אם לא קשה מספיק גם ככה להסתדר ולהסכים בתור הורים גרושים, אז הנה הגיע הסגר הקורונה וצריך להחליט איך להתנהל ואיך להתנהג, כשאף אחד לא יודע בדיוק מתי זה יעבור או מה יהיה בעתיד.

הורים גרושים – רק כך תצלחו את הסגר הקורונה!

נכון, כהורים גרושים יש לכם יתרון שאתם לא סגורים בבית עם בן או בת הזוג פלוס הילדים, אבל אתם עדיין הורים ככל ההורים וחייבים לשנות כמה הרגלים בכדי לצלוח את ההסגר, בייחוד כשמדובר בשני בתים ובאנשים שהחליטו לא להיות ביחד, וכנראה עם סיבה טובה...

 

שימו את האגו בצד

גם אם אתם רגילים לריב ולהתווכח, גם אם ביום יום אתם כל הזמן מתנצחים- וותרו על זה. עדיף לתמיד, אבל בעיקר עכשיו. בהסגר אין מקום גם לאגו. אם היא מבקשת משהו, אם הוא מתעקש על משהו- עצרו ושאלו את עצמכם אם זה טוב לילדים. אם כן, חשבונות בחוץ ודאגה לילדים בפנים. גם ככה זו תקופה לא קלה, אל תקשו על עצמכם עוד יותר כי מי שנפגע זה הילדים.

 

חיו משבוע לשבוע

המצב הקיים הוא דינמי ומשתנה לפעמים מהיום למחר. ההנחיות, ההוראות, אף אחד לא יודע לכמה זמן הן ומה יהיה למחרת ובכלל כמה זמן המצב הזה עוד ימשיך. זה הרגע להתעלם לגמרי מהסדרי הראייה, להפסיק להיצמד לימים הקבועים ולשחרר את סופי השבוע. הסכימו ביניכם על מה יהיה בשבוע הקרוב- מה שחשוב זה שהילדים יהיו בעניינים ושיהיה להם סדר ושבוע מאורגן- עד כמה שאפשר בהתחשב במצב. אם מה שעובד לכם זה דווקא כן להיצמד ללוח הזמנים הרגיל- אז זה מה שתעשו אבל אם צריך לשנות אל תהיו מקובעים למה שכתוב בהסכם שלכם, בטוח לא כתוב בו איך לפעול במצב של מגיפה עולמית.

 

התחשבו!!!

התחשבו זה בזו וזו בזה. אם הוא עובד ויכול להיות פחות אם הילדים, או שהילדים קטנים מאוד ועדיף שיישארו אצל האמא לכל התקופה- וותרו. בואו לקראת אחד השנייה במה שאתם יכולים, להיות עם הילדים עוד יום, לאפשר לצד השני אוורור או עוד זמן עבודה. אל תריבו על שטויות ואל תתחשבנו. אם חלילה אחד בבידוד התגייסו לעזור כמה שיותר- בסופו של יום אתם צריכים את הצד השני עכשיו בדיוק כמו שהוא צריך אתכם.

 

איך שלא תבחרו להסתכל על המצב, מה שחשוב בהתחלה באמצע ובסוף זה הילדים, ולצורך כך אתם חייבים לשתף פעולה- גם אם יש אי הסכמות, או רגשות של כעס ואפילו שנאה- זה לא הזמן עבורם.

כמו שיוצאים לא מעט טובים מהמצב, מי יודע אולי בסופו של יום אפילו תלמדו להסתדר יותר טוב בתור גרושים וזה כבר שווה את זה. (וחבל שצריך הסגר בשביל זה)

 

 

המון בריאות!

 

 

על הכותבת:
דגנית אלישיב,
עורכת דין ומגשרת דיני משפחה
www.gishur1.co.il

 


עוד באותו נושא

אור – מדיטציות קסומות לילדים ולנוער

אור – מדיטציות קסומות לילדים ולנוער, תקליטור מיוחד במינו של מדיטציות ודמיון מודרך המיועד לילדים ובני נוער, יצא בימים אלה לאור

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!