אימון תלמידים וסטודנטים בזמן שהם עדיין מפתחים הרגלי למידה ועבודה, מאפשר להם להבין איך הם לומדים ומהן האסטרטגיות הטובות עבורם לתקוף נושאים איתם הם מתמודדים.

עבודה עם מאמן מעלה את הדימוי העצמי של המתאמן ע"י סיוע לתלמיד לשפר את כישורי הלמידה והעבודה שלו.

ילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADD/ADHD) הינם לרוב אינטליגנטים מאד אך אינם עומדים בציפיות ההורים ו/או המורים שלהם. בנוסף לכך, תלמידים אלה רואים את בני כיתתם, אותם הם תופסים כמי שאינם בקיאים כמותם לעיתים, מטפסים דרך משימות דידקטיות, אשר הם לרוב אינם יכולים להתחיל בהן, שלא לדבר על סיומן.

תלמידים עם ADD מתמודדים לעיתים עם אתגרי ניהול זמן והתארגנות. טיפול במיומנויות אלה, כאשר התלמיד צעיר עדיין, עשוי לסייע ברכישת ההרגלים הנכונים עבורו, אותם יישא עימו בהצלחה גם בבגרותו.

דרך עבודה עם מאמן אישי, יש לתלמיד האפשרות ללמוד על עצמו ועל הדרך בה משפיעה הפרעת הקשב על חייו, כמו גם איך לנצל את הכישורים הייחודיים לו ואת מתנות הADD שלו.

אין גיל מינימלי להתחיל לעבוד עם מאמן אישי. יש ילדים בני 9 שהם ברי אימון ואילו בני 16 שאינם ברי אימון.

כדי להיות בר-אימון על הילד להפגין רמה של בגרות שתאפשר לו:
1. לקחת אחריות על מעשיו ופעילותו.
2. להיות בעל מוטיבציה ללמוד על עצמו.
3. להיות בעל רצון לשפר את ביצועיו.

באימון ילדים מזהים את החוזקות הפנימיות ואת היכולות שלהם במטרה לאפשר להם להצליח במה שירצו.

בתחילת יחסי האימון יוצרים הסכם בין המאמן, התלמיד והוריו, המגדיר באילו נושאים יתמקד האימון, למשך איזו תקופה, היכן יתקיים וכו‘. מרבית התלמידים עובדים על נושאים הקשורים בבית הספר, החל ממשימות ארוכות טווח: התנהגות בכיתה, ארגון (התיק, החדר), סינגור עצמי בבית ספר סיטואציות חברתיות, התנהגות כללית – קימה בבוקר, יציאה בזמן מהבית לבית הספר ונושאים אחרים שעולים באימון.

עבודה עם ילדים ומתבגרים לרוב אפקטיבית יותר באימון פנים אל פנים. באופן כללי, הילד נפגש עם המאמן אחת לשבוע, למשך שעה. בין האימונים הילד נדרש להיות בקשר יומי עם המאמן, דרך הטלפון או הדואר האלקטרוני, במטרה לדווח על התקדמות המשימות שהתחייב לבצע.

במהלך תקופת האימון, המאמן והמתאמן יבדקו את התקדמות המטרות הספציפיות עליהן עובד המתאמן (התלמיד). חשוב מאד שההורים יהיו שותפים במטרות שהוגדרו ע"י בנם/ביתם, ויתמכו בהם דרך מערכת תגמולים מותאמת.

אימון אישי הינה דרך אפקטיבית מאד העבודה עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים בעלי הפרעת קשב.

 

זכרו! אין ילד קשה, יש ילד שקשה לו.

  

על הכותבת:
שוש מעוז-אריה - נקודת מפנה
מאמנת, מתמחה בהפרעות קשב וריכוז ומפתחת כלים אימונים
להתמקד בהצלחה שלך!
www.nekudatmifne.co.il
shosh@nekudatmifne.co.il
054-3093096, 08-9302397


עוד באותו נושא

פשוט Present Simple - קורס אינטרנטי ללימוד דקדוק השפה האנגלית

אם הילד לא מבין את החומר בשיעורי האנגלית, מתוסכל ובטוח שלעולם לא יצליח לקלוט את השפה הזאת– הקורס "פשוט Present Simple " הוא בשבילו!

מגפת ספטמבר

מידי שנה, במהלך חודש ספטמבר, נצפית עליה משמעותית בתחלואה מאסטמה

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?