יהיה סגר או לא יהיה סגר? יהיו חגיגות פורים או לא? יש למה לרכוש תחפושת? היא תגיע בזמן....?

חג פורים: לחפש קטנטנים

החג הכי שמח והכי צבעוני של השנה מתקרב והאווירה הלא ברורה מעכירה את הרצון לחגוג. אם בשנים קודמות כבר הינו מצטיידים בכל מה שצריך בהזמנות מחוץ לארץ והחנויות רגע אחרי ט"ו בשבט כבר היו מלאות באביזרים לחג הפורים, עכשיו ההורים מחכים לרגע האחרון ולא יודעים אם בכלל יאפשרו לנו לחגוג אפילו בקטנה.

 

אבל גם אם לא תהיה תהלוכת "עדלאידע" וגם אם לא תהיה מסיבה בגן אי אפשר וגם לא צריך לדלג על חג הפורים!

אפשר לקיים את מצוות החג וליהנות מכל הכיף שלו בבית בחיק המשפחה, ובעיקר- לחפש את הקטנטנים וגם לדאוג לתמונות בשביל שלא תהיה לנו שנה בלי תמונות שנספר להם שבשנה הזו לא היה למה להתחפש...

 

להתחפש זה כיף! משלוחי מנות זה כיף! גם חגיגות וארוחות ומסכות (לא של קורונה...) ורעשנים זה כיף! אז לא ניקח להם את זה אבל פשוט נחגוג את זה אחרת. ונתחיל בתחפושות.

באופן כללי ההמלצה היא לא לחפש קטנטנים מדי הם במילא לא מבינים מה קורה ולמה מלבישים אותם בכל מיני אביזרים לא נוחים, וגם זה יכול להיות מסורבל, לא נוח, מעיק ובהחלט לא שווה את הבכי והעצבים רק בשביל תמונה אחת למזכרת.

ואם כבר אז יש לנו סיבה טובה לא לרכוש תחפושות השנה, אלא "להשתמש" בבגדים קיימים כאלה שגם ישמשו כתחפושות וגם יוכלו להמשיך לשמש כבגדים לאחר מכן. אם תסתכלו על הבגדים בארון של הילדים פתאום תגלו שיש הרבה מאוד בגדים שאפשר להשתמש בהם להכנת תחפושת בלי הרבה תוספות ותקבלו הרבה רעיונות למה לחפש את הילדים.

אם הם ממש קטנטנים- עדיף שזה יהיה כמה שיותר פרקטי נוח וכמובן מתאים למזג האוויר, ואם הם כבר בגיל שהם מבינים יותר הם יכולים לעזור לכם לבחור. ואם חסר לכם פריט- אפשר להזמין חולצה מכנסיים או גרביונים כבגד- לתחפושת עכשיו וכבגד לאחר מכן.

 

הנה כמה רעיונות:

1. הוציאו מהארון את כל מה שיש בו לבבות או פרחים. אפשר לחפש את הקטנטנות למלכת הלבבות או לפרח גינה יפיפה.

2. בטוח יש לקטנטנות חדי קרן ודברים וורודים פרוותיים (ואם לא, זה הזמן לרכוש כמה) כולל סיכות וקשתות ותיקים- חפשו אותן לחד קרן!

3. אפשר לחפש אותם לשחקני/שחקניות כדורגל בחליפות שחקנים שיש בבית.

4. יש לכם בגדים בצבע אחיד שהילד אוהב? הלבישו אותו רק בצבע הזה וחפשו אותו לצבע! או שתשלבו כמה צבעים ותחפשו אותו לקשת בענן.

 

יש עוד הרבה רעיונות וכמובן ככל שיש להם יותר בגדים בארון תוכלו לייצר שילובים מגניבים ומה שחסר לקנות ולהרכיב להם מלתחה מקסימה שתשמש אותם לאחר מכן.

 

 

ואל תשכחו לצלם!

 

 

על הכותבת:
רעות שחר
בעלת "ארון הבגדים הסודי של מיקה"
https://www.facebook.com/mikasecretcloset/


עוד באותו נושא

קרנבל החיות

קרנבל החיות יתחיל בקרוב, והחיות מתכוננות. רובן מתכוננות להתחפש, אבל למה? בלי תחפושת אין כניסה לקרנבל!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!