החיים אחרי בת מצווה בגן אירועים

כל אחת רוצה שחגיגת בת המצווה שלה, תהיה חגיגה שתיזכר ותדובר, הרבה מעבר לטווח של שעות לאחר סיומה. העניין מקבל משנה תוקף לאור העובדה, שרוב חברותיה של כלת השמחה, חוגגות את אותו אירוע מתישהו בקרבת אותו מועד. התחרות הסמויה אולי לא מקבלת הד רשמי, אבל מתחת לפני השטח היא מתקיימת בגאון, שלא יהיה לכם שום ספק בכך. אירוע שכזה הוא אירוע של פעם אחת בחיים, ועל כן מומלץ לתת את הדגש על כמעט כל פן אפשרי, שבחיי היום יום אנו נוטים לזלזל בו. הארגון והתכנון חייבים להיעשות ללא לאות, על מנת שכלת השמחה לא תישאר מאחור, בשיחות הברזייה בבית הספר, שיבואו לאחר המועד. ישנם אין ספור רעיונות הכיצד לחגוג את האירוע המכונן, חלק מהם יצירתיים ובעלי מעוף שישאירו חותם בקרב הסובבים. השאלה הקרדינלית ביותר, כך נדמה, מעבר לכל הרעיונות הללו, היא היכן לקיים אירוע שכזה. האם ליפול לגוב הצניעות, לערוך אותו בבית, ולמנוע מהילדה להיות הכוכבת בין חברותיה, למשך קצת יותר מ-15 דקות התהילה, אשר אפשריות בכלל בגיל כזה?

 

הבנים חושבים על אופנוע סוזוקי והבנות על שמלת פאר

אתם עשויים להתפלא, אבל דווקא לבנים, שחוגגים את המאורע מתוך מחויבות דתית נוקבת בהרבה משל בנות המין השני, פחות חשובה הכרזת התהילה הזו, ומספיק ונקנה לחתן בר המצווה אופניים, וכבשנו את ליבו בסערה. לא כך הדבר אצל הבנות החביבות, שאצלן שמלה ומסיבה, היו ותמיד יהיו, מקור ההשראה הגדול ביותר.

על כן, מסיבה שתיחגג בגן אירועים, עשויה להיות מתנה בלתי נשכחת, לאו דווקא בגלל האפשרויות העצומות שגלומות בעצם הקמת אירוע במקום שכזה, כמו באפקט שיהיה, לאחר מכן, על חייה של הילדה, אולי בתכם, שתיזכר כזו שקבעה מודל ורף לחברותיה, ובעצם חקקה את שמה בספר הימים, של אלו שארגנו מסיבות בלתי נשכחות בקרב אותה שכבת גיל.

החזרה לשגרה

החיים אחרי בת מצווה בגן אירועים, יהיו מאוד קשים לנחיתה על הקרקע. תחושת הנשגבות שהילדה תישא על עצמה, תהיה חייבת להיתמך על ידי סובביה הבוגרים, אשר עליהם מוטלת החובה להסביר לכלת השמחה, כי עם כל הכבוד לרגע התהילה הגדוש שהיא חוותה, בהינף של מסיבה כה מכובדת, עדיין יש בית ספר לחזור אליו, ושגרה אפרורית שמחכה בפתח.

אז נכון, עדיין ידברו ויקשקשו רבות על אותה חווית נעורים אגדית, בגן אירועים, תחת כיפת השמיים, עם ארגון שמזכיר כוכבות קולנוע ומסיבות נחשקות, שהילדות רואות רק בסרטים, ובכל זאת, החיים עדיין ממשיכים, וביתר שאת.

הילדה חוותה רגע של תהילה, ומן הסתם, תחווה עוד רגעים מרגשים בחייה... ועל אף ורשאית לנצור את אותה חוויה בליבה ובאלבומיה, חייבת בעת ובעונה אחת, להביט הלאה, ולזכור, שבסופה של השגרה המשמימה שעתידה להלך על פניה במשך תקופה, בוודאי מחכים עוד אירועים מרגשים, אשר יתווספו בבוא היום לאותה חווית בת מצווה בלתי נשכחת, ויחקקו גם הם בספר הימים.  


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?