"העשיריה הפותחת" היא סדרת ספרים ישראלית לילדים ונוער העוסקת בסיפורה של חבורת נערים שהקימה קבוצת כדורסל משלה.

העשיריה הפותחת – סדרת ספרי כדורסל לילדים ונוער

"העשיריה הפותחת" היא סדרת ספרים מקורית לילדים ונוער שחולמים, נושמים ואוהבים כדורסל.

 

גיבורו של הכרך הראשון בסדרה, "הנס של עודד", הוא עודד ירדני, נער נמוך, שאוהב מאד כדורסל אבל לא הצליח התקבל לקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. עודד מחליט לנסות, עם עוד ארבעה חברים, להקים קבוצת כדורסל משלהם. ברק שחם, לשעבר כוכב הכדורסל של השכונה, מסכים לקחת על עצמו את משימת האימון של החמישה, לא לפני שהוא מעמיד בפניהם משימה לא פשוטה: לאתר ולגייס חמישה שחקנים נוספים לקבוצה.

 

עד כה ראו אור שישה ספרים בסדרה, שזכו להצלחה גדולה בחנויות ולביקורות מצוינות.

 

על היוצרים

אמיר דורון, המחבר, הוא אבא לשניים, בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת וכן תואר שני במנהל עסקים. שיחק כדורסל מגיל קט סל ועד בוגרים באגודת בני הרצליה, זכה בגביע המדינה כשחקן ספסל עם בני הרצליה ב-1995 ואימן שנים רבות קבוצות בנים ובנות בבני הרצליה. דורון יצר (עם מורדי אלון) את סדרת הספרים רבי המכר "הוצא מהקשרו".

 

גיא מורד, המאייר, אב לשניים, בוגר בית הספר לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים, במחלקה לתקשורת חזותית. מאז סיום לימודיו עובד כמאייר עצמאי בעיתונים, בספרים ובאינטרנט. מיוצרי הקומיקס הבולטים בישראל, מאייר את הקריקטורה היומית של "ידיעות אחרונות" ובעל טור קומיקס קבוע במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות".

 

 

לפרטים נוספים: https://www.the10.co.il/

 


עוד באותו נושא

ממני באהבה - ספר זיכרונות

כמה ידוע לנו על חייהם של הקרובים לנו? כמה שאלות רוצות להישאל? כמה מילים צריכות להיאמר? ספר המאפשר...

התגובות שלכם ...

חוות דעת

מאד אהבתי את סדרת ספרי "העשיריה הפותחת".

הספרים כתובים בשפה קולחת ובגובה העיניים, עם המון הומור ורגישות כשבכל כרך אנו מתוודעים לדמויות נוספות בסדרה ולסיפור חייהן, תמיד בצורה מרתקת שלא מאפשרת להניח את הספר מהיד.

מומלץ בחום לגילאי 8 עד 14.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!