אינטרנט מהיר הוא חובה אבל במה חייבים להתחשב כאשר בוחרים את ספק האינטרנט הטוב ביותר עבורנו?

אינטרנט ביתי: כך נבחר את הספק הטוב ביותר

היום קשה להסתדר ללא אינטרנט מהיר בבית – גלישה זולה בטלפונים סלולריים, טלוויזיות חכמות, רשתות חברתיות, לימודים ועבודה מרחוק, שמירה על קשר עם הקרובים, עם הבנק, עם קופת החולים – כל אלו עוברים היום דרך האינטרנט. ישנם ספקים רבים וחבילות שונות שמציעים חדשות לבקרים ומרב הצעות – קשה לפעמים לדעת מה היא זו הנכונה ביותר עבורנו. אינטרנט ביתי הוא הכרחי, אבל כמה מהיר הוא חייב להיות? באיזה רוחב פס? על מה חשוב להסתכל בנוסף כאשר בוחרים ספק ותשתית אינטרנט?

 

השאלות הראשונות שצריכות להישאל - מה וכמה?

לכל בית צרכים שונים: הסגרים בתקופת הקורונה הדגימו עד כמה חשוב להצטייד בעוד מועד באינטרנט ביתי מהיר, כאשר החיים כולם מתנהלים באמצעות האינטרנט. גם אז חשוב להבין מה הם הרגלי הצריכה וכמה אנשים משתמשים באינטרנט: בית שבו יש ילדים שלומדים לעתים מרחוק, לפעמים בו זמנית, יזדקק לרוחב פס גדול יותר מאשר אדם הגר לבדו ועובד מרבית היום בעבודה שאינה מהבית, אדם מבוגר שאינו משתמש כמעט בטלפון סלולרי חכם, ורואה טלוויזיה המחוברת ישירות לספק תוכן או לאנטנה הקולטת את שידורי הערוץ הראשון והשני בלבד יזדקק פחות לאינטרנט מהיר.

נוסף על השאלה כמה משתמשים יש לאינטרנט הביתי, חשוב להבין גם מה השימוש שנעשה בו – האם בעיקר לצורך גלישה מזדמנת וקניות או שישנם צרכנים בבית שצופים בסרטים וסדרות לרב? סרטים וסדרות שמכבידים יותר על רוחב הפס לעומת גלישה מזדמנת.

 

אמינות ושירות

שאלה נוספת אותה יש לשאול היא שאלת האמינות והשירות – האם החיבור לאינטרנט דרך הספק הזה נוטה לסבול מניתוקים לא מוסברים או שיבושים אחרים? אפשר לבדוק בין חברים ומכרים במה הם משתמשים ועל מה הם ממליצים. לעתים ההמלצות משתנות בין מקום מגורים אחד לאחר.

 

חבילות אינטרנט

על מנת שהאינטרנט בבית יעבוד יש צורך בשני דברים: תשתית אינטרנט חזקה וספק אינטרנט. תשתית אינטרנט היא למעשה חיבור הדירה אל רשת האינטרנט באמצעות כבלים שונים. לעומת זאת, ספק אינטרנט אינו מתעסק בתשתיות אלא בחיבור התשתית הקיימת אל שרתים מיוחדים המאפשרים גישה לרשת האינטרנט. על מנת שהחיבור בבית יהיה חיבור מהיר, יש צורך לשדרג גם את התשתית וגם את חבילת השירות מטעם ספק האינטרנט.

 ישנן חברות המציעות את שני העולמות – גם תשתית וגם שירותי חיבור לאינטרנט, אחרות מציעות רק את אחד משני השירותים הללו, אך לרוב קיימת אפשרות לרכוש חבילת אינטרנט, "באנדל", הכוללת תשלום אחד לספק האינטרנט, כאשר הספק למעשה שוכר את שירותי התשתית באופן שקוף למשתמש הקצה.

 

שירותים נוספים

כל ספק אינטרנט מציע שירותים נוספים, לעתים בתשלום ולעתים כחלק מחבילת השירות אשר הוא מציע. ישנם ספקים המציעים חבילות תוכן (סרטים, ערוצים, סדרות או חיבור לנטפליקס או אמזון פריים, לדוגמה). ספקים רבים מציעים את הראוטר או המודם שלהם כחלק מהחבילה – אחרים ידרשו כי במסגרת המעבר לשירותיהם תרכשו את המודם על חשבונכם או לחילופין תצטיידו בראוטר פרטי. למעשה, מודם וראוטר הם המכשירים אשר אחראים על הפצת רשת Wi Fi ביתית, בין היתר. כאשר מדובר בבית גדול או כשיש בו בעיות קליטה – חשוב לבחור ספק אינטרנט אשר יודע לתת מענה לבעיות כאלו ולהתקין רשת ראוטרים שתכסה את כל האזור בו יש שימוש ביתי באינטרנט.

 

כמו כן, בחירת הספק הטוב כוללת כמובן השוואת מחירים, אולם חשוב בנוסף לבדוק מה היתרונות הנוספים אותם יש לספק להציע, מהי רמת השירות הניתן והאם הספק הוא ספק אינטרנט אמין.

 

 

על הכותבת:
אורית גל

 


עוד באותו נושא

זורמת

השבוע אנו זורמים עם יעל נווה, אלכס ינאי מוסקל, סיון קליין, רונה-לי שמעון, גרהאם ניקולסון וטופז הורוביץ. קבלו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!