החופש הגדול כבר פה והילדים זקוקים לפעילויות שיעסיקו אותם לאורך כל שעות היום. אחת הפעילויות המומלצות ביותר היא יצירה. איך ניצור סביבת יצירה ומה אפשר להכין בבית עם ילדים? קראו בהמשך.

עבודות היצירה מאפשרות לילדים לפתח את המיומנויות המוטוריות שלהם, להפליג בדמיון, לחשוב מחוץ לקופסא, לבטא את עצמם ולהיות יצירתיים.

 

פינת יצירה בבית

בכדי למשוך את הילדים לעסוק בעבודות יצירה מוטב לייעד אזור בבית שיהווה פינת יצירה עבורם. את פינת היצירה אבזרו במגוון חומרים רחב מחנות היצירה, כך הילדים יוכלו להתנסות בחומרים שונים, לחוש מרקמים ייחודיים וליצור דברים מהדמיון.

החומרים שמומלץ לאחסן בפינת היצירה הם: וואשי טייפ במגוון עיצובים וצבעים, דבק לבן, טושים צבעוניים, בריסטולים בשלל צבעים, בלוק ציור, פייטים, מספריים לילדים, מספרי זיג זג, מדבקות, נוצות, חרוזים, מנקבי צורות (פאנץ‘), דבק דו צדדי, סרטי משי ונייר, עיניים זזות, סול צבעוני, נצנצים ועוד.

סדרו את החומרים בכוננית ניידת והציבו אותה סמוך לפינת היצירה, כך הילדים יוכלו ליצור בכל רגע שירצו.

 

מה אפשר להכין עם הילדים?

 

שלט לחדר

חומרי הבסיס להכנת שלט לחדר הם קרטון ביצוע ודבק דו צדדי (שיוצמד לגב השלט). כל העיטורים והקישוטים של השלט ייעשו כיד הדמיון: תנו לילדים לבחור את החומרים לעיצוב השלט בעצמם, זה יעניק להם מקום לביטוי עצמי ולחשיבה יצירתית.

לאחר שיסיימו להכין את השלט לחדרם, עזרו להם לכתוב עליו את שמם (ניתן לעשות זאת באמצעות צבעי טוליפ או מדבקות אותיות). אגב, את הבריסטולים הצבעוניים אפשר לנקב באמצעות מנקבי הצורות ואת הצורה המתקבלת ניתן להדביק על האלמנט אותו אתם מעצבים.

 

כרטיסי ברכה

עונת החתונות החלה ובמקום למצוא את עצמכם רוכשים כרטיסי ברכה לפני כל אירוע, תוכלו להכין אותם יחד עם הילדים. מעבר לזה, ניתן ליצור כרטיסי ברכה לימי ההולדת של החברים בכיתה ובגן לשנה הקרובה.

איך תעשו את זה? ובכן, באמצעות בריסטולים צבעוניים, טושים, מדבקות, וואשי טייפ ושלל חומרי יצירה, תוכלו להכין כרטיסי ברכה מרהיבים וייחודיים בעבודת יד. למיטיבי הלכת, ניתן להכין גם מעטפות תואמות. אגב, הכנת כרטיסי ברכה יכולה להיות סדנה נהדרת עבור פעילות לימי הולדת. כך כל האורחים יכינו כרטיסי ברכה לילד יום ההולדת. הם יעסקו במלאכת היד וחתן יום ההולדת יזכה בשלל ברכות יצירתיות.

 

אביזרים לבית הספר

החופש הגדול הוא הזדמנות נהדרת להתארגן לקראת שנת הלימודים הקרובה ולעצב מחברות, להכין עטיפות לספרים וליצור מדבקות למקצועות השונים.

בכדי לעצב מחברות לבית הספר, יש לרכוש מחברות שכריכתן אינה מעוצבת. באמצעות וואשי טייפ, מדבקות, סרטים צבעוניים ובריסטולים – הילדים יוכלו ליצור מחברת בעיצוב אישי. כמו כן, בחנויות היצירה תוכלו לקנות דפי מדבקות בגדלים שונים ולאפשר לילדים לעצב בעצמם את המדבקות המתנוססות על כריכת המחברת.

 

לוכד חלומות

לוכד החלומות הנו אלמנט עיצובי מקסים לחדר הילדים. כל שתצטרכו הוא חישוק, חוטים צבעוניים, נוצות וחרוזים. לפפו בחוטים את החישוק ולאחר מכן מתחו את החוט מצד אחד למשנהו עד שמתקבלת מן רשת על החישוק.

לאחר מכן תוכלו לעצב את לוכד החלומות לפי טעמכם האישי, לקשור חוטים בחלקו התחתון, להדביק נוצות ולהשחיל חרוזים. מומלץ לרכוש חרוזים גדולים ולא את חרוזי הזכוכית הקטנים. את לוכד החלומות תולים מעל המיטה ובסמוך לחלון.

 

תכשיטים

הכנת שרשראות, צמידים ותליונים היא פעילות מהנה ומתגמלת במיוחד. רכשו חוט דיג, סוגרים לתכשיטים ומגוון רחב של חרוזי זכוכית ותליונים וצרו יחד עם הילדים תכשיטים בשלל צבעים ועיצובים.

נוסף לכך, ניתן להכין באמצעות החרוזים גם מחזיקי מפתחות מדליקים. את התוצרים הילדים יוכלו להכין לעצמם או להעניק לחבריהם במתנה.

 

סימניות

באמצעות סימניות ניתן לסמן את מיקום הקריאה בספריהם של הילדים או אפילו במקראות וספרי הלימוד של בית הספר. הן פשוטות להכנה וניתן להכין אותן מחומרי גלם פשוטים כמו בריסטולים, מדבקות, נצנצים ופייטים.

את הסימניות הילדים יוכלו להכין גם ללא עזרתכם, כך יוכלו להיות עצמאיים בפינת היצירה וליצור בשעות שנוחות להם.

 

 

יצירה עם ילדים לקיץ היא פעילות נהדרת ומהנה במיוחד, העשויה להעסיק את הילדים לזמן ממושך. הכינו מבעוד מועד פינת יצירה עם שלל חומרי יצירה ססגוניים והעניקו לילדים זמן איכות להעשרת הדמיון והיצירתיות.

 

 

שיהיה חופש נפלא ומלא כיף ויצירה!

 

 

שלכם,
צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

מרכיבים מכונות בתלת-ממד

ספר חדש המכיל 4 דגמים קלים להרכבה ללא דבק או מספרים והלוקח את הילדים אל עולמן המופלא של מכונות

מרכיבים מטוסים בתלת-ממד

ספר מהנה המכיל מידע רב ואיורים מרהיבים על מטוסים שונים וכן דגמים להרכבה - אין צורך בדבק או במספרים!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?