צריכה קבועה של דגים או של אומגה 3 עשויה להוריד אגרסיה

" />

צריכה קבועה של דגים או של אומגה 3 עשויה להוריד אגרסיה ולמנוע התנהגות אלימה בקרב ילדים, מתבגרים ובמבוגרים

צריכה קבועה של דגים או של אומגה 3 עשויה להוריד אגרסיה ולמנוע התנהגות אלימה בקרב ילדים, מתבגרים ובמבוגרים.

 

בשנים האחרונות אלימות הפכה לתופעה החוצה את כל שכבות הציבור והינה  בגדר "מכת מדינה".

 

סקר מדד האלימות, שמתקיים בישראל בכל שנה, ע"י "מאגר מוחות-מכון מחקר ויעוץ בינתחומי" מראה כי מעל 12% מהאוכלוסייה בישראל חוותה אלימות. נתון מדאיג זה מראה כי כל אדם 10 בישראל חווה תופעה של אלימות.

 

אומגה 3 הן חומצות שומן שחשיבותן הבריאותית נקשרת להפחתת סיכון למחלות רבות כגון: מחלות לב וכלי דם, מס' סוגי סרטן, גדילה והתפתחות של עוברים וילודים, מחלות דלקתיות שונות, אלצהיימר ועוד.

 

רבות נחקר ופורסם גם על הקשר בין אכילת דגים וצריכת חומצות שומן אומגה 3 לבין שיפור מצבים פסיכיאטרים נפשיים כגון הנטייה לדיכאונות ומצבי רוח ולא בכדי ניתן לאומגה 3 הכינוי "הפרוזאק של המעמקים". עוד מסתבר שמחקרים שנערכו לאורך השנים הוכיחו כי אומגה 3 המצויה בדגים, משפרת תפקוד מוחי ומורידה התנהגות אלימה.

 

במחקר שהתפרסם ב- 2004  במגזין European Journal of Clinical Nutrition , נמצא שצריכה גבוהה של אומגה 3 ודגים עשירים באומגה 3 יכולה להיות קשורה להקטנת הסיכון של התנהגויות עוינות במתבגרים צעירים.

 

ממחקר חדש שהתפרסם השנה בכנס שנערך בברזיל: The IV Brazilian Congress of Brain, Behavior and Emotions עולה כי הגברת צריכת דגים או נטילת תוספת של אומגה 3 יכולים לרסן התנהגויות אגרסיביות בקרב מבוגרים.

 

במחקר נוסף שנערך ופורסם אף הוא השנה במגזין  Psychiatry research נמצא שהרמה הבסיסית של צריכת דגים ושל אומגה 3 בקרב קבוצת אנשים בוגרים, שנמצאו אגרסיביים יותר הייתה משמעותית נמוכה יותר מאשר אצל קבוצת האנשים הלא אגרסיבים.

 

כשמדובר בנושא האלימות, חובה עלינו לתת הזדמנות וסיכוי לשינוי פשוט  כגון השינוי התזונתי.

 

אם קשה לכם לצרוך דגים בתדירות גבוהה, נסו את הטונה בקופסה. היא לא רק תעזור לכם בהגברת צריכת האומגה 3 בתפריט, אלא היא גם זמינה, אינה נראית כמו דג, משתלבת מצוין בכל ארוחה ונפלאה אפילו לילדים!

 

על הכותבת:
רותי אבירי
דיאטנית קלינית ויועצת התזונה
של חברת טונה סטארקיסט


עוד באותו נושא

סיבים תזונתיים ותזונת ילדים

סיבים תזונתיים לא נשמעים כמו משהו שילדים ישמחו לאכול בארוחת הצהריים, אבל תתפלאו עד כמה הם יכולים להיות טעימים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?