ללא ספק אחד השינויים המבורכים אך הקשים בחיינו הוא הגעתו של תינוק חדש לעולם. עם לידת התינוק הזוג הופך ברגע לשלושה, החיים משתנים, ואחד התחומים שהכי נפגעים הוא הזוגיות. מה עושים?

אחד התחומים שנפגעים הכי הרבה עם הולדת התינוק הוא הזוגיות. ולמה "נפגעים"? כי אין זמן, וכשיש זמן אין כח, ויש יותר מריבות ולחץ...

 

כל זוג חווה את זה, אך ישנם זוגות שעוברים את זה ומצליחים להמשיך הלאה מבלי לתת לתוספת חדשה למשפחה להרוס את הקשר - וככה צריך.

 

אז על מה צריך להקפיד כשהמשפחה מתרחבת?

 

1. אל תוותרו על הזמן ביחד

נכון שעכשיו ישנים פחות ועייפים יותר וכל סדר היום מתנהל סביב התינוק החדש אבל אפשר להיעזר בהורים או בבייבי סיטר ולמצוא זמן ביחד. קבעו יום קבוע ופעילות משותפת וגם אם קצת עייפים - מבלים יחדיו.

 

2. זכרו שזה טבעי

אל תכעסו על עצמכם אם אתם קצת עייפים או עצבניים או חסרי כוחות. זו תקופה ואפאחד לא אומר שחייבים לצאת לבלות כמו פעם. אבל גם אם תוותרו ופשוט תראו סרט ביחד או תתחבקו על הספה זה טוב, העיקר שאתם ביחד.

 

3. סמכו אחד על השני

גם אם אתם לא מסכימים, זו סיטואציה חדשה לשניכם, אפשרו לכל אחד מכם מקום אישי, מקום בו הוא מרגיש שהוא פועל נכון סמכו עליו ואפשרו לו לפעול. היו שם בשביל ללמד וללמוד יחדיו.

 

4. השתדלו לא לריב

זה לא אומר לא לריב בכלל, כל זוג רב בכל שלב של הקשר. אבל כשיש תינוק חדש הלחץ גובר - אל תתנו לכך להשפיע עליכם ולגרום למריבות חוזרות ונשנות, דברו, שתפו, היו ביחד. אפשר להתווכח ולא להסכים אך הימנעו מלהגיע למריבות קשות.

 

ובכל מקרה, בכל שלב של היחסים חשוב שתדעו שאתם לא לבד. שתמיד יש אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם ולסייע לכם. בין אם זה משבר אישי, משבר זוגי, משבר בעקבות הילדים - אל תוותרו על הזוגיות שלכם וזכרו שכמו שהילדים משפיעים עליה, הזוגיות שלכם משפיעה על הילדים.

 

 

על הכותב:
אלעד דהן,
עובד סוציאלי קליני, מומחה ומדריך בטיפול קוגנטיבי התנהגותי
מנהל את "רימון - מרכז מומחים לטיפול וייעוץ זוגי"

 


עוד באותו נושא

הורות בעידן המדיה החברתית

מכורים לסטוריז של "זו שגרה בבית מושלם עם שני ילדים ובעל ממגזין"? מסתכלים שם ומרגישים הורים פחות טובים...?

יתרונות לפעולת ההנקה וחלב אם

חשוב לדעת שלהנקה הטבעית יתרונות רבים על פני השימוש בתחליפי החלב והיא תורמת גם לאם וגם לתינוק.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?