" />

העול של ספרי הלימוד
כך תקלו על הכיס ותוזילו את עלויות ספרי הלימוד

ספרי לימוד - ההוצאה העיקרית של "חוק לימוד חובה חינם". מאות שקלים לתלמיד עולה לנו התענוג הזה מדי שנה. עם כל כיתה שהתלמיד שלנו עולה, כבדה ההוצאה יותר ויותר על הכיס. מ-300 שקל בממוצע לתלמיד כתה א' ועד ל-800 שקל בממוצע לתלמיד תיכון. כשמצטרפים למשוואה אחים נוספים, ההוצאות על ספרי לימוד מגיעות לאלפי שקלים מדי קיץ.

בעיקר מרגיזה התופעה של חוברות עבודה בכיתות הנמוכות, המחייבת את ההורים לרכוש בכל שנה חוברות חדשות, כיוון שהתלמידים כותבים בתוך החוברת ולא ניתן למחזר אותה לשימוש חוזר.

עוד תופעה מקוממת היא הדרישה לקנות את "המהדורה החדשה" שכל השוני בינה לבין המהדורה הישנה היא שינויים קלים וקוסמטיים, המיועדים בעיקר למלא את כיסו של המוציא לאור.

הנה מספר דרכים להקל קצת על הכיס ולצמצם את ההוצאה המטורפת על ספרי לימוד:

ספרים משומשים
הדרך הבטוחה ביותר להוזיל את עלות סל הספרים שלכם היא לרכוש כמה שיותר ספרים משומשים. כך גם תשלמו על ספר משומש כחצי עד שני שלישים מערכו של ספר חדש, וגם תוכלו למכור את הספרים הישנים שלכם ולהזדכות על הסכום.

קניה מרוכזת
כמו בכל קניה סיטונאית, גם קניה של ספרי לימוד בכמות גדולה תהיה זולה יותר מאשר כיחידים. אם תתארגנו כל הכיתה לרכישה מרוכזת של הספרים והחוברות, תשיגו הנחה משמעותית הרבה יותר מאשר אם תבואו לבד.

השוואת מחירים
התחרות בין החנויות והרשתות השונות עשויה לעבוד לטובתכם כשאתם באים לרכוש ספרי לימוד. השוו בין חנויות שונות בסביבתכם וקבלו הצעות מחיר ממספר גורמים. הפער במחירים עשוי להפתיע אתכם.

עמידה על המקח
אמנם מחירי ספרי הלימוד קבועים וסביר להניח שגם אם תתמקחו לא תצליחו לזכות בהנחה משמעותית, אבל מאד יכול להיות שיסכימו לעשות לכם הנחה יפה על ציוד נלווה לבית הספר, מכשירי כתיבה ושאר פריטים שברשימה. מה יש לכם להפסיד?

שוק החלפות
אם אתם בעלי יוזמה, הזמינו את ילדי הבניין או השכונה לשוק החלפות של ספרי לימוד. כל אחד יביא את הספרים מהשנה שעברה והילדים יחליפו בינם לבין עצמם.

קניה באינטרנט
לאחרונה ניתן להזמין ספרי לימוד באינטרנט בהנחה של כ-5% מהמחיר בחנות. התחרות בין האתרים השונים עשויה אף לשפר את כוח המיקוח שלכם.

קניות באילת
אם במקרה אתם מתכננים לנפוש באילת בקיץ, שווה לקחת אתכם את רשימת הציוד והספרים מבית הספר. בגלל שבאילת לא משלמים מע"מ, הסל שלכם יהיה זול ב-16% מאשר בשאר חלקי הארץ.

ספרים בהשאלה
פרוייקט "בוקמרקט" להשאלת ספרים ולממכר ספרים משומשים וחדשים פועל בבתי ספר ברחבי הארץ. ההצטרפות לפרוייקט היא בית-ספרית. התלמידים משלמים אגרה שנתית שנקבעת על-ידי משרד החינוך, מעבירים רשימת ספרים ומקבלים אותם בהשאלה, כשבסוף השנה מחזירים את הספרים לבוקמרקט.

לא להזדרז לקנות הכל בהתחלה
עצה זו נכונה בעיקר לילדי הכיתות הנמוכות של ביה"ס, הנדרשים בתחילת השנה לשלל חוברות עבודה, ורק בסוף השנה מסתבר כי לחלק מהחוברות בכלל לא הגיעו. לכן עדיף לקנות בהתחלה מספר מצומצם של חוברות ראשונות, ובמהלך השנה להשלים חוברות נוספות מתוך הרשימה על פי הצורך.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?