במהלך הסגר הקורונה הילדים רואים אותנו כהורים, כמבוגרים שמתמודדים עם המצב וגם כבני זוג. וזה בדיוק הזמן להזכיר לעצמנו שילדים אולי לעיתים רחוקות מקשיבים להורים, אבל תמיד מחקים אותם. כך נלמד אותם זוגיות טובה מהי!

הסגר קורונה? זה הזמן ללמוד זוגיות!

לכן גם כמבוגרים והורים אבל בעיקר כבני זוג- זה הזמן גם להראות להם וגם ללמד אותם מהי זוגיות טובה, וכמובן עדיף תוך כדי מתן דוגמא אישית.

 

מגע זה לא משהו שצריך להסתיר

אל תתביישו להתחבק ולגעת זה בזו, בגבול כמובן, בכדי להראות להם שמגע זה לא משהו שצריך להסתיר. הישענו זה על זה כשאתם צופים בסרט, העבירו ליטוף כשאתם עוברים אחד ליד השני, התחילו את הבוקר וסיימו את הערב עם חיבוק ונשיקה- הפכו את המגע למשהו לגיטימי ונעים שהוא בהחלט מותר ורצוי- כאשר הוא בהסכמת שני הצדדים.

 

שימו לב לתקשורת ביניכם

ימים שלמים בבית עם הילדים לא קלים לאף אחד. על זה תוסיפו את הלחץ של העבודה ושל המצב... שימו לב שאתם לא מוציאים את העצבים לא עליהם ולא אחד על השני. תקשיבו לפני שאתם מדברים, תנו לצד השני לסיים לדבר מבלי להתפרץ. הסבירו את הדעה שלכם בצורה ברורה ומכובדת.

 

זה בסדר לריב

אם אתם לא מסוגלים לנהל שיחה בצורה בוגרת ומכבדת- אל תנהלו אותה. אל תיגררו לריבים צעקות וגידופים בטח שלא מולם וגם לא מאחורי דלתות סגורות כשאתם בטוחים שהם לא שומעים. קרה ורבתם? תדעו להיות בוגרים מספיק בכדי להשלים מולם, לבקש סליחה, להסביר מי היה צריך להתנצל ולמה בכדי שילמדו גם לסיים ריבים בצורה נכונה.

 

הראו אכפתיות

פרגנו אחד לשני על פעולות רגילות כביכול כמו שטיפת כלים, קיפול כביסה, הכנת ארוחת צהריים. אל תקחו דבר כמובן מאליו תעריכו ותוקירו תודה וכך הם יראו איך צריך לדבר לבן או בת הזוג. הראו עניין ואכפתיות אמיתית- גם אם אתם כל היום ביחד.

 

שמרו על אחדות

עמדו יציבים ומאוחדים בהחלטות שלכם כזוג אל מול הילדים. זוגיות טובה כוללת שיתוף פעולה, גיבוי אחד של השני. במידה ולא הסכמתם על משהו, תדברו עליו ביניכם בחדר.

 

נצלו מצבים לשיחות

אם אתם צופים ביחד בסרט או בסדרה ויש סצנה של בגידה, קנאה, רכושנות וכדומה- תשאלו אותם את דעתם, מה הם חושבים על הסיטואציה, על התגובה ואיך הם היו מתנהגים אחרת. זו הזדמנות מעולה להתחיל שיחה ולשאול על מערכות היחסים של חברים וחברות שלהם- מה הם אוהבים במערכות היחסים האלה ומה הם היו עושים אחרת.

 

 

זכרו שדיבורים זה אף פעם לא מספיק ותמיד אבל תמיד דוגמא אישית היא הקובעת, ושגם כשאתם חושבים שהם לא רואים ושומעים- הם כן, אז אל תשחקו משחקים.

 

 

על הכותבת:
מור קדר
טיפול, אימון וייעוץ אישי זוגי ומשפחתי
כותבת הספר "על הפעם הראשונה - המדריך לזוגיות ומיניות בריאה מהפעם הראשונה"
https://nashiyut.vp4.me/paam1

 


עוד באותו נושא

קורונה משפחתית - פסח מחוטא באלכוג'ל

השנה אנו מוצאים את עצמנו בעיצומו של משבר הקורונה שמאלץ אותנו לחוות את תקופת חג הפסח בנסיבות של מגיפה עולמית ועם חוקים חדשים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!