בהנחה שהקורונה איתנו כדי להישאר, מה אנחנו כהורים יכולים לעשות כדי לא לאבד את זה לגמרי? ספר חדש להורים מציע זווית הסתכלות חדשה על המצב.

בשביל הסמכו"ת – הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה

סיפור הקורונה חוזר בימים אלה לעונה נוספת וגורם לנו לחשוב על מה יקרה אם נכנס שוב לסגר.

אם בגל הראשון היינו ממושמעים והקשבנו להנחיות הרי שבגל השני, שלא ברור אם כבר התחיל או שהוא בעיצומו, אנחנו כבר פחות ממושמעים ופחות קשובים להנחיות ולדרישות מאיתנו, איך לומר איבדנו את הסבלנות לכל המצב הזה.

 

הסגר שעד לא מזמן היה חלק מאיתנו, גרם לרובנו להיות הורים יותר גמישים, יצירתיים יותר ובעיקר יותר משפחתיים. אבל יש הורים שהקורונה גרמה להם לאבד שליטה בבית. הידיעה שהם צריכים להיות סגורים עם הילדים בין ארבע קירות, הפכה את ההתנהלות היום יומית לשדה קרב של מאבקי כח, צעקות והתנצחויות.

 

אז אם הקורונה כאן להישאר לעוד הרבה זמן, מה אנחנו יכולים לעשות כהורים כדי לא לאבד שליטה?

 

לפנות לעזרה. בדרך כלל מתחילים באתרי אינטרנט שונים ואח"כ פונים לספרי הדרכה להורים שלב אחד לפני שפונים להדרכת הורים.

 

אחרי ליווי של מאות הורים בקליניקה, בסדנאות, הרצאות והבנה עד כמה אנחנו ההורים צריכים, שיטה, כלים יעילים ופשוטים ליישום ופתרונות לאתגרי ההורות החלטתי לכתוב ספר הדרכה אחר – "בשביל הסמכו"ת – הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה", ספר שנכתב מתוך ניסיון ההורות האישי שלי, בשילוב עם הרקע המקצועי כמנחת הורים ומלוות צוותי חינוך ספר שמשלב סיפורים אישיים שלי ושל ילדיי, תרגילים והתבוננות עצמית פנימה והמון כלים יעילים וקלים ליישום שנדרשים לכולנו באתגרי ההורות.

ספר שקיבל את השם שלו מתוך האמונה האמיתית שלי שבהורות, אנחנו הולכים עם הילד בשביל, יד ביד, מדברים אליו בגובה העיניים ויחד עם זאת יש שני אנשים שמובילים בשביל אנחנו ההורים.

 

כשהורים פונים אלי ושואלים איך אני מחזיר אלי את הסמכות בבית אני אומרת שיש הרבה מה לעשות ואפשר להתחיל כאן:

ערכים: מתי בפעם האחרונה, או הראשונה, חשבתם לעומק על הערכים אותם אתם רוצים להעביר ולהטמיע בילדים שלכם? האם חשבתם מה הערכים עליהם החינוך שלכם מתבסס? נדיבות? כבוד לזולת? הקשבה? הוגנות?

שיתוף: כיצד אתם מגיעים להחלטות בבית? האם לילדים יש סיי על מה שעומד לקרות או שעל פיכם יישק דבר?

תגובה: כיצד אתם מגיבים למצבים שונים? לטנטרום? לריב בין האחים? האם התגובה שלכם מעודד את הריב או מדכאת אותו?

 

כמובן שיש עוד שאלות רבות שהורים יכולים לשאול את עצמם כדי לשפר את ההתנהלות בבית וככל שתשאלו, תבחנו ותסתכלו על ההתנהלות ההורית שלכם, תלמדו על עצמכם, על הילדים שלכם ותסללו את הדרך ליחסים טובים ושיתוף פעולה בבית.

 

אכן, הורות היא לא קלה אבל היא יכולה להיות פשוטה.

בספרי "בשביל הסמכו"ת" אני דנה בדיוק בנושאים האלה ובנושאים רבים אחרים העוזרים לנו להסתכל בעין שונה על ההורות שלנו ולשנות אותה בהתאם. הקריאה בספר מלווה בתרגול, שאלות והסברים מפורטים העוזרים להסתכל על ההורות בעיניים חדשות ומיטיבות המובילות לשינוי חיובי בהתנהלות בבית.

 

 

לרכישת מוקדמת https://smartbee.co.il/public-pages/#pay/5eb727b99cfaed0f04ae37d2

 


עוד באותו נושא

פשוט משפחה בריאה - המדריך הישראלי המקיף לתזונה בריאה

אוכל בריא יכול להיות טעים מאוד! בספר תמצאו כלים פרקטיים וגם עשרות מתכונים למשפחות המעוניינות לבצע שינוי תזונתי ולנהל אורח חיים בריא.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!