ספר מקסים שיזכה את הקוראים, ילדים, נוער ואף מבוגרים, בהכרת פלאם של פרחי הבר הישראליים, זאת באמצעות סיפור חמוד וקסום מלווה בציורים מרהיבים.

לפני מספר שנים החליטה מחברת ומאיירת ספר זה, בלהה פישר, שהיא רוצה להעביר את אהבתה הגדולה והתפעלותה מפרחי הבר של ארץ ישראל לדור הבא.

היא שאפה להדביק את הקוראים בהתפעלות מהיופי, מהאסתטיקה, מהסימטריה של הפרח, להציג את הייחוד של כל פרח בר, את סביבת הגידול המיוחדת לו, את עונת השנה שבה הוא גדל, את קשריו עם עולם החי שסביבו ולהתפעל מן הקסם והתבונה של צמח הבר משורש/פקעת ועד לעלי הכותרת, מעלים ועד אבקנים ומניצן ועד פרי.

הדרך שלה לעשות זאת, הייתה לכתוב את "יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל".

 

"יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל" מספר על מסעם של זוג פרחים (אגי והורטי) שהגיעו מנורמנדי שבצרפת כדי להכיר את פרחי הבר של ישראל.

הספר כתוב כיומן, לפי חודשי השנה, ומכיל ציורים מרהיבים ולצידם הערות בכתב יד המלמדות על הפרח ומאפייניו.

האיורים שונים ומגוונים, מציור של מרבדי פרחים ובהם אגי והורטי ועד לציור של ניצנים הנפרשים לפרח, פקעת הפרח, הפריה על ידי דבורים, יחסי גומלין עם נמלים ועוד.

 

כל פרק בספר מתרחש במקום אחר בארץ, משמורת ירוחם בדרום (חלמוניות) ועד אלוני הבשן בצפון (כרכומים, סתוונית התשבץ), וכל פרק מספר על נושא בוטני אחר, כמו בית גידול, גיאופיט, סימטריה בפרחים, בחירה בין אסטרטגיות רבייה ועוד.

כל הנושאים מתווכים בחביבות על ידי דמויות אנושיות שונות בכל פרק, כמו: פקח בדואי של רשות הטבע והגנים, נזיר יווני-אורתודוקסי, צנחנית בצניחה חופשית ועוד.

 

המחברת, בלהה פישר, היא פרופסור לכימיה העוסקת בפיתוח תרופות ושיטות אבחון והיא משמשת דיקן הפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת בר-אילן. היא אם לשלוש בנות, סבתא לשלושה נכדים ומתגוררת בשוהם.

 


עוד באותו נושא

האטרקציה הגדולה של קיץ 2018: ממלכת פליימוביל!

25 תחנות ומתקנים לילדים וביניהן: ספינת פיראטים, ארמון נסיכות ונסיכים, בית עץ בגודל טבעי, אומגה, פעילויות טבע ועוד...

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כילדה נהגנו לצאת כל המשפחה לטייל בטבע, מצויידים במגדיר צמחים, ונהנים לזהות כל צמח ופרח על פי הסימנים הייחודיים לו שמפורטים במגדיר.

לצערי, לא רק שהדור הזה מטייל הרבה פחות בטבע, אלא שילדים היום לא יודעים בכלל מהו מגדיר צמחים. הכל אצלם זה באפליקציות בפלפון. לדעתי חלק גדול מההנאה מתפספס כשכל מה שצריך זה לצלם את הפרח ו.. הופ.

לכן כל כך אהבתי את ספרה של בלהה פישר "יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל", שמאפשר לילדים, דרך יומן המסע המרתק של אגי והורטי, להתוודע לצמחים ולפרחים של ארץ ישראל, וגורם להם להתאהב בטבע מחדש.

עוד אהבתי את העובדה שהספר מצליח להעביר כמות גדולה של ידע בבוטניקה, זואולוגיה וגם הסטוריה, אבל הכל בגובה העיניים ועם המון הומור.

מומלץ בחום.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?