הדעה הרווחת היא שתינוק צריך שכבה אחת יותר ממבוגר. אבל הקיץ הישראלי לוהט ולח ומשפיע גם על קטנטנים... מצד שני- רוב המקומות הם ממוזגים. אז איך מלבישים תינוקות בקיץ?

איך להלביש תינוק בקיץ?

איך להלביש תינוק ביציאה מבית החולים?

ביציאה מבית החולים ובשבועות הראשונים חשוב מאוד להלביש את התינוק בשתי שכבות, שכן עד גיל חודש הוא אינו מווסת את חום גופו. רצוי להלביש שכבות דקות מבד נושם, ואפשר כמובן לוותר על גרביים ולהלביש מכנסיים עם רגליות וחולצת מעטפת אשר יוצרת שתי שכבות.

לאחר חודש אפשר להוריד לשכבה אחת ולקראת גיל חודשיים הלבישו אותו כמו שאתם מתלבשים.

זכרו, שכשחם לכם חם גם לו והלבשת התינוק יתר על המידה יכולה לחמם אותו מדי ואף להיות מסוכנת! וודאו שנעים לו ושאינו מזיע בבגדים שהלבשתם אותו. מעל גיל חודשיים אפשר בהחלט להלביש את התינוק בבגדים קצרים.

 

איך להלביש תינוק כשמסתובבים בחוץ?

לאחר חודש וחצי אפשר להלביש את התינוק בבגדים קצרים ואפילו להשאיר עם חיתול ולתת לו להתאוורר. עם זאת חשוב לזכור שברוב המקומות יש מזגנים ולכן קחו אתכם שמיכה דקה, מכנסיים עם רגליות ובגד גוף נוסף עם שרוול ארוך למקרה שיהיה קריר. כמו כן אם הוא זוחל על הרצפה רצוי להלביש בבגד גוף ומכנסיים דקים.

 

מה בנוגע למאווררים ומזגנים?

עם תינוקות קטנטנים עדיף להימנע משהות במזגן ותחת מאוורר אך כמובן שזה בלתי אפשרי לעבור ככה את הקיץ ולכן מומלץ להפעיל את המזגן על עוצמה חלשה יחסית ולא בטמפרטורה נמוכה מאוד ולא להניח את התינוק ישירות מתחת למזגן או למאוורר. אם הבית מקורר- הקפידו להלביש את התינוק בשכבה אחת,במיוחד אם הוא זוחל על הרצפה.אפשר לרכוש מדחום לחדר לבדיקת הטמפרטורה לראות שלא קר או חם מדי עבורו. טמפרטורת החדר המומלצת היא 25 מעלות.

כשהתינוק עבר את גיל חודש אפשר להדליק מזגן ללא חשש, אך בזמן השינה רצוי לכסות אותו בשמיכה דקה וגם לבדוק שאינו מזיע או אינו מתקרר- כך גם בנסיעה באוטו ממוזג.

גם בלילות חם אך עדיין מומלץ שלא להפעיל מזגן בחדר בו ישן התינוק ועדיף מאוורר (תקרה אם יש ולא ישירות על התינוק) וחלון פתוח. כסו את התינוק בשמיכה דקה- ובמידה והוא מוריד את השמיכה באופן קבוע דאגו להלביש בשכבה אחת דקה כולל גרביים דקות-במידה והוא בן פחות מחודש.

 

איך תדעו אם חם לו או קר לו?

על מנת לבדוק אם לתינוק חם או קר בבגדים שהוא לבוש בדקו את האף ואת הידיים- אם שניהם קרים סימן שקר לו. אם הוא מזיע בעורף ובידיים – חם לו. שימו לב לסימני עצבנות ואם הוא מאדים או נע באי נוחות- נסו להוריד שכבה ובדקו אם זה מרגיע אותו.

חשוב מאוד לשים לב לתינוק אם חם לו או קר לו ותמיד לקחת בגדים נוספים אתכם ליתר ביטחון.

 

 

על הכותב:
דודו פרץ,
אתר בייבי וור

 


עוד באותו נושא

לקראת הקיץ: כך תתמודדו עם עקיצות יתושים

ילדים רבים סובלים בקיץ מעקיצות יתושים, שמהוות בעיקר מטרד אך גם עלולות להתפתח ואף לגרום למחלות.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?