכל פעם שמרימים את התינוק או לעיתים כשהתינוק סתם מסתובב במיטה בתמימות הוא מצפצף בצורה מבהילה.

 

מכשיר הפיקו הוא אלחוטי ופועל ללא חוטי חשמל או כבלים שעלולים לסכן את התינוק, והדבר שממנו פחדתי בתחילה, קרינה, נמצא בפיקו במידה המועטה ביותר לעומת כל המכשירים מסוגו.

 

אגב, המכשיר הוא ממש קטן ולא מפריע בכלל להרים את התינוק או לחתל אותו, וזה כיף שאפשר להיות בטוחים להרדים את התינוק גם כשנמצאים מחוץ לבית – למשל כשנוסעים להורים...

 

עוד דבר ממש ממכר שקיים בפיקו, זו האפליקציה שמעדכנת בפלפון על מצב התינוק בכל רגע נתון, והרבה יותר מרק הפסקות נשימה – הפיקו גם מנטר את חום גופו של התינוק, מה שמאפשר לדעת בכל רגע אם חם לו או קר לו (נוח במיוחד כשנמצאים מחוץ לבית או אצל סבא וסבתא!!)."

 

לסיכום, המכשיר מומלץ ביותר, מוזמנים לחפש בחנויות המורשות.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!