תרגול צ'י קונג עוזר לילדים וגם למבוגרים למצוא את הכוח הפנימי שלהם, להיות בשליטה עצמית ולשפר את היכולת להתמודד עם מתח נפשי ולחץ. הנה כמה תרגילים שתוכלו לעשות יחד כבר עכשיו!

תרגול צ'י קונג לכל המשפחה בזמן הסגר

בעקבות הסגר הראשון הבנו שככל שנפעיל את הילדים בצורה יצירתית, כך הזמן יעבור מהר יותר. לקראת הסגר השני, אנחנו כבר מוכנים יותר, הצטיידנו בחומרי יצירה למיניהם, משחקי קופסא, חומרי אפייה, סליים ושאר מיני פעילויות שאפשר לעשות בתוך הבית.

 

אבל יש פעילות שיכולה להעביר את הזמן בסגר בהנאה, פעילות שאינה דורשת מאמץ, פעילות שאינה דורשת ידע מקדים, פעילות שמתאימה לכל בני המשפחה החל מגיל 5-99. הרבה אנשים מכירים את הפעילות הזו כפעילות לאנשים בגיל השלישי אבל זה ממש לא כך. הכוונה היא לתרגול צ‘י קונג, והיא פעילות שמתאימה לכל המשפחה!

 

תרגול צ‘י קונג עוסק בקשר שבין הגוף והנפש ולכן תורם לכל מי שמתרגל, לא משנה מה גילו ולא משנה עד כמה הוא בכושר. את תרגול הצ‘י קונג אפשר להתחיל באופן מידי שכן השיעורים והתרגולים מועברים בהתאם למצב באמצעות הזום, ממש בסלון שלכם, כך שתוכלו לתרגל יחד כל המשפחה ואפילו לצרף את סבא וסבתא ואת השכנים.

 

תרגול צ‘י קונג מועיל ותורם להתפתחות התקינה של ילדים

מעבר לעובדה שמדובר בפעילות ספורטיבית קלה וכיפית שאפשר לעשות לבד או ביחד, הצ‘י קונג מעולה להתפתחות אצל ילדים. הוא מעודד בריאות, שמחה, יצירתיות, מעלה ביטחון עצמי ומשפר את יכולות הריכוז.

הילדים מאוד נהנים כי עבורם זה כמו משחק, במהלך התרגול עושים תנועות מצחיקות, עומדים על רגל אחת, משמיעים קולות מוזרים ובכללי נהנים מפעילות ספורטיבית שאינה קשה אך כן מאתגרת.

 

יתרונות הצ‘י קונג:

* לצ‘י קונג תנועות בסיסיות כגון תנועות של פתיחה וסגירה המעודדות תנועה ותזוזה ומשחררות מתחים.

* התנועה החזרתית מועברת בצורת משחק ועוזרת להגביר את יכולות הקשב והריכוז של הילדים.

* שיפור קואורדינציה על ידי פירוק פעולה מורכבת של הגוף לרצף של פעולות פשוטות וההבנה שאותו רצף של פעולות הוא זה שבונה בסופו של דבר את הפעולה הגדולה והסופית.

* חיזוק תחושת המרחב האישי שלהם והמרחב מסביבם, המשפרת את היכולת לנוע לכוונים שונים בפשטות.

* חיזוק המוטוריקה ותאום בין חלקי הגוף הנובעים מתרגול של שני צידי המוח.

 

התרגול עוזר לילדים וגם למבוגרים, למצוא את הכוח הפנימי שלהם, להיות יותר בשליטה עצמית ולשפר את היכולות להתמודד עם מתח נפשי ולחץ, דבר שמאוד חשוב ורלוונטי בכל תקופות החיים אבל בעיקר בתקופה לחוצה כמו זו.

 

תרגיל צ‘י קונג שתוכלו לתרגל יחד כבר עכשיו, נקרא תרגיל עיניים בגב:

1. עמדו בפיסוק אחד אחרי השני.

2. מי שמאחור פותח זרוע ויד לכוון אחד, ומחליף כיוונים בקצב משתנה.

3. זה שמלפנים צריך לעקוב אחריו ולהחליף ידיים.

4. בשלב הבא של התרגיל, תוכלו להוסיף ליד גם סיבוב פופיק ובשלב השלישי תוכלו בעת פתיחת היד, לסגור את הפיסוק לרגליים קרובות ושוב לפתוח.

זהו תרגיל שמשפר את יכולת הקשב והקואורדינציה, מניע את הצוואר לכיוונים שונים ואם תגבירו את הקצב ותחזרו על התרגיל הרבה פעמים, תראו שאתם וגם הילדים מוציאים הרבה מרץ.

 

 

את התרגול המשותף, ניתן לעשות לבד או ביחד, בבוקר או בערב. ככל שתתמידו בתרגול צ‘י קונג, תרגישו חיבור יותר עמוק וחזק בין הגוף לנפש וכמובן ביניכם כמשפחה.

 

בהצלחה!

 

 

על הכותבת:
זיוית קרגמן,

מאמנת צ‘י קונג לאיזון בין גוף ונפש
אתר https://www.zivitkit.com/
פייסבוק https://www.facebook.com/zivitchikung

 


עוד באותו נושא

טיפים ועצות להתמודדות עם אסתמה בקרב ילדים

לרגל יום האסתמה הבינלאומי המצויין ב-5 למאי, קבלו כמה טיפים ועצות להתמודדות עם אסתמה בקרב ילדים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!