קניתם לילדים אופניים חדשים והם משתוקקים לצאת החוצה, להתנסות ולבחון את הגבולות. חכו!

רגע לפני שאתם משחררים את המלאכים הקטנים לנסיעת מבחן ונותנים להם להיעלם מטווח הראייה שלכם, יש כמה דגשים חשובים שיעזרו לכם לשמור על הבטיחות שלהם וגם לעודד אותם לשמור עליה בעצמם.

 

התאמת האופניים לילד

נתחיל דווקא במעמד רכישת האופניים. בשלב הזה חשוב מאוד לבדוק את תקינות האופניים, את תו התקן שלהם ובעיקר את ההתאמה לילד שלכם. אופניים גבוהים מדי יקשו על ילד נמוך לשמור על שיווי משקל, והוא עשוי ליפול בניסיון לעצור או להאט את הנסיעה. בנוסף, התאימו את גובה הכיסא בזמן שהילד ישוב, כדי לוודא שהוא מגיע לפדלים בצורה נכונה ויציבה. הדרך הטובה ביותר לוודא התאמה מושלמת היא לבדוק האם הרגל כמעט ישרה (אבל לא ישרה לחלוטין) כשהדוושה נמצאת בחלקו התחתון של הגלגל.

 

אביזרי בטיחות לאופניים

לאחר שהתאמתם את האופניים לילדים, הגיע הזמן שתכינו אותם גם לתנאי הכביש והתאורה בחוץ. מחזירי אור בכל כיוון אפשרי הם מרכיב משמעותי מאוד, שיעזור לנהגים בדרך (וגם להולכי הרגל) לזהות את רוכב האופניים מבעוד מועד. למעשה, מחזירי האור משמעותיים מאוד בשעות החשכה, אבל גם בשעות היום יש להם חשיבות אדירה, בוודאי בחודשי החורף שבהם הראות קצת פחות טובה מהרגיל. בנוסף מומלץ לוודא שהצופר והבלם תקינים.

 

הכירו לילדים את כללי התנועה

סביר להניח שלא תתנו לילד שלכם לנהוג במכונית מבלי שעבר קודם מבחני תיאוריה וטסט מעשי, ובצדק. במהלך השיעורים הללו הוא ילמד את כללי התנועה, את משמעות התמרורים ואת החוקים החשובים ביותר. באופן דומה, גם רוכב האופניים הצעיר חייב להכיר את הכללים לפני שהוא יוצא אל הכביש. זה הזמן ללמד את הילד על מתן זכות קדימה להולכי רגל, על צבעי הרמזור ומשמעות התמרורים, ולהזכיר לו שאת מעבר החציה לא חוצים ברכיבה, אלא בהליכה על יד האופניים. היכרות טובה עם הכללים תשמור על הילד ועל הסביבה טוב יותר.

 

חובת השימוש בקסדה

ילדים שיוצאים לרכב ברחובות העיר חייבים לעשות זאת עם קסדה על ראשם. אם נדמה לכם שהילד ירצה אתכם ויסיר את הקסדה כשיתרחק מטווח הראייה שלכם זה בדיוק המקום לעצור, להדגיש את החשיבות ולאסור על הילד לרכב אם לא יציית לכלל הזה. הקסדה מצילה חיים, לא פחות, והיא גם תמנע חבלות קשות אם חלילה ייפול הילד במהלך הרכיבה. למדו את הילד כיצד חובשים אותה נכון, הדגישו את החשיבות שלה והדקו אותה היטב כדי שתגן על הילד באמת. רק כך תשמרו עליו מכל משמר, ותלמדו אותו לשמור על עצמו ולהתגונן בפני סכנות הכביש.

 

 

בהצלחה!!

 

 

על הכותב:
צביקה נדלר,
רשת מצמן את מרוץ

 


עוד באותו נושא

סליחות של הורים וסליחות של ילדים

מתי אנחנו מבקשים סליחה מהילדים שלנו? האם נכון לבקש מהם סליחה? מתי נכון לדרוש מהם לבקש סליחה ומתי זו סליחה אוטומטית...

איך בוחרים קרם הגנה מתאים לילדים?

לפניכם הסבר לכמה מושגי יסוד בתחום ההגנה מהשמש וכן טיפים בנושא בחירת מסנן ההגנה המתאים לכם ולילדיכם

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?