בעבר נקרא יום המשפחה "יום האם", משום שהאמא הייתה (ועדיין) המרכז של הבית. ומה המשותף בין כל האמהות?

ייסורי מצפון ויום המשפחה

הכל יודעים שבעבר נקרא יום המשפחה "יום האם". זאת למה? משום שהאמא הייתה (ועדיין) המרכז של הבית. האמא, עקרת הבית, שמכינה אוכל לילדים ומקבלת את פניהם בצהריים בשובם ממסגרות החינוך, הנושאת את עול הבית והילדים על שכמה, ראויה ליום הוקרה מיוחד בשנה.

 

עם הקדמה והשוויון גם הנשים יצאו לעבודה בחוץ, והגברים? תבעו את שלהם. גם אנחנו רוצים מקום של כבוד במשפחה. גם אנחנו תורמים את חלקנו במטלות הבית ובחינוך הילדים. ואכן כך. המשפחה היא המקור של הילד לצמיחה, להגנה ולידיעה שאוהבים אותו בכל מחיר. ומה טוב שיום המשפחה קרוב לט"ו בשבט, חג הצמיחה.

 

אבל בואו נדבר רגע על הדבר שמאחד את כל האמהות באשר הן, ייסורי המצפון...

"האם אני מקדישה לילדיי מספיק תשומת לב? האם אני מספיק בבית? ולמה כל כך כעסתי...?"

ביום הזה אפשר לומר לייסורי המצפון די, ולזכור את המושג "אם טובה דיה" – את בסדר כמו שאת, עם היכולות שלך והטעויות שלך, להכל יש מקום.

 

וכדי לתת מענה לייסורי המצפון המעיקים אני מציעה לאמהות רעיונות להפגנת גילויי אהבה לילדים באופן שימחישו להם עד כמה אנו אוהבות אותם:

בראש ובראשונה: מגע. חיבוק, נשיקה טפיחה על השכם או סתם ליטוף מעבירים מסר של אהבה.

מסר מילולי: כשאתן מגישות את האוכל לילד אמרו "היום כשהכנתי את האוכל חשבתי עליך. ידעתי שאתה אוהב את זה", מדי פעם אתן יכולות לחכות לילד למטה לפני שהוא עולה הביתה בשובו מבית הספר. למראה פליאתו של הילד אמרו "כל כך התגעגעתי אליך היום, שירדתי למטה לחכות לך".

 

כך, בהתייחסות פשוטה שלא דורשת מאמץ רב, אתן יכולות להפגין אהבה לילד, להראות לו כמה הוא חשוב לכן ולהשקיט את ייסורי המצפון.

 

וכשיגיע היום והילדים יתבגרו הם לא יחכו ליום המשפחה כדי לומר לך תודה אמא, שאת שם בשבילי!

 

 

על הכותבת:
רעות פרץ
הנחיית הורים אישית וקבוצתית
https://www.facebook.com/%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA%D7%99%D7%AA-267594923694259/?pnref=lhc

 


עוד באותו נושא

האם ההנקה היא צורך טבעי לאם ולתינוק?

באמצעות הטכנולוגיה המודרנית אנו יודעים, שלעתים מתבצעת פעולת היניקה כבר בתוך הרחם!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!