עוד יום עובר בשגרת חיינו, יום רודף יום, לקחת את הילדים, להחזיר, שירותי הסעות לחוגים, קצת ריבים בין האחים והולכים לישון... וכשמגיע חודש אדר אנו מרבים בשמחה. אבל איך?

משנכנס אדר מרבין בשמחה – איך להכניס את השמחה הביתה?

כאמור, משנכנס אדר מרבין בשמחה. אבל איך נפנה זמן לשמחה בתוך שגרת חיינו המטורפת?

 

הנה כמה דרכים להכניס את השמחה לתוך הבית:

1. התבוננות: לעצור לרגע את מרוץ החיים ולחשוב. התבוננות כללית על החיים שלנו, הבריאות, הפרנסה, הבית, העבודה, החברים וכל מה שיש לנו בחיים. התבוננות והכרת הטוב מביאים לידי שמחה. 

 

2. הורדת ביקורת: כאשר אנו מוציאים את המחשבה השלילית שלנו החוצה לילדים ("אוף הוא תמיד כזה מבולגן"...) אנו מעכירים את האווירה, גם לילדים וגם לעצמנו, ומקבעים תבניות התנהגות. אחרי כמה הערות ביקורת יש כבר פחות חשק לשחק עם הילדים ולהתנהג עימם בסבלנות. לכן עדיף להימנע כמה שיותר מביקורת אינטנסיבית כגון: למה הנעליים לא במקום? למה שפכת את הכוס? למה אתה לא מוכן בזמן? ועוד שלל ביקורות לא נעימות. ואם תשאלו כיצד נחנך ונעביר מסרים חינוכיים את זאת אוכל להרחיב בהזדמנות אחרת.

 

3. להשתחרר: לפעמים הורים חושבים שאם הם משתעשעים עם הילדים הדבר פוגם להם בסמכות, הם חושבים שאחר כך לא יקשיבו להם, אך לא כך הדבר. שימו מוזיקה תרקדו קצת, שחקו משחקי חברה מהנים כגון: "חם קר", לשים שורת חפצים ולהחביא אחד ואז להניח לילד לנחש מה החבאנו. המשחקים המשותפים והקלילים יוצרים צחוק ואווירה נעימה.

 

4. מילים טובות: כל אחד מאיתנו אוהב לשמוע מילים טובות על עצמו. גם הילדים שלנו ולכן נחפש הזדמנויות להאיר לילדים את ההתנהגות הטובה שלהם. כי מה שנעיר הוא זה שיאיר. נוכל לעשות זאת על ידי אמירות מפורטות לדוגמא: "ראיתי שאספת את כל המשחקים למקום, עכשיו הכל מסודר כאן. ממש נעים להיות בחדר. כל הכבוד. "משפטים כאלה מעצימים את הילד ונותנים לו הרגשה טובה ועל כן הוא ינסה לחזור שוב ושוב על מעשים מעין אלו על מנת לקבל את המחמאות שלכם!

 

5. העצמה אישית: כשלהורה טוב והוא מסופק זה יוצא החוצה. קנו לעצמכם בושם חדש, בגד, ספר. כמובן שאפשר גם זמן איכות עם עצמי/חברים/בן זוג. כל מה שעושה לכם טוב על הלב.

 

 

הרבה שמחה ואושר,

רעות

 

 

על הכותבת:
רעות פרץ
הנחיית הורים אישית וקבוצתית
https://www.facebook.com/%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA%D7%99%D7%AA-267594923694259/?pnref=lhc

 


עוד באותו נושא

חרדה חברתית – זיהוי ותסמינים

חרדה חברתית – זיהוי ותסמינים

המתבגר שלך מסתגר בחדר? שלוש דרכים לזיהוי חרדה חברתית ולמה חשוב לתת מענה מהיר.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!