התרגשות גדולה בבית. הילד סיים את השנים היפות, הכייפיות והלא מחייבות בגן ועולה לכיתה א'. כשאני כותבת לא  מחייבות, אני לא מתכוונת רק עבורו, שכן מעתה ואילך, כולנו בעצם בבי"ס...

כשאני כותבת לא  מחייבות, אני לא מתכוונת רק עבורו, שכן מעתה ואילך, כולנו צריכים להיות בבי"ס בשמונה בבוקר, כולנו נצטרך להכין שיעורי בית וכולנו נהיה חלק מהמאמץ המלחמתי בהכנת התיק ליום המחרת לבית ספר, הכנת עבודות וסימון V ענקי על סיום כל המטלות.

בימינו גן חובה מסייע במעבר רך יותר לכיתה א‘, בפגישות האישיות עם הגננת בגן חובה שנערכו פעמיים בשנה, פעם בתחילתה ופעם בסופה דיברה איתי הגננת רק על יכולות הכתיבה של הילד, זיהוי האותיות, יכולות ספירה ואף חריזה. ואני חשבתי בליבי- למה אי אפשר לתת לילד ליהנות עוד שנה מהגן, מהנדנדות, מפינות היצירה, מהקוביות, ממשחקי התפקידים ומצבעי הגועש שכל כך מסמלים את תקופת הגן?!

כבר עכשיו בתקופת החופש הגדול קיבלנו רשימה לא מבוטלת של קניות לקראת כיתה א‘, את הספרים קנינו בנפרד ממזכירות המתנ"ס ויתקיימו ימי איסוף לספרים. אני זוכרת שבתקופתי היינו עושים בזאר בבית הספר בו היינו קונים ספרים משומשים ומוכרים את שלנו. ימים שלמים היינו יושבות האחיות שלי ואני עם מחק ומוחקות את כל הכתוב. כמובן שהקפדנו במהלך השנה לכתוב רק בעיפרון.

אז ספרים לשנה הבאה- יש.

לגבי רשימת הקניות- קיבלנו רשימה ארוכה כאורך הגלות, מגוונת כמספר צבעי הקשת ומתוחכמת כחידון חמיצר.

המחברות הן כבר לא מחברות כמו שקנינו פעם, אלא מחברות חכמות. מתחקיר מעמיק שעשיתי מצאתי כי מחברת חכמה מצביעה לילד על כיוון הכתיבה. ושוב אני חושבת בליבי- למה לא לתת לילד לחשוב? להתמודד?

הבדידים של פעם מוחלפים ב-"חמשות", שהן כמו סרגל עם 5 יחידות של דיסקיות.

כל ילד צריך להצטייד בלוח מחיק אישי קטן עם טוש מחיק וספוגית ובתיקיית מפל בגודל A4. מיותר לציין שזהו ציוד שלא היה בזמננו...

יש ציוד נפרד לחשבון והנדסה, ציוד נפרד למדעים, לאומנות, ציוד שצריך שיהיה בקלמר: 2 עפרונות מחודדים, סרגל קטן מפלסטיק, מספריים, מחק, דבק שפתון, מחדד עם קופסא, צבעים ו- 4 טושים זוהרים.

רשימת הציוד הנוסף כוללת: חבילת מחברות 40 דף 14 שורות, 5 מחברות 40 דף משובצות, 2 מחברות 40 דף חלקות, חבילת עטיפות ניילון צבעוניות למחברות, 2 מחברות חכמות שורות, 2 מחברות חכמות משובצות ותיקיית מפל בגודל A4.

יום קניות הציוד הוא יום מרגש במיוחד, יועצת בית הספר המליצה לנו לשתף את הילדים בקנייה ולעשות מזה חגיגה אמיתית ומעין הכנסת אצבע קטנטנה מתוך כל כף הרגל לכיתה א‘.

ועכשיו משבני הבכור עולה לכיתה א‘ לא יהיו יותר אירועים בגני אירועים או באולם אירועים ב- 31.8. יום לפני תחילת הלימודים, לא נצא לסרטים יום לפני וניכנס לתרגולת תחילת שנת הלימודים ועולים לכיתה א‘- ההתרגשות גדולה והולכים לישון מוקדם!

 


עוד באותו נושא

כיצד יכולה שיטת פלדנקרייז לעזור בנשיאת תיק בית הספר?

מבט קצר על ילדים הנושאים את תיקם אל בית הספר

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?