עם ההקלות בסגר משפחות רבות בוחרות ליהנות ממזג האויר הטוב ולצאת לטבע. זוהי גם הזדמנות נהדרת לצלם את הילדים בנוף שונה מזה שהתרגלנו אליו בשבועות האחרונים בהסגר הקורונה. כך תוודאו שצילומי המשפחה והילדים שלכם יהיו יפים במיוחד!

מצטלמים בטבע: 6 טיפים לצילומי משפחה מושלמים

מזג האוויר האביבי וההקלה באיסורים מוציאים משפחות רבות החוצה לטבע, ליהנות משמש אביבית ולנשום אוויר צח. זוהי גם הזדמנות נהדרת לצילומי משפחה, גם פעילות משפחתית כיפית ושוברת שגרה שמאד נחוצה בתקופה הזו, וגם מתנה נהדרת לסבא וסבתא שמתגעגעים מרחוק.

 

כהורים לילדים אתם יודעים שאפשר לצאת איתם לטבע וליהנות מיום מקסים ואפשר גם ממש לא... ילדים זה ילדים, לא צפויים כל כך. וכשרוצים להצטלם- רוצים שהכל יהיה מושלם ושהכל יסתדר ושהילדים יתנהגו למופת וכולם יסתדרו ותצאנה תמונות מעולות.

כמובן שאי אפשר לתכנן את זה מראש ולהבטיח שזה מה שיקרה, אבל בהחלט אפשר להתארגן ולהתכונן לזה כמה שיותר בכדי שזה יצליח כמה שאפשר.

 

6 טיפים לצילומי משפחה מושלמים בטבע

1. הכינו את הילדים מראש: ילדים לא אוהבים שמפתיעים אותם או שהם חושבים שהם יוצאים לטיול בפארק ופתאום מתחילים לצלם אותם. תגידו להם מראש מה מתוכנן ומה צפוי, לאן הולכים ומה עושים- זה כבר מבטיח יותר שיתוף פעולה.

 

2. תנו להם להיות חלק: תנו להם להציע מקומות להצטלם בהם ואפילו לבחור איפה מצטלמים ואיך. תנו להם לבחור את הצעצועים שיביאו (הגבילו אותם כדי שלא תמצאו את עצמכם סוחבים את כל הבית לגינה) ואפילו אפשרו להם לבחור מה הם הולכים ללבוש (המלצה חמה- בחרו אתם כמה חליפות ומהן תנו להם לבחור).

 

3. חשבו על קונספט: בהתאם לגיל הילדים אפשר לחשוב על קונספט מגניב לצילומים של כל המשפחה, לבוש תואם, העמדה מסוימת וכדומה. זיכרונות אישיים שלכם הם הכי חשובים אז קחו רגע לחשוב אם יש משהו שיכול לייחד את הצילומים האלה עוד יותר.

 

4. תזרמו! תזכרו שמדובר בפעילות משפחתית כיפית ואם תמצאו את עצמכם רבים עם הילדים או מתעצבנים עליהם, זה יהרוס הכל. תזרמו איתם! אם הם לא רוצים עכשיו לעמוד אלא לשחק בחול תנו להם ואפילו הצטרפו אליהם. דווקא מהסיטואציות האלה יוצאות התמונות הכי אותנטיות והכי יפות.

 

5. אל תביימו אותם: בהמשך ל"לזרום איתם", תנו להם להיות הם ותהיו אתם. אל תגידו להם איפה לעמוד ולאן להסתכל ולעמוד ישר ולתת יד לאח ולחייך. תנו להם להיות הם הכי טבעי שיש וככה תקבלו את התוצאות הכי טבעיות שיש.

 

6. התכוננו מראש לכל תרחיש: הביאו אתכם בגדים להחלפה, מגבונים וטישו, משחקים להעסיק אותם, שתייה מספקת ואפילו שמיכה לשבת עליה ואוכל לפיקניק. ממש פעילות משפחתית.

 

והכי חשוב- תיהנו!

 

 

על הכותבת:
לין פז
צלמת רגעי קסם
www.facebook.com/linpazzphotography

 


עוד באותו נושא

ללמוד לקרוא ולספור עם עוגיות אותיות ומספרים

רוצים לעזור לילדים ללמוד ולתרגל את האותיות והספרות? נסו לעשות זאת באמצעות אפיית עוגיות טעימות!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!