פתיחת השמיים רק החלה ואנו מתמלאים בתקווה שנוכל לנצל את תקופת החגים כדי לתור את היעדים המרכזיים בעולם. למי שמתלבט לאן לטוס - הנה כמה טיפים לטיול עם הילדים לצרפת!

אחרי הקורונה... צרפת עם ילדים

אין זה מקרי שבכתבה זו בחרתי להתייחס דווקא לצרפת, בהיותי בלוגר שפוקד אותה כבדרך קבע (או לפחות נכון לעכשיו פקד אותה), אני די משוחד לגביה, וגם די כואב את העובדה שכרגע אינני יכול לראותה אלא במחשבותיי ובאלבומים קודמים.

 

תמיד כיף לנדוד עם המחשבות אל עבר מחוזות חיוביים יותר, וכאן חיפשתי את מושא ההשראה שיעניק לי את היכולת לעצום את עיניי ולטייל בה פעם נוספת. נקבע זאת כך: צרפת בסופו של דבר תחזור לרשימת היעדים המותרים לטיסה, והשאלה היא כיצד נעשה זאת נכון, כי ברור שהמרכזים העירוניים ימשיכו במידת מה בנהלים שנועדו להישמר מפני המגיפה, והתורים שבין כה וכה היו גדולים, בין שללובר או מגדל אייפל למשל, רק יתפחו ויגדלו אף יותר.

 

לא רק פריז

בעוד פריז בדרך כלל גונבת את אור הזרקורים של התיירות הצרפתית, הרי שבארץ היפה הזו יש הרבה מעבר לעיר האורות. מטירות מלכותיות בעמק הלואר, ועד למים הצלולים שלאורך דרומה של המדינה לא חסרים יעדי נופש קסומים שיכולים להתאים למשפחות, ושבהחלט שווים ביקור שייצרב היטב בזיכרונם של הילדים.

כאן בחרתי בדרומה של צרפת. אזור רחב ללא ספק. קצרה היריעה מלגלול מידע מקיף אודות אזור זה, אך הדוגמאות הבאות בהחלט עשויות להוות לכם השראה אל הטיול העתידי הבא.

 

חבל פרובנס

חבל פרובנס ממוקם בדרום-מזרח צרפת, והוא בהחלט יכול להציע לכם כמה מן האטרקציות הצבעוניות והריחניות ביותר (ולא אל תדאגו, לא מגבינה). תיירים שפוקדים את החבל היפהפה הזה, מגיעים כדי לקבל הצצה אל עבר שדות הלבנדר המשגעים; פרחים סגולים וריחניים בשדות רחבי ידיים ומזמינים.

לצד מישורים עמוסים בשדות פרחים, תוכלו למצוא נופים הרריים מרהיבים, עמקים וגם מרחבים עירוניים ‘צנועים‘ יותר ביחס לבירה הצרפתית. דוגמה לכך היא העיר ארל מציעה סמטאות צרות, מרצפות אבן, מבנים כפריים ומבנים היסטוריים שבהחלט שווים ביקור דוגמת האמפיתיאטרון, זיכרון היסטורי לכיבוש העיר על-ידי הרומים במאה הראשונה לספירה.

 

עמק הלואר

אמנם מדובר בשם די שגור ומוכר בפיו של כל תייר ותיירת שחושבים לפקוד את צרפת, אך הוא מציע שילוב מקסים בין יעד תיירותי נחשק לבין אזור טיולים נהדר עם אווירה פסטורלית ומרחבים שאינם מצופפים יתר על המידה.

העמק ממוקם דרומית לפריז והוא משתרע לכל אורכו של נהר הלואר. רוצים להכניס את הילדים אל תוך סיפורי אגדות מרהיבים? תוכלו למצוא שם אינספור טירות שנלקחו הישר מהאגדות. בעמק ניתן למצוא גם שפע של פארקי שעשועים, אך על פרט שכזה קשה נורא להתחייב ומומלץ להיות יותר דינמיים לפני הנסיעה

ואל תמהרו לחשוב ש"רק" בטירות תאלצו להסתפק. כל טירה, כיאה לצרפת, מוקפת בגנים יפהפיים, מסודרים ומוקפדים. חוויה תחת האוויר הפתוח ובאווירה נפלאה.

 

חופיה של דרום צרפת

בדרומה של צרפת יש מגוון פנטסטי של חופים בהם תוכלו ליהנות מחול לבן, מים כחולים יפהפיים ושפע של שמש.

מיותר יהיה לציין שהחופים בערים הפופולריות יהיו עמוסים למדי, ובטח כאשר התיירות תתחיל להשתקם. לכן, כדאי להרחיק מעט ולהיווכח ברצועות החוף המרוחקות מן המרכזים התיירותיים.

יצאתם לטיול רכבים לאורך חופיה של דרום צרפת? מומלץ בחום לפקוד גם את טירת שאטו דה נאפול  (Château de la Napoule), מבנה מבוצר מן המאה ה-14 הצופה אל עבר הים התיכון.

 

ואם בכל זאת לא רוצים לוותר על פריז?

זוהי השערה בלבד, אך אני סבור שצרפת לאחר הקורונה תהיה עמוסה במטיילים, וכל שכן פריז שנחשבת ליעד מרכזי.

אם בכל זאת קשה לכם לפסוח על הבירה הצרפתית (ואפשר בהחלט להבין אתכם), אז ייתכן שמומלץ יהיה לראות את מגדל אייפל מקרוב ולא להמתין שעות ארוכות בתור כדי לעלות אל התצפיות שבו. אם קודם לכן אטרקציות מרכזיות דוגמת האייפל, הצריכו תורים ארוכים והמתנה ממושכת, אפשר רק לדמיין כיצד זה יראה ביום שאחרי.

סיירו ותיהנו מהאדריכלות הנהדרת של פריז. הליכה בה היא אטרקציה בפני עצמה. הפארקים של פריז לעומת זאת, הם ריאות ירוקות נהדרות שמתאפיינות במרחבים וכן באוויר פתוח. זהו גן עדן לילדים שבהחלט יניב להם ולכם כמה זיכרונות משובחים.

מן המומלצים שבהם הינם גני לוקסמבורג; גנים נפלאים שמציעים שיט באגם קסום, ארגזי חול, שפע של ברווזים ידידותיים, פסלים ומדשאות.

 

 

חופשה נעימה!

 

 

על הכותב:
הכתבה הוכנה בשיתוף בלוג "פרנקופילים אנונימיים"
https://www.francophilesanonymes.com/

 


עוד באותו נושא

טיול עם ילדים

טיול עם ילדים – איך לעשות את זה ולהישאר בחיים?

טיול עם ילדים יכול להיות פרויקט לא פשוט, ההתרוצצויות, לחץ ועומס... הנה כמה טיפים שעשויים להציל את החופשה המשפחתית שלכם!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!