ספר האוגד בתוכו, באופן פשוט ובהיר, מגוון כלים ודרכי פעולה המבטיחים שיפור המיומנויות ההוריות וההתמודדויות היום יומיות ומהווה למעשה מעין "ארגז כלים" אוניברסאלי למקצוע ה'הורות'.

משפחה במחשבה תחילה

המחברת, ד"ר אילנה שניר, היא יועצת חינוכית ומשפחתית עטורת ניסיון בייעוץ, הדרכה והכוונת זוגות, הורים צעירים והורים בוגרים בהתמודדות הבלתי נלאית של שימור זוגיות, חינוך ילדים, התנהלות משפחתית ועוד, בעידן של שינויים חברתיים וטכנולוגים רבים.

 

הספר מציע מודל חדשני המבוסס על כלים אפקטיביים הלקוחים מהעולם העסקי ומעניקים למשתמש בהם פתרונות יעילים בשאלות הקשורות בחיי משפחה וחינוך ילדים. שילוב זה הוא מעין מצפן המנחה את המשתמשים כיצד להתמודד ולצמוח בתוך המשפחה, כאשר העיקרון השולט הוא - "סוף מעשה במחשבה תחילה".

 

הספר עוסק במתן כלים ופתרונות מעשיים להתמודדות עם שאלות המעסיקות הורים רבים. שאלות כמו:

  • איך קורה שאנשים מוכשרים ומוצלחים הופכים לבני זוג ולהורים לא מרוצים, מבולבלים וחסרי אונים?
  • כיצד קורה שאותם אנשים (הורים) מסוגלים להתמודד במקום עבודתם עם סמכות, עם גבולות ועם קבלת החלטות, אולם נתקלים בקושי לנהוג כך בביתם, בנושאים הקשורים בחינוך ילדים וזוגיות?

 

החידוש בספר מרתק זה בא לידי ביטוי במענה האפקטיבי הקריא והזורם שנותנת הכותבת לתפיסת עולמה. לפי תפיסה זו, כדי להפוך את ה‘הורות‘ למקצוע - יש ליצור "ארגז כלים" אוניברסאלי שיכיל כלים מקצועיים ויעילים שכל העוסק במקצוע ישיג תוצאות רצויות בנושאי זוגיות, חינוך ומשפחה.

 

כמו כן הספר כתוב כ"ספר טיסה" קריא וזורם, המשלב באופן המייחד אותו מספרי ייעוץ אחרים בין סיפור מובנה, בהיר ומסקרן, המתנהל ברובו בתוך סדנה פעילה, לבין מדריך מקצועי המוביל ומקנה כלים שהוסבו מתחום הארגון והעבודה והותאמו להיות "ארגז הכלים" לעוסקים במלאכת המחשבת - המשפחה.

 

הספר מיועד במיוחד לזוגות צעירים לפני חתונה או לפני הולדת הילד הראשון, הורים לילדים בתחילת דרכם וכן להורים למתבגרים שמרגישים "שעשו כבר הכול".

 

 


עוד באותו נושא

תקשורת מקרבת

לא פעם אנו מוצאים את עצמנו במצבי קונפליקט דווקא עם האנשים הקרובים אלינו ביותר: הילדים שלנו, בני הזוג שלנו או בני משפחה אחרים

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"משפחה במחשבה תחילה" הוא ללא ספק ספר נפלא לכל הורה, בכל שלב של ההורות שלו:

החל משלב תכנון המשפחה, דרך ההיריון וגידול הילדים ועד להולדת אחים ואחיות, התמודדות עם אתגרים וניצחונות במהלך הדרך וכו‘ וכו‘.

 

הגישה אותה מביאה ד"ר שניר בספר זה מבוססת על העיקרון החשוב "סוף מעשה במחשבה תחילה", כאשר אין היא מגישה לנו תשובות ופתרונות לכל מצב בחיי היום יום, אלא מנחה אותנו לקיים שיח ומחשבה על כל מצב ולגבש לעצמנו, כבני אדם וכהורים, דעות ועקרונות משלנו שינחו אותנו במהלך הדרך כמשפחה.

 

כשאנחנו יודעים מהו החזון שלנו, מהם העקרונות המנחים אותנו בחיים ומהם הגבולות והקווים האדומים שלעולם לא נסטה מהם - הרבה יותר קל לנו גם לנהל את החיים בבית ובמשפחה, בכל סיטואציה באשר היא.

 

אבל, אחרי כל ההקדמה הזאת שלי, אל תחשבו שמדובר בספר עיוני ומשעמם. ד"ר אילנה שניר הצליחה להעביר את כל הידע העצום הזה בצורה של סיפור קליל, זורם וחביב, שכיף לקרוא ולא רוצים להניח אותו מהיד.

 

קראו ותיווכחו בעצמכם. מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!