להיות הורה ובעל עסק עצמאי באותו זמן? מדובר באתגר רציני עבור לא מעט פרילנסרים. אז איך עושים את זה בצורה נכונה ונוחה? קראו.

מקצועות עצמאיים שמשתלבים עם הורות

להיות עצמאי ולהיות הורה באותה הנשימה? זהו בהחלט אתגר עבור לא מעט פרילנסרים ובעלי עסקים שונים, שמצד אחד מרגישים מחויבות להקדיש את כל מרצם וזמנם לפרנסה, ומנגד חשים שהם מפספסים לא מעט שעות איכות עם הילדים.

על התרומה הניכרת שיש לנוכחותו של ההורה בחיי ילדו אין כל עוררין, ומחקרים רבים מצביעים על כך שהורים הנוכחים יתר על המידה בעבודתם (דוגמת נטייה לוורקוהוליות, התמכרות לעבודה) לא רק שאינם מצליחים להקדיש את זמנם לילדיהם, אלא גם הופכים לחסומים רגשית במידה מסוימת, וזאת לאור שצף הדאגות שפוקדות את מחשבותיהם.

 

מקצועות שמאפשרים לנו לעבוד מהבית

סוד הקסם בשילוב שבין עצמאיים לבין היכולת לגדל ולהיות נוכחים בחייהם של ילדינו, טמון בעבודות בהן אנו יכולים לנהל את לוח הזמנים שלנו בגמישות רבה יותר. יתרה מזאת, אם נצליח לחסוך מעצמנו את הנסיעות החוזרות והנשנות בכבישים הסואנים הרי שהרווחנו כשעתיים לכל הפחות מדי יום ויום.

במאמר הבא נבקש להדגים לכם מספר תחומים מקצועיים אשר מאפשרים יציאה מהירה לדרך עצמאית, וכל שכן הם אינם מצריכים שכירת משרד, חנות או רכישת ציוד מקצועי. בנוסף, מקצועות שכאלו יאפשרו לכם לנהל את לוח הזמנים שלכם באופן הנוח ביותר עבורכם וזאת מבלי להתפשר על הכנסה ראויה ואף גבוהה.

 

עיצוב גרפי

מעצבים ומעצבות גרפיים רבים, עובדים כיום מן הסביבה הביתית ומייצרים לעצמם "סטודיו" קטן המספק שירותים ללקוחות קטנים וגדולים כאחד.

לא יהיה זה יומרני להגיד שלמעצבים הגרפיים ישנה נגיעה בכל דבר בו נפגוש במהלך היום יום. זו יכולה להיות אריזת המזון הממותגת שעמה לקחנו את הטייק-אווי מהמסעדה המועדפת עלינו סמוך למקום העבודה, זה יכול להיות שילוט החוצות שראינו במהלך נסיעה, אתרי אינטרנט בהם ביקרנו, כרטיסי ביקור שקיבלנו, או בקיצור – אין דבר שחף מדעתו של איש עיצוב.

יתרה מזאת, מכללות רבות המציעות קורס עיצוב גרפי מקצועי, אף משלבות בו תכנים המאפשרים עבודה עצמאית מן הבית לרבות תמחור מול לקוחות, ניהול הפרויקט באופן מסודר, אפיון מקדים ומהלך עבודה.

איזה ציוד צריך: מעצבים גרפיים נדרשים למחשב נייד חזק ולרכוש תוכנות גרפיות: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין עם רישיון.

 

בניית אתרים

מה שהיה ברור טרם הקורונה, רק התחזק במהלכה. עסקים קטנים וגדולים כאחד מבקשים לקבל נוכחות מוגברת באינטרנט, ולהציג אתר רשמי עבור לקוחותיהם הקיימים והפוטנציאליים.

בדומה לעיצוב הגרפי, בניית אתרים איננה מצריכה נוכחות עקבית במשרד, והיא מאפשרת יציאה מהירה לדרך עצמאית ועבודה מהבית. כיום ישנם קורסים מקצועיים המאפשרים ללמוד בניית אתר מן היסוד, אך הנפוצים שבהם מתרכזים בבניית אתרי וורדפרס או וויקס, מערכות שאינן מצריכות ידע תכנותי.

איזה ציוד צריך: חשוב לדעת שלאחר קורס בניית אתרים, ניתן יהיה לספק את השירות ולהסתפק אך ורק במחשב נייד (אין צורך במחשב עוצמתי כמו בעיצוב גרפי). ועם זאת, לאלו המעוניינים להתמקצע באופן מעמיק בתחום הבנייה, מומלץ לקחת גם קורס עיצוב גרפי שיעניק את הכלים לאיפיון מקדים של אתר, היבטים שונים בעיצובו ויכולת ליצירת גרפיקה שתשתלב בעיצוב הסופי ותבדיל אותו מהמתחרים. 

 

צילום מקצועי

תהיה זו טעות לשער שצילום מקצועי מתייחס לענף האירועים ותו לא. נגיעתם של צלמים מקצועיים היא איננה פחותה מזו של מעצבים גרפיים, ואת עבודותיהם ניתן למצוא בצילומי מוצר לאתרי אינטרנט, צילום קטלוגים, צילומי תדמית לעסקים, צילומי עיצוב פנים ועוד.

אם יש לכם עין שיודעת לאתר וללכוד רגעים ייחודיים, ואתם מחפשים עבודה המשלבת בין סיור בלוקיישנים חיצוניים לבין עבודה ביתית, הרי שזוהי יכולה להיות בחירה מעניינת.

לוח הזמנים של הצלמים יכול לנוע בין ימים עמוסים לבין ימים ביתיים ורגועים.

איזה ציוד צריך: במקרה הזה, ההשקעה יכולה להיות רבה. יהיו צלמים שיוכלו להסתפק במצלמה מקצועית ובתוכנות מחשב ברישיון דוגמת פוטושופ ולייטרום. מנגד, צלמי סטודיו נדרשים גם לציוד היקפי לרבות גופי תאורה מלאכותיים, מרקעים שונים, תפאורות וכיוצא בזה.

 

בכל דרך בה תבחרו, נאחל הצלחה מרובה ופרנסה טובה!

 

 

על הכותב:
הכתבה נכתבה בשיתוף מכללת אימג‘ ירושלים
https://art-graphicdesign.com/

 


עוד באותו נושא

נעמי זלצינגר – היתרון היחסי

היא מובילת דרך להמוני בני אדם, ביניהם גם ילדיה הפרטיים הדר ורועי (14 ו-8) ונשואה לבן זוג אוהב ומפרגן.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!