" />

"פראמישנייה" – הספר הקסום ושלושת המלכים
פנטזיה
ספר הביכורים של גבריאל קול צעיר בן 15 וחצי

לא בכול יום קם נער צעיר בגיל בר מצווה בבוקרו של יום ומחליט לכתוב ספר פנטזיה.  דרוש לשם כך דמיון פורה, רצון עז לשבת ולהעלות על הכתב את המתרחש בדמיונו (תודו שבגיל הזה אין להם הרבה סבלנות.....) וכמובן עם הידע להפוך את הסיפור לספר של ממש, זאת מבלי שמעולם למד כיצד כותבים ספר.

גבריאל קול (15 וחצי), הוא יליד בת ים ותלמיד בביה"ס התיכון הדתי ממלכתי למדעים ע"ש זבולון המר בבת ים. קול המרבה בקריאת ספרים ובכתיבה, בצפייה בסרטים ובסדרות יודע לתאר בשפה ציורית את ההתרחשויות השונות, והעניק לדמויות שלו נופח רב דמיוני.

"פראמישנייה" ספר הפנטזיה הראשון שלו, עוסק בקיומם של מימדים מקבילים למימד האנושי בו אנו בני האדם חיים על פני כדור הארץ.  כשהמכשף בעל כוחות אופל על טבעיים ותאב השליטה הופך לשליט באחת מארצות המימד הקסום, מתרחש הנורא מכול. המכשף מנסה לכבוש את המימד כולו וגורם למלחמה אכזרית וחסרת פשרות על אדמות יער "פראמישנייה". במהלך אותו קרב מצליח מכשף על של הצד "הטהור" , יריבו המושבע של של מכשף האופל, לפתוח שער שמוביל למימד האנושי ולעבור דרכו עם בני בריתו החשובים לכדור הארץ.

בהגיע היום הבלתי נמנע, מתגלגל באקראי לידיו של מייקל - בן תמותה ובנו של סופר מפורסם, ספרו של המכשף מצד הטהורים. מייקל  ובת כיתתו מישל מצליחים בזכות הספר הכשפים הקסום והעתיק , לעבור למימד הקסום, להיקלע להרפתקאות רוויות קסם. הם מתחילים לעסוק בכשפים ובמלחמות ביצורים העוינים במטרה להשיב את השלום והשלווה. האם יצליחו?

כשהיה בגן הילדים נהג לסעוד עם אימו ליסה את ארוחת הצהרים בבית סבו וסבתו, שם נהג להאזין בשקיקה לקולו של סבו וולף, אשר נהג לספר לו סיפורים מילדותו ועל חייו.

כך במשך שנה תמימה. "לא תמיד הבנתי את תוכן הסיפור, אך נהניתי מקולו הערב" הוא מספר.  הסב נפטר בגיל שמונים.

כשסיפורו "הדרקון השחור וחרב הברקים" זכה בין עשרים המקומות הראשונים בתחרות ארצית לכתיבת סיפורים קצרים בה השתתף, הבין קול כי סבו היה זה שבעצם סייע לו בילדותו לפתח את דמיונו, והחליט להקדיש את הספר לזכרו.

קול הוא נער עסוק מאוד יחסית לבני נוער אחרים בגילו. הוא מצליח לדחוס לסדר היום שלו פעילות מעוררת כבוד ואפילו קנאה: הוא משכים ב 7 בבוקר, וממהר לאחר ארוחת הבוקר לביה"ס לתפילת שחרית המתקיימת , כמובן, לפני הלימודים. אחר כך הוא לומד עד השעה ארבע או חמש אחה"צ, שב הביתה לאכול ארוחת צהריים, מתיישב להכנת שיעורי הבית,

לאחריה מקדיש שעה לנגינה (לפעמים גם יותר) או לשחייה בבריכה או לרכיבה על אופניים, שב הביתה, מתקלח, יושב לכתוב פרק בספרו השני, מספיק עוד לאכול ארוחת ערב, ואפילו מספיק גם לצפות בטלוויזיה בטרם לכתו לישון. בין כול אלה הוא מעיד על עצמו שהוא גם עוזר בעבודות הבית (קניה במכולת, לשפוך את הזבל ) קופץ לעזור לסבתו המתגוררת מול ועוד.

בנוסף לכושר הכתיבה שלו, קול גם מנגן באורגן, בגיטרה חשמלית ובגיטרה קלאסית כולל הלחנת מנגינות. הוא גם שוחה, רוכב על אופניים, משחק כדורסל, וכמובן משחק במשחקי מחשב. "אני מתעניין בדברים רבים שאינם אופייניים לילדים בני גילי, אם זה ספורט סקי שלג שאינו ספורט מבוקש, בגלל התקופה הקצרה בו ניתן לעסוק בארץ. אני גם אוהב לנגן בחגים באסיפות של אנשים מבוגרים מטעם בית הספר, כמו לדוגמא בחג החנוכה כשעורכים ערב בידור לקשישים. הילדים רוקדים ואני בין המנגנים" מדגיש קול.

אך כששואלים אותו מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול התשובה שלו מפתיעה - הוא דווקא רוצה להיות רופא קרדיולוג. עם נחישות כזו, וסדר יום עסוק כשלו - הוא עוד יגיע רחוק.

 

הספר "פראמישנייה" יצא לאור בהוצאת ע. נרקיס,  מכיל 207 עמ', ומחירו 98 שקלים

להשיג ברשתות "סטימצקי" ו"צומת ספרים" .

 

 


עוד באותו נושא

כללי רכיבה שחובה ללמד את הילדים לפני שהם עולים על אופניים

לרגל יום הבטיחות בדרכים - למה ומה חובה ללמד את הילדים לפני שהם יוצאים לרכב על אופניים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?