ספר הדרכה שופע רעיונות לחוויית יצירה אחרת המכיל עשרות רעיונות של יצירות לילדים, בהן יצירות שימושיות לבית ולמתנה, הדרכה על חומרים ושילובים מעניינים, הנעה של הילדים לעשייה ולביטוי הכישרון והיצירתיות המצויים בהם.

באופן מפתיע, בעידן בו האינטרנט שופע יוטיוברים שנותנים לילדים שלל אינסופי לרעיונות יצירה, רבים מהילדים לא מגיעים לשלב הביצוע. השותפות של ההורים בחוויה מעודדת את הילדים להוציא לפועל את הרעיונות הנפלאים שמתרוצצים להם בראש ולבטא את עצמם.

 

ספר ההדרכה "יצירות קטנות" נולד מתוך הרצון לשחרר את הילדים מהמסכים. להאט את הקצב שלהם, לגרות אותם לעשייה ויצירה וגם להרוויח זמן איכות איתם, לשבת ולדבר וליצור ביחד.

 

בחלקו הראשון מזמין הספר את הילדים לעשייה, כתיבה ויצירה, פעילויות בהן הילדים מבטאים עולמם הפנימי באופן שהופך את החוויה לאישית ומקרבת.

בחלקו השני מציע הספר מגוון גדול של רעיונות ליצירה, המחולקים לנושאים שונים: מיחזור, כדורי קלקר, נייר, מקלות ארטיק ופיסול. השפע המוצע מאפשר התנסות רחבה ומגוונת בחומרים והעשרה לגביהם.

בחלקו השלישי של הספר מוזמנים הילדים להנות ממגוון פעילויות אינטראקטיביות שנגזרות מתוך הספר, בהן גזירת נייר מהספר והפיכתו למעטפה, בחירת מסגרת לתמונה שגוזרים מתוך הספר – פעילויות המניעות את הילדים לעשייה.

 

"יצירות קטנות" יפתח בפני הילדים וההורים ערוץ קסום של יצירה, וביחד הם יוכלו לחגוג את היצירתיות.

 

אפרת ברקת כהן היא אמנית, מפסלת עולם דמיוני בעיסת נייר, ובעשר שנים האחרונות גם מדריכה חוגי יצירה ופיסול עיסת נייר לילדים אשר מאמינה שצריך לחזק את הילדים בדרך שבה הם בוחרים ליצור, ולתת חופש ליצירתיות ולדמיון הנפלאים שלהם. בספרה "יצירות קטנות" היא איגדה עשרות רעיונות שנועדו להציע פעילות חווייתית מסוג אחר, שגם מפתחת את הדמיון והיצירתיות של הילד/ה.

 

 

הספר מיועד לילדים בגילאי 5-11 ולהוריהם.

לפרטים נוספים: https://www.efratbareket.com

 


עוד באותו נושא

החבר הכי טוב של זואי

"החבר הכי טוב של זואי" הנו ספר ילדים חדש ומשמח על חברות בין ילדים לבעלי חיים, שנכתב בהשראת הקשר המיוחד שנרקם בין הכלב צ'נדלר, שאומץ מצער בעלי חיים, לבין זואי, בתו של הסופר.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הספר הזה הגיע אלינו בדיוק בזמן!

נגיף הקורונה הכניס אותנו הביתה לימים רבים של הסגר, והילדים כבר משוועים למשהו שונה לעשות חוץ מהמשחקים המוכרים שלהם, שרובם מול מסך כזה או אחר.

הספר "יצירות קטנות" הציג להם המון רעיונות ליצירה ולחומרי יצירה שיש בבית, וגרם להם להיפתח לעולם חדש ומופלא מלא בחדוות היצירה והדמיון.

מומלץ בחום!

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?